Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външна топлоизолация, саниране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Външна топлоизолация, саниране

    Май ще пробвам на една стена,ама все пак си мисля че,поне в ниското,където може да се ритне с крак е хубаво да е плътно.
    Колко ли струва един флакон пяна?
    Обаче я вижте какво намерих:http://www.greentech.bg/archives/35910
    Последно редактирано от Петьо Джартов; 04-03-14, 15:21.

    Коментар


    • #92
      От: Външна топлоизолация, саниране

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Май ще пробвам на една стена,ама все пак си мисля че,поне в ниското,където може да се ритне с крак е хубаво да е плътно.
      Колко ли струва един флакон пяна?
      Обаче я вижте какво намерих:http://www.greentech.bg/archives/35910
      Стиропора и фибрана щото са много екологични.
      С пяната ще е много по бърз ефекта отколкото с топките лепило и постоянното бъркане на лепило.
      Отделно ако някой лист е хлътнал по-лесно ще се намести,иначе с лепило сваляй мажи наново и т.н
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #93
        От: Външна топлоизолация, саниране

        А и фибранът си е същият полиуретан и ред други.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: Външна топлоизолация, саниране

          Относно температурите - за монтажа на топлоизолацията, стига да са положителни при самия монтаж (над 5 С) няма никакъв проблем, тъй като самата изолация ще предпазва лепилото от замръзване през нощта. Освен това реакцията на цимента е екзотермична, т.е. съвсем няма как да замръзне под положената изолация. Няма проблем да се работи и при температури около 0 С, при използване на противозамръзващи добавки и напълно сухо време. По напълно противоположен начин седи въпроса с външните слоеве - шпаковка, грунд и мазилка. Тъй като изолацията спира отока топлина отвътре нищо не ги топли. Освен това изпарението при съхнене води до бързо охлаждане и е възможно да се получи заскрежаване на повърхността при температури близки до 0 С. Това е сериозен проблем за мазилката, затова е добре поставянето да се извършва, когато поне следващите 2-3 дни минималните температури ще бъдат над 5 С.

          Относно пяната - флакона струва 6-10 лв и стига на теория за 10-13 кв.м. на практика за 5-6, ако не се пести. Това е почти същата полиуретанова пяна, като тази за прозорци, но се разширява много по-слабо, съответно остава и с много по-голяма плътност. За да става добре е важно да се спазва инструкцията полагането на плоскостта да става след изчакване от няколко минути след полагането пяната. По този начин след наместване на плоскостта пяната спира да се разширява и не "избутва" изолационната плоскост. Пяната има отлична адхезия към почти всичко, за което може да се сетите (вкл. метал, стъкло и т.н.) и на порядък по голяма еластичност от всяко циментово лепило. Това общо взето показва в кои случаи е препоръчително да се използва.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #95
            От: Външна топлоизолация, саниране

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            А и фибранът си е същият полиуретан и ред други.
            Фибрана, както и останалите XPS нямат нищо общо с полиуретана. Освен, че е нещо "поли". Той е екструдиран полистирен.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #96
              От: Външна топлоизолация, саниране

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              Мерси,нещо не мога да открия за изисквания за полагане на мазилките.
              Силикатните мазилки имат по-ограничен температурен интервал за полагане от полимерните, между 8°С и 20–22°С/всъщност границите са 25-30 градуса ама...../. Имайте предвид че има и изискване за относителната влажност на въздуха/то едва ли ще работите в мъгливо и влажно време ама да си знаета/ Съхненето при тях се осъществява „отвътре–навън”, като се създава кристална структура. Бързо съхнене (при високи температури) възпрепятства нормалното протичане на химическите реакции на свързване, което води до голямо количество несвързани частици в положената мазилка. Поради отворената структура, тези частици се отмиват и стичат по фасадата по време на дъжд, което компрометира мазилката; Това общо казано.
              Оттук нантатък има и един лек нюанс- цвят.Наситените цветове ................При избора на фасадно решение трябва да се взима под внимание яркостта на цвета на мазилката. Влияе до толкова ,че изложен на слънчева фасада наситеният цвят прегрява и отделя мрежата от изолацията.Има коефициент отчитащ наситеността на цвета спрямо бялото и съответно влияещ на влаганите под мазилката материали.

              Отделно от това този тип мазилки изискват да бъдат полагани без прекъсване, „от ръб до ръб” на фасадата.Така не се получава работна фуга, която освен ,че е грозна си е и един вид язва. Пердашенето на мазилката трябва да следва полагането й, за да не се получават пресъхвания в отделни участъци.То пресъхването води и до нееднородност и лощо структориране. Когато температурите са високи и при директно слънцегреене върху фасадата не трябва да се работи.Най подходящи са сутрешните часове.Ако полагате след обет дори и да е на сянка фасадата не е зле да проверите все пак температурата на основата.


