Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на бани и тераси. Вода под плочките.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидроизолация на бани и тераси. Вода под плочките.

    Докато си мисля за хидроизолациите на бани и тераси ми възникна много сложен за мен казус.
    По разни брошури, учебници и литература много се държи да се направи добра хидроизолация под плочките.
    От една седмица не мога да намеря теоретично решение на казуса - какво става с водата ако попадне (поради напукана фуга например) между плочките и хидроизолацията. Няма от къде да излезе.
    С още по-голяма загриженост стои въпроса за същата вода (между плочките и хидроизолацията) при външни тераси и подове, когато може да замръзне.
    И като стои там водата няма ли да направи по-големи поразии, да вземе да мирише поради разни развиващи се бактерии... абе знам ли?
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    От: Хидроизолация на бани и тераси. Вода под плочките.

    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
    .
    От една седмица не мога да намеря теоретично решение на казуса - какво става с водата ако попадне (поради напукана фуга например) между плочките и хидроизолацията. Няма от къде да излезе.
    Излиза от там от дето влиза.
    Хубаво е изолацията да се вдигне и по стените. Имам покривна тераса от 15г. С гранитогрес 30/30. За сега държи, хола ми е отдолу.

    Коментар


    • #3
      От: Хидроизолация на бани и тераси. Вода под плочките.

      Хидроизолациите в тези случаи, са за защита срещу последващи щети.Ако водата попадне там,ще търси начин да се изпарява-през повредата или странично/ако може.В този смисъл, Пенчо е съвсем прав.
      Основната идея е, нарушеното финишно покритие да се възстанови бързо.Плочките,цоклите и фугировката трябва периодично да се преглеждат за повреди,особено зимно време при замръзване /размръзване на терасите.

      Най-добрия подход е да се обърне изключително внимание на технологията, материалите и работника при полагането на плочките,за да не се налага да се разчита на долната защита.

      Коментар


      • #4
        От: Хидроизолация на бани и тераси. Вода под плочките.

        Ясно, значи хидроизолацията е да пази от щети конструкцията, пък ако има пропуск през крайното покритие, то трябва да се отстранява междувременно.
        Сега вече е ясно.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X