Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анти-паркинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Анти-паркинг

    Искам да сложа пред гаража на кооперацията нещо, което да пречи на нахалните да спират пред въпросния гараж. И без това само аз останах да го ползвам, щото е ужасен, а пък и трябва да обикалям махалата и да свиркам като простак с клаксона, докато ми отпушат подхода, за да мога да си вляза.

    Та въпросите ми са два:

    - Трябва ли ми разрешение от някой (община и т.н.), за да монтирам анти=паркинг устройство пред гаража?

    - Кой е най-бюджетния вариант за управляемо с дистанционно анти-паркинг устройство?


    Благодаря ви предварително. Знам, че и тоя път няма да ме оставите без помощ.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Анти-паркинг

    То евтино и с дистанционно няма, но нещи от сорта на колонките по трамвайните линии трябва да търсиш. А доколкото да питаш общината - слагай, ако ня някой му пречи да се пробва да го демонтира .

    Поздрави !

    Коментар


    • #3
      От: Анти-паркинг

      Eй това е:

      • двигател – 24V
      • централа, може да управлява до 4 бр. анти-паркинг системи
      • дистанционно управление:



      А пък общината, ако искат да вземат мерки те?!? Незнам, не би трябвало да имаш проблеми с тях, ама знае ли човек
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Анти-паркинг

        Да, разрешение е необходимо!
        ВОД-Временна Организация на Движението.Намира се на ул. "Будапеща", не си спомням кой номер. Търси в Гугъл, ще намериш и какви документи са нужни!
        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

        Коментар


        • #5
          От: Анти-паркинг

          Аз съм сложил знак на вратата. И надпис, че спадам гуми. За над 16г. не се е налагало повече от 3-4 пъти да си изпълвам заканите. После им ги помпя.
          Опс..имаше и един, дето се наложи да го побутна с булбара.

          Коментар


          • #6
            От: Анти-паркинг

            Това оранжевото често го настъпват вдигнато с по-големи гуми и е чао. Ако ще слагаш, колонка ми се струва много по-добре, особено ако смениш няколко оранжеви, ще ти стъпи на същите пари. За разрешителното отговориха, а ми се струва, че стратегията на Пенчо е най-добра. Евтино и ефикасно, още помня физиономията на един приятел, който спрял под табелка пукаме гуми без да я види. За щастие се огледал след като се заключил, та бързо я преместил.

            Коментар


            • #7
              От: Анти-паркинг

              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
              Eй това е:
              • двигател – 24V
              • централа, може да управлява до 4 бр. анти-паркинг системи
              • дистанционно управление:


              А пък общината, ако искат да вземат мерки те?!? Незнам, не би трябвало да имаш проблеми с тях, ама знае ли човек
              Ние го сложихме пред входа и няма проблем /само че е малко по добро от снимката/.
              Излезе около 120 лв

              Коментар


              • #8
                От: Анти-паркинг

                Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
                Ние го сложихме пред входа и няма проблем /само че е малко по добро от снимката/.
                Излезе около 120 лв
                Супер! Дай някаква информация за доставчика - може и на л.с.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #9
                  От: Анти-паркинг

                  И аз искам на ЛС данни на фирма или магазин, който ще ми продаде такова животно с ДИСТАНЦИОННО за 120лв..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Анти-паркинг

                    Магазна се казва Мастерхаус тук в Бургас. не е с дистанционно, а с ключ /не съм се изказал като хората/. Това дето го купихме няма нито едно блоче или гайка, докато оранжевото има 4. Нашето ми изглежда по здраво като че ли.
                    Абе какво да ви кажа сега поне за една кола от входа има, докато преди и толкова няма като имате напредвид че до блока има бизнес център социални грижи и друга кооперация.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Анти-паркинг

                      Необходимо е разрешение не само от Общината, а и от КАТ. Прави се чертежче с разположението на антипаркинг елемента. Отиваш на ул."Будапеща" 17 (ъгъла с ул."Екзарх Йосиф"), на 7 етаж, стая 714. Там ти го съгласуват веднага (мисля, че трябва да носиш документ за собственост на сградата или решение на Общо събрание на собствениците, ако не си единствен собственик на сградата, пред която ще се монтира елемента). Плащаш 20лв. такса.
                      След това отиваш в КАТ - вдясно от входа има контейнерчета, където съгласуват чертежи. Минаваш оттам, пишат ти каква такса да платиш (май 162лв. с таксата на банката), след това влизаш в сградата, плащаш на банката, и след това с бележките за платена такса отиваш на гише 15 и ги подаваш заедно с чертежчето. След около седмица ще е готово. Взимаш го от контейнерчетата. Не трябва да пропуснеш, като го вземеш да минеш пак през гише 15, за да ти ударят печати на чертежа и становището.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Анти-паркинг

                        За нашето изобщо не сме правили проект. Даже сега чувам

                        Коментар


                        • #13
                          От: Анти-паркинг

                          Аз такова чудо не слагам. С шофьора на един бус два-три пъти се разправяхме да не паркира пред гаража, а той неговата си... е тогава -> и аз моята - закачих буса с едно въже и го плеснах на диагонал на улицата. Повече не е паркирал пред гаража.

                          Аз незнам какъв човек трябва да си за да паркираш пред врата на гараж. Съгласен съм да спреш пред врата за 5-10 минути, но да си в колата или около нея за да можеш веднага да я преместиш.

                          А това с пукането на гумите и тем подобни ... не си е работа....
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Анти-паркинг

                            Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
                            За нашето изобщо не сме правили проект. Даже сега чувам
                            Е, то по принцип, може и без одобрение да се сложат, но ако някой от общината реши да свърши малко работа, пак ще трябва да минеш процедурата.

                            Забравих да спомена, че в Общината съгласуват всеки ден от 9:00-12:00ч., а в КАТ - понеделник, сряда и петък от 9:00 до 12:00ч.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Анти-паркинг

                              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                              .... но ако някой от общината реши да свърши малко работа, .....
                              Е, тогава няма да ни се налага да ги слагаме изобщо тия железа....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X