              И помнете-всички температури описани по материалите се отнасят за околният въздух и основата на която се полага материала.Това не само за мазилките отнася се за всички видове материали.


              Отделно от това при монтаж на скелето е препоръчително укрепянето му да не става с анкери в сградата/всички сте виждали по фасадите резила/ да е на разстояние удобно за работа/около 50-60 см според мен..........не ангажирам никого с мнението си/ .

              Те това е в общи линии за мазилките.



              То това с пулеоретановото лепило хубаво............ама не съвсем.При цена около 12-14 лева на дребно и разходна норма от производителя 1 флакон за около 5 кв.м ,при идеални условия ще видим къде ще му излезе края..........отделно от това все си мисля ,че в повечето случай условията далеч не са идеални.И ако трябва да обезпрашите и т.н основата........иначе лошо няма.А не забравяйте ,че след това трябва да дюбелирате.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #97
                От: Външна топлоизолация, саниране

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Фибрана, както и останалите XPS нямат нищо общо с полиуретана. Освен, че е нещо "поли". Той е екструдиран полистирен.
                Да разсеял съм се. Точно фибранът е полистирол. Имах предвид, че половината изолационни плоскости са полиуретан.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #98
                  От: Външна топлоизолация, саниране

                  Коя половина? EPS също е полистирол - експандиран. Двете заедно са примерно 80% от пазара на външни топлоизолации. Каменната вата е следващата по популярност и е още по-далеч от полиуретана, даже "поли" няма. Ако става дума за други изолации, а не за топлоизолационни не знам, може би има област в която "другата половина изолационни плоскости" са PU, но тогава пък и темата е грешна
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #99
                    От: Външна топлоизолация, саниране

                    Да разбирам ли, че каменната вата може да се лепи с пяна?
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: Външна топлоизолация, саниране

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Да разбирам ли, че каменната вата може да се лепи с пяна?
                      при "каменната вата" проблема е в слабата връзка между слоевете, от там идва и специфичния начин на "лепене" на фасада...
                      според мен при "каменната вата" няма да има проблем с лепене с тази пяна ако пак се шпаклова цялата плоскост и след това се използва пяната, стига след това да е дюбелирана не с 6, а с 9-10 дюбела на м2...
                      Това са си мои размисли и не ангажирам никого с тях... лично аз слагам вата на тавана над гипскартон, а на фасадата стиропор и/или фибран

                      Коментар


                      • От: Външна топлоизолация, саниране

                        Някакво мнение за българския Неопор изработен в кв.Казичане,София.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Външна топлоизолация, саниране

                          Където и да е произведен даден материал към него има сертификати в който са описани св-вата му.
                          Мнение.....неопор като неопор принципно търся винаги най добра цена за материали с еднакви характеристики без да робувам на марка, ползвал съм го, не го намирам за лош.Отделно от това на конкретното място струва ми се произвеждат изолация по сходен начин с различни марки.
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • От: Външна топлоизолация, саниране

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Май ще пробвам на една стена,ама все пак си мисля че,поне в ниското,където може да се ритне с крак е хубаво да е плътно.
                            Мазилката/хастар/под топлоизолацията в Бг не се практикува като задължителна, за разлика от примерно Австрия и Германия. При много криви равнини/без пълнеж от мазилка или EPS/, съм слагал и вентилационни отвори.Иначе кривините е най-практично да се попълват с листове EPS с различна дебелина. Като задължително условие , обаче остава в областта на цокъла XPS. Същото е валидно и при обръщане на отвори и други такива елементи,където няма място за дебелината от EPS.Целта е по-добрите характеристики на XPS да компенсират намалената дебелина. Има си съотношения и е въпрос на предварително решение за конкретният обект,така че защитата да е в максимална степен еднаква навсякъде...
                            Относно ритането с крак или друго механично увреждане-системата от XPS,шпахловки и мрежа, отгоре мозаечна мазилка е минимума като механична защита на цокъла./Там обаче трябва да се помисли и за хидроизолирането на областта и връзката с тротоара/.Механично се получава достатъчно здраво. Макар че лично аз не съм фен на такова покритие.

                            Коментар


                            • От: Външна топлоизолация, саниране

                              http://www.ytong.bg/bg/content/multi...loizolacia.php
                              Тази топлоизолация миналото лято мой приятел монтира на къщата си, но още няма отзиви, защото не живее там.
                              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                              Коментар


                              • От: Външна топлоизолация, саниране

                                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                                Някакво мнение за българския Неопор изработен в кв.Казичане,София.

                                Мнението ми е като за всички производители на стиропор - изходния материал/полистирен/, се експандира по един и същ начин навсякъде, по - важно е написаното на опаковката/кг/куб. м./ да отговаря на истината.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X