Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулираща печка - опасна или не?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулираща печка - опасна или не?

    Аз имам акумулираща печка вкъщи, която е пълна със тухли и парчета картон. И отгоре има нешо като фолиево покритие. Предполагам че картона е азбестов. Някой знае ли от кой азбест е използван за направата на картона? Притеснявам се защото печката ми е стара и е доста прашно вътре, а вкъщи имам две деца.

    Благодаря предварително за отговорите.

  • #2
    От: Акумулираща печка - опасна или не?

    Я сега да видим какво ще стане, ако напишем в Гугъл ей така:

    печка азбест siteffroad-bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Акумулираща печка - опасна или не?

      Като ученик от 7 клас, та до 22-23 годишна възраст съм бил с отопление с акумулираща печка. И децата ми съм топлил малко с нея.

      Аз съм 110 кила, в прекрасно здраве(и винаги досега съм бил), а децата вече са по на 17 и 19, и те като мен-здрави като камък.

      Ама го отдавам на азбеста-на моето семейство той му действа благоприятно
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Акумулираща печка - опасна или не?

        Опасни за здравето не знам ама за електромера със сигурност само 6kw.

        Коментар


        • #5
          От: Акумулираща печка - опасна или не?

          Първоначално публикуван от dakat... Преглед на мнение
          Опасни за здравето не знам ама за електромера със сигурност само 6kw.
          Каква е тази печка?
          Стандартните бяха 3 кВ. Три реотана по 1 кВ.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            От: Акумулираща печка - опасна или не?

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            Каква е тази печка?
            Стандартните бяха 3 кВ. Три реотана по 1 кВ.
            Тая харчи от сегашния скъп ток и от 3 стават 6 кв
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • #7
              От: Акумулираща печка - опасна или не?

              Първоначално публикуван от sereco1 Преглед на мнение
              Тая харчи от сегашния скъп ток и от 3 стават 6 кв
              Така може!
              Аз имах две, едната още работи и родителите ми се топлят на нея /така били свикнали/, а другата която беше в детската някога е разчастена. Реотаните в контейнера заедно с въпросните азбести, тухлите чакат да станат на барбекю, а ламарините са за кофраж на един проект на който май ще му дойде времето. Вентилатора и контактора вече не помня, ма ги прибрах някъде в мазата.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #8
                От: Акумулираща печка - опасна или не?

                Вредата от погълнатия Азбест се появява след около 20 години .
                Много хора спорят дали е вреден или не ... световната статистика сочи , че е вреден . И то коварно вреден .
                Опасни са вдишаните азбестови фибри . Много е важно да не се разпилява или съхранява в разпръснат вид.
                В БГ още не е навлязло като мания но по "другия" свят унищожаването на азбеста си е бизнес за милиони .
                :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

                Коментар


                • #9
                  От: Акумулираща печка - опасна или не?

                  Първоначално публикуван от genkogenev Преглед на мнение
                  ....но по "другия" свят унищожаването на азбеста си е бизнес за милиони .
                  Астрологията също.
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акумулираща печка - опасна или не?

                    Първоначално публикуван от genkogenev Преглед на мнение
                    Вредата от погълнатия Азбест се появява след около 20 години .
                    Много хора спорят дали е вреден или не ... световната статистика сочи , че е вреден . И то коварно вреден .
                    Аз пак да питам: как не се е затрил град Азбест ?
                    (той е на път да се затрие, откакто набедиха азбеста за вреден, ама преди това е изхранил не едно поколение)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акумулираща печка - опасна или не?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Като ученик от 7 клас, та до 22-23 годишна възраст съм бил с отопление с акумулираща печка. И децата ми съм топлил малко с нея.

                      Аз съм 110 кила, в прекрасно здраве(и винаги досега съм бил), а децата вече са по на 17 и 19, и те като мен-здрави като камък.

                      Ама го отдавам на азбеста-на моето семейство той му действа благоприятно
                      Никога не се хвали със здраве, че дяволът си няма работа...
                      Азбестът е доказано канцерогенен - в Италия има дело рекордьор (фирма производител плаща на разболели се работници милиони)...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акумулираща печка - опасна или не?

                        Доказано вреден : през 80 -те години на миналия век .
                        Азбеста е изхранил не едно поколение.... но за справка / по памет /: В Англия от края на 19 и началото на 20 век , 90% от хората добиващи азбест са починали от азбестоза или друг вид карц. заболяване. Старнното е , че в семействата им също се е наблюдавал голям процент заболеваемост .... причината е : мръсното и замърсено работно облекло с което работниците са се прибирали в къщи .
                        Факт е , че най- големите застрахователни искове в историята са предявени от хора работещи с азбест или в азбестова среда.
                        Работя в тази сфера и зная колко струва унищожението на азбеста ... само личните предпазни средства и оборудването са си цифра.
                        :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X