Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обшивка на комини.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обшивка на комини.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Obsh.jpg
Прегледи:1
Размер:244.4 КБ
ID:5957733
    Дълго се лутах из нета да открия нещо по въпроса за обшиване на комини по традиционния начин, с ламарина. Обаче освен нови технологи и обяснения, че циганите си имали чалъм как да го правят срещу 80-100лв., не открих нищо съществено.
    Оказа се, че отговора на въпроса се крие в моите архиви, във вестник "Направи сам" бр.9/1984г.
    Реших да го споделя с вас, защото съм сигурен че и други се интересуват. Ето ви го обработен като PDF.
    Успех!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Обшивка на комини.

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]409917[/ATTACH]
    Дълго се лутах из нета да открия нещо по въпроса за обшиване на комини по традиционния начин, с ламарина. Обаче освен нови технологи и обяснения, че циганите си имали чалъм как да го правят срещу 80-100лв., не открих нищо съществено.
    Оказа се, че отговора на въпроса се крие в моите архиви, във вестник "Направи сам" бр.9/1984г.
    Реших да го споделя с вас, защото съм сигурен че и други се интересуват. Ето ви го обработен като PDF.
    Успех!
    Сейфнах го.Благодарско.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Обшивка на комини.

      Тук никой не лепи воалит по покривите, затова се прибягва до такива тенекиени приспособления.

      Иначе, схемата е много полезна.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Обшивка на комини.

        И аз благодаря.
        Имам проблем точно с една такава обшивка, но е на място, до което почти няма достъп, заради големия наклон на покрива - тип "алпийски".
        На всичкото отгоре най-мразя височини.
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #5
          От: Обшивка на комини.

          Не мога да го сваля. Помогнете!

          Коментар


          • #6
            От: Обшивка на комини.

            Отварям го. Не знам защо не успяваш.

            Коментар


            • #7
              ctef Сподели от къде е и снимката, все пак, не че претендирам за авторство. Тази обшивка е от моят комин и е на повече от 40 години
              Важно е и самото скопчаване което не е като на скиците от Направи Сам
              Най голямата тънкост явно е в ъгълчетата, където съвременните майстори режат до края, и после пълнят със силикон. Този майстор, от преди над 40 години някакси е завил ламарината нагоре и среза не е до долу, което прави така, че да не протича от там. За тези дето не са правили такова нещо им препоръчвам да опитат със малки парчета за да видят как става, да не хабят ламарина и после да пълнят със силикон Успех!
              Последно редактирано от satansho; 24-05-21, 07:34. Причина: добавяне

              Коментар


              • ctef
                ctef коментира
                Редактиране на коментар
                Оо, не помня от къде е снимката, събирам информация от където намеря. И мисля че вече дойде момента да си обшивам комините, но дали ще се справя...

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X