Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за облицовка на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за облицовка на къща

    Питането е от името на колега.
    Става въпрос за влизането в употреба на изостанал дървен материал. Та къщата е с поставена термоизолация и измазана. Идеята е да се облече с дърво. Какво лепило може да се ползва и как да се обработи дървото, та да е устойчиво на атмосферните влиания? Той може да чете форума, но не може да пише.
    Телефона му е 0893 616556

  • #2
    От: Питане за облицовка на къща

    Такава простотия за пръв път чувам-да лепиш дърво на мазилка(че и с изолация) и каква е целта.Иначе дървото се кове на къща със скара+изолация между зида и ламперията.Иначе има цели теми за импрегнация и покритие.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Питане за облицовка на къща

      Това може да го насочи:http://forum.imoti.net/read.php?17,186259,186422

      Коментар


      • #4
        От: Питане за облицовка на къща

        Първо-какво е дървото,изсушени и импрегнирано ли е?
        второ- монтажа трянва да е на собственна носеща конструкция.като не забравяи да усигориш възможност за естественна вентилация м/у дървото и топлоизолацията
        трето- дори и да ви е идеално дървото,да го монтирате,импрегнирате..........и т.н. ,че е красиво не повече от година година и половина/зависи от сезона на монтаж/
        след това ще трябва повторна импрегнация,почистване и т.н.
        Правил съм няколко дървени фасади /със скъп и ефтим материал/...........ефекта ако не се поддържа е един и същ.
        Личното ми мнение е да си избиете тези скъпи,порочни и непрактични мисли от главата.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: Питане за облицовка на къща

          Колкото и красиво да стане,колкото и добри да са монтажа и предварителната обработка на материалите,скоро настъпват два проблема:1 Изменя се външния вид на дървото и възстановяването е трудоемко и скъпо.2 Задължителното изискване за проветряване м-у дърв.облицовка и стената(в случая тя е и изолирана и е оше по-наложително) създава предпоставка за свърталище на всичко,каквото се сетиш и не.Все пак е въпрос на собствен избор.Виж в сайтовете на БРАМАК-керемиди и пикрив,и в БАУМИТ-интегр.с-ми за топлоизолации,изисквания,кои материали,,дишат" и защо и т.н. .
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X