Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово отпление на ток.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подово отпление на ток.

    Много е ефективно-направиш ли го с термо изолация отдолу 20мм. фибран+тънко измазване върху него с някакво лепило за да не топи фибрана,реотаните, терморегулатор и става чудо.Има фирми дето направо ти правят калкулация на кв.м и ти препоръчват директно най подходящия реотан или електрически килим.Единствения недоказан проблем -доста народ казва вкл. и електричари че от симетричното разполагане на нагревателите се получава електромагнитно поле, което е много вредно за здравето .
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Подово отпление на ток.

      /По повод темата спасяване на тръби от измръзване/Служебно монтирах есента на един клиент около 40 м. електрически контури по тръбите/медни или метални/ на вакумни колектори и няма проблеми при много ниски температури само връткаш температурата в+ и нямаш проблеми!Само си ги поръчаш според дължината на тръбата или малко по-дълги!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Подово отпление на ток.

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Единствения недоказан проблем -доста народ казва вкл. и електричари че от симетричното разполагане на нагревателите се получава електромагнитно поле, което е много вредно за здравето .
        Айде..... поредната градска легенда.......Явно още има хора дето прескачат на трамвая релсите

        Коментар


        • #19
          От: Подово отпление на ток.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Айде..... поредната градска легенда.......Явно още има хора дето прескачат на трамвая релсите
          Писал съм недоказан проблем,а някои може и да си прескачат релсите защото тока на трамваите е много опасен !Който е учил физика и електромеханика може и да се замисли!Ефекта на бобината може би, незнам какво имат в предвид?
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Подово отпление на ток.

            Нагревателните кабели на ДЕВИ са с двойни жила и твърдят, че двете електромагнитни полета генерирани от всяко жило взаимно се неутрализират.
            Освен това монтажа на такъв нагревателен кабел е много по-лесен отколкото на едножилен.
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #21
              От: Подово отпление на ток.

              Всички знаем, че най-доброто отопление е онова, което отоплява голяма площ с ниска температура, каквото несъмнено е подовото (без значение електрическо или водно)

              Коментар


              • #22
                От: Подово отпление на ток.

                Същия проблем,в усойния офис на жена ми го решихме с електрическа грейка/двоен ботуш за крака.За 50-на лева се решава случая.И си го местиш при нужда.Отвреме навреме си сваляш /слагаш обувките , но това само помага да се изсушават.Особено при жените ,работата на едно място , на стол,води до тези проблеми.Пробвали сме с туристически Гортексови обувки да работим в офиса,пак има овлажняване и изстудяване,да не говорим за други материи.

                Коментар


                • #23
                  От: Подово отпление на ток.

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Аз не мога да ти помогна, но трябва да имаш предвид, че ако качиш много градуси, може да се напука настилката.
                  През 95-та година първо станах дистрибутор на ДЕВИ, след това регистрирахме българското ДЕВИ и бях управител на българският им офис до 99-та, когато датчаните прецениха, че моята счетоводителка Вера Бърдарова /настоящ шеф в Данфосс/ е по-подходяща за управител на българския офис.

                  Ако има канкретни въпроси, ще се радвам да дам информация за всички продукти, касаещи отоплителните кабели!

                  Основната причина за смяната ми беше това, че открих че кабелите за отопление на олуци нямат UV защита, което води до разпадане на изолацията и до опасност от офазяване на олуците с 220 Волта! Поисках да се сменят компендиумите за употреба на този вид кабел в олуци и водостоци, след което последва рокада в управлението!

                  Като за начало да знаете - черните кабели имат УВ защита, червените - не и се разпадат за около 5 години.

                  Подовото отполение е много финна работа! Комфортно е, но е част от комплексен анализ!
                  Ако ти нагрее краката в банята е ОК, едни 300 Вт на кв. е добре, даже и 400!

                  Нагрее ли ти краката в стаята с повече от 29 градуса - няма да си обуеш обувките!

                  Затова работи добре с малка мощност и добра изолация!
                  Последно редактирано от Volk; 01-04-12, 16:14.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подово отпление на ток.

                    Аз ще ти разкажа за сметките за ток. Само с климатик 130 лв.на месец, а и с подово 310 лв. на месец. Иначе и на мен много ми харесва топлото под краката.
                    Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подово отпление на ток.

                      Първоначално публикуван от bejanski Преглед на мнение
                      Аз ще ти разкажа за сметките за ток. Само с климатик 130 лв.на месец, а и с подово 310 лв. на месец. Иначе и на мен много ми харесва топлото под краката.
                      Търси проблема в изолацията под отоплението! През арматурата на сградата си отоплявал земната атмосфера!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подово отпление на ток.

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        /По повод темата спасяване на тръби от измръзване/Служебно монтирах есента на един клиент около 40 м. електрически контури по тръбите/медни или метални/ на вакумни колектори и няма проблеми при много ниски температури само връткаш температурата в+ и нямаш проблеми!Само си ги поръчаш според дължината на тръбата или малко по-дълги!
                        Трябва ми за водопроводна тръба, която замръзва при липса на консумация. Изолирана е с черта пореста изолация с дебелина около 20мм.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подово отпление на ток.

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Трябва ми за водопроводна тръба, която замръзва при липса на консумация. Изолирана е с черта пореста изолация с дебелина около 20мм.
                          Колко е дълга?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подово отпление на ток.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Колко е дълга?
                            Около 6 м., за да си вляза в двора минавам по мост и съответно така стигат и ел и вода.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Подово отпление на ток.

                              Ако товареше достатъчно ел-а нямаше да имаш проблеми с водата.

                              Иначе продават жица за подово отопление. Гушни я под изолацията на тръбата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подово отпление на ток.

                                Така бях направил по-рано. Но да си има и регулатор, че така прегрява.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X