Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на мрамор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене на мрамор

    Някой ако е лепил мрамор с мрамор или има каменоделец във форума моля да помогне.
    Целта е това: мраморна чешма от 1910г счупена на няколко места.Лепилото което търся трябва да е супер здраво защото счупените елементи са големи и тежки.Освен тава трябва и да е бяло.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Лепене на мрамор

    Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
    Някой ако е лепил мрамор с мрамор или има каменоделец във форума моля да помогне.

    Целта е това: мраморна чешма от 1910г счупена на няколко места.Лепилото което търся трябва да е супер здраво защото счупените елементи са големи и тежки.Освен тава трябва и да е бяло.
    Полиестерна или епоксидна смола, забъркана с цинквайс.

    Коментар


    • #3
      От: Лепене на мрамор

      Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
      Някой ако е лепил мрамор с мрамор или има каменоделец във форума моля да помогне.
      Целта е това: мраморна чешма от 1910г счупена на няколко места.Лепилото което търся трябва да е супер здраво защото счупените елементи са големи и тежки.Освен тава трябва и да е бяло.

      От 15 години се занимавам с мрамори , гранити и всякакви други камъни!За такъв вид ремонт ще е необходимо не само лепило а и железни шпилки да се сложат!Пробиват се точни отвори които да съвпаднат на няколко места!примерно 6 мм.арматура но се дупчи с 8 мм.видирано свредло/желателно от реномирана марка/с перфоратор но на здраво място без пукнатини и дамари!Отворите се пълнят с лепило поставят се шпилките намазва се нацяло повърхноста и се сглобява едно по едно!
      Аз използвам специален кит/има бял сив ,бежев и черен/ с него трябва да се работи много бързо и прецизно,малко преди да засъхне се почиства излишното с изрязване и ако се налага с полиране!Може и с обикновен авто кит но .....
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Лепене на мрамор

        Мислих си и аз за шпилки обаче колкото повече се замислям толкова повече си мисля че ще я размина и ще я разваля.Затова искам да се доверя само на качествено лепило.Ако можеш да споделиш повече за кита който ползваш ще съм ти задължен.

        Коментар


        • #5
          От: Лепене на мрамор

          Само с лепене няма да стане повярвай ми....иначе мога да ти дам тел.на доставчик,кита е от Турция и е средно качество но и цената е добра!Чистиш от прах после с короселин и като се изпари забъркваш мажеш и т.н.!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Лепене на мрамор

            Колегата е абсолютно прав,няма да стане само с лепило.Принцип в каменарските работи/особенно за монтаж на фасадни облицовки,и прикачане на едно към друго на парчета/ е да се разчита на химична и механична връзка.Ако нямате опит в това ще ви е трудно.Направете отвори и залепете щифтове в тях след това сглобете.Изчертайте си отворите в/у повърхността и просто следвайте посоката,дори и да ги разминете малко не е кой знае какъв проблем нали пробивате с 8мм а ползвате щифт 5 или 6 мм,преди да лепите правите суха сглобка и готово.Турският кит който ви предлагат е много добър като съотношение цена/качество.След като залепите,шлайфате и почистите купете импрегнатор и запечатайте тази прелест.Спазвайте отворенмото време за работа с материалите.Строго препоръчително е щифтовете да не ръждясват.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X