Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Дом...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моят Дом...

    Пускам тази тема,за да можем да обсъждаме това което не разбирам в строителството.Аз съм пълен лаик в тази област,ще ме извинявате за въпросите.
    Първо-мисля цялото жилище,без едната спалня да ги направя с плочки/гранитогрес?Кое е по-добре при условие че е нова кооперация?Какви плочки да взема?35х35 или 65х65 за коридора,кухнята и хола?Какви са положителните или отрицателните страни?В четвъртък ще идва майстор да се споразумяване за плочките,и искам да съм подготвен до колкото може.
    Второ-Банята мисля да сложа само стъклото от душ кабината към плочките.От душ кабина(в пълен формат) се отказах.В момента имам два сифона-един за душ кабината,един за банята.Майстора по ВИК ме съветва да направи един общ-линеен,като плочкаджията щял да даде наклона на водата?Кое би било по удачно и практично?
    Трето-стените трябва да се шпакловат.Равни са,но тук там си искат доизравняване.Кое да направя първо-шпакловка или да наредя пода,и после шпакловка?
    Засега това са въпросите.

    п.с-не бъдете много критични

    поздрави

  • #2
    От: Моят Дом...

    Моят съвет е да си вземеш фирма щом ще правиш няколко неща. Те си знаят, а и дават гаранция. И като имаш договор всичко е точно и ясно.

    Коментар


    • #3
      От: Моят Дом...

      За фирмата трябват доста пари.Да знам че с тях е най-добре,но ще си го спестя този разход.Най-малкото след тази плеяда ще имам някакъв опит и с този вид работа.

      поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Моят Дом...

        Един чисто женски отговор:
        1. Плочките бих избрала 65/65. По-малко фуги. По-лесно чистене.
        2. Банята бих оставила и двата сифона. Ако решиш след време да сложиш душ кабина, няма да се налага да къртиш пода да монтираш нов сифон.
        3. Първо шпакловките ( дори боята) после подовите настилки.
        Успех в ремонтите!
        Женя Вълчанова 0888272565

        Коментар


        • #5
          От: Моят Дом...

          Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
          Един чисто женски отговор:
          1. Плочките бих избрала 65/65. По-малко фуги. По-лесно чистене.
          2. Банята бих оставила и двата сифона. Ако решиш след време да сложиш душ кабина, няма да се налага да къртиш пода да монтираш нов сифон.
          3. Първо шпакловките ( дори боята) после подовите настилки.
          Успех в ремонтите!
          +1

          Бих препоръчал за хола настилка да е паркет, с каменна настилка отоплението се оскъпява......е въпрос на виждания разбира се.

          Успех.

          Коментар


          • #6
            От: Моят Дом...

            Паркета отпада като вариант,защото трудно се подържа.Плочките винаги можеш да ги застелеш с нещо отгоре.В детската стая ще е ламинат 6мм.Душ кабина няма да сложа,дори и за в бъдеще,ще бъде само стъклена преграда.

            поздрави

            Коментар


            • #7
              От: Моят Дом...

              Кое му е трудно на поддръжката на паркета - не сме средата на XX-ти век, та да го циклиш с тел и мажеш после с паркетин и паркетол? Плочките държат студено и имат фуги нуждаещи се от поддръжка. Ако ти е скъпо с паркет го направи с ламинат - евтин е и като се поизноси се подменя лесно. За детската стая е препоръчително да сложиш корков ламинат ако имаш или ще имаш малки деца, които ще играят на земята. Другото са ти го казали.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #8
                От: Моят Дом...

                Независимо какво ще е крайното покритие за подовете, първо ще ти трябва финна изравнителна замазка. Преди нея - бетонконтакт. Плочките са добър вариант само за коридор и кухня. Независимо от размера, препоръчително е диагоналното редене-не личи кривината на стените, пък и е по-красиво. За останалите стаи наистина е по-добре да се избере "топло" покритие - ламинат или паркет. Ламината е бюджетно решение, пък и лесно се подменя като се захаби след години. Ако паркета е качествен и се нареди грамотно с лепене, става почти вечен. Повторно циклене и лакиране може да чак след 10 години. Стените, а вероятно и таваните се обработват преди плочките и ламината. Вида на обработката зависи от състоянието им.

                Коментар


                • #9
                  От: Моят Дом...

                  За сифоните. Ползването на подови отводнители, защото в повечето случаи това не са сифони, води до неприятни миризми. За това на душ кабините коритата са вдигнати - да има къде да се сложи сифон.
                  И аз съм за паркет. Вярно по-скъпо е, ама си е друго. Има фабрично лакирани,дето са почти вечни. Все пак не си болница, там изискванията са други.
                  И за банята по-малки плочки, че с големите трудно се реализират наклоните.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моят Дом...

                    Как ще се отопляваш?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моят Дом...

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      И за банята по-малки плочки, че с големите трудно се реализират наклоните.
                      +1! Освен това не бих препоръчал стъклена преграда. Преграда нека си има но да е от някое от органичните стъкла - плексиглас, плътен поликарбонат и т.н. Имат и с фигуративен дизайн.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моят Дом...

                        Да използвам и аз темата за въпрос - каква смес да забъркам за подмазване на капаците на покрив, така че да не се изрони за година-две? Мисля към хоросан да добавя циментово лепило и строителни фибри. Ако така е добре, какви фибри да ползвам, тях дори и не съм ги виждал какво представляват, нямам никакъв опит с тях

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моят Дом...

                          Твърдо подкрепям мнението, че за коридор и кухня е хубаво гранитогреса да е с големи размери.
                          Твърдо подкрепям мнението банята да е с по-малки по размер, заради наклона.
                          Твърдо подкрепям мнението за стаите да са с ламиниран паркет, положен върху добре изравнен под.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моят Дом...

                            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                            Независимо какво ще е крайното покритие за подовете, първо ще ти трябва финна изравнителна замазка. Преди нея - бетонконтакт. Плочките са добър вариант само за коридор и кухня. Независимо от размера, препоръчително е диагоналното редене-не личи кривината на стените, пък и е по-красиво. За останалите стаи наистина е по-добре да се избере "топло" покритие - ламинат или паркет. Ламината е бюджетно решение, пък и лесно се подменя като се захаби след години. Ако паркета е качествен и се нареди грамотно с лепене, става почти вечен. Повторно циклене и лакиране може да чак след 10 години. Стените, а вероятно и таваните се обработват преди плочките и ламината. Вида на обработката зависи от състоянието им.
                            Почти вечен, ама друг път. В хола стана на 50 години и вече е циклен един път. Преди 12. Лошото е, че малката терминаторка стана на 9 години и май след година или 2 ще трябва пак. Пък скъпо, циклене и лакиране ще отиде 300 лв. Може и повече. Не знам как са цените сега. А и са 45 квадрата. Да оставим майтапа, няма по-добро от истинския дъбов паркет.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моят Дом...

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Да използвам и аз темата за въпрос - каква смес да забъркам за подмазване на капаците на покрив, така че да не се изрони за година-две? Мисля към хоросан да добавя циментово лепило и строителни фибри. Ако така е добре, какви фибри да ползвам, тях дори и не съм ги виждал какво представляват, нямам никакъв опит с тях
                              На моите майстори им купувах теракол с фибри, който ползваха за изолацията и го смесваха с хоросана, а циментовите лепила се напуквали след време....думи на майсторите.

                              По темата.....ако колегата ще се отоплява с подово, стандартния ламинат издържа до 60 градуса.......има и по издръжлив, но цените са по-височки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X