Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на свод в къщи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направа на свод в къщи!

    Ще бутам частично стена в къщи и искам да направя свод. Та ако някой е правил, моля да сподели как. Да не е от гипскартон, защото не съм работил с такъв и нямам опит- а всички майстори са заети за 2-3 месеца напред- и ще си го правя сам. Мога да работя със стиропор но незнам как точно да направя свода.
    Дайте акъл?
    Борислав Русенов - 0889593977

  • #2
    До: Направа на свод в къщи!

    Гипсокартон е най лесния и красив вариант, правил съм с гипсокартон наскоро в къщи и стана перфектно, преди години съм правил със зидария и колко ли не се мъчих и не можах да го докарам да стане перфектно, и да не говорим после колко шпакловка отнася за да се дооправи ... съвета ми е да си го напрвиш с гипсокартон, ако искаш мога да ти обясня доло горе как става ама най добре да намериш човек който го е правил за да не те е яд да го гледаш после
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: Направа на свод в къщи!

      акъл да искаш тук

      както е казал класика: идеи наши, денги ваши!!!!

      1 вариант.
      Трябва да се направи кофраж с формата на свода,който се закрепя със скоби от бетонно желязо към стената.По добре е със дюбели.Кофражната форма може да е от шпертплат,или фазер,но да има извивката на свода.Трябва да си очертал кривата на свода и да си подравнил с нивелир двете части на кофража.След това разбъркваш гипс(по рядък) накисваш вестници в него и започваш постепенно да запълваш кухината.Накрая подравняваш свода с гипс.След като стегне,сваляш кофража и попълваш шуплите по стената.

      2 вариант
      от стиропор. Лесно, чисто и бързо. Сега има даже по-плътни и здрави стиропори. Очертава се формата, леже се с ножче, заглажда се, лепи се, като за по-сигурно може и по някой дълъг, изолационен дюбел да се сложи. След това може да се шпаклова и боядисва или тапети.

      3 вариант
      Газобетонови блокчета. Режеш с триВонЬа каквато си посикаш форма. Лепиш с теразид, теракол или каквото ти падне. Ако искаш сложна форма дооправяш с пила за дърво. Ако формата е проста ползваш шпакловъчна маса от магазина. Ако е по-сложна, ползваш шприц кит за автомобил. Боядисва се с мече, пръскачка или там каквото искаш.


      само не ме карай после да стоя отдолу при "производствените проби"
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: Направа на свод в къщи!

        Първия вариант дето си споменал е най здрав според мен само че не с вестници а да си се иззида и да се шпаклова.

        Вкъщи всичките сводове са така просто едно време когато баща ми ги е правил нямаше толкова голямо разнообразие от материали и до сега няма нито един паднал
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #5
          До: Направа на свод в къщи!

          Ама стават криви и ще личи, особено ако се боядиса в бяло после . Най добре си е гипсокартона .
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            До: Направа на свод в къщи!

            Благодаря на всички за съветите.
            В "НАПРАВИ СИ САМ" гледах за гипскартона и горе долу как се прави. Може би ще опитам пък после ще ви покажа резултата тук.
            "Воид" все пак може да ми дадеш кратки напътствия ако обичаш. С шпакловките се справям добре, така че може и да се справя.
            Върху гипскартона хваща ли друго освен гипс, защото стените са ми с варов разтвор?
            Борислав Русенов - 0889593977

            Коментар


            • #7
              До: Направа на свод в къщи!

              ако ще го лепиш гипсокартона мокри основата хубаво, ако не си го направил вече. а сводовете не са ли демоде веки.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #8
                До: Направа на свод в къщи!

                Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
                Благодаря на всички за съветите.
                В "НАПРАВИ СИ САМ" гледах за гипскартона и горе долу как се прави. Може би ще опитам пък после ще ви покажа резултата тук.
                "Воид" все пак може да ми дадеш кратки напътствия ако обичаш. С шпакловките се справям добре, така че може и да се справя.
                Върху гипскартона хваща ли друго освен гипс, защото стените са ми с варов разтвор?
                Върху гипсокартона сатен, може и унифор или гипс .
                Самия свод се прави с конструкция, не е много лесно ако не си се занимавал с гипсокартон, най малкото трябват някой инструменти - винтоверт, перфоратор ... за това по добре намери човек да ти го направи .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  До: Направа на свод в къщи!

                  с гипс трудно се работи, по добре с фуга и сатен, в списанието къща и градина има как се прави свод със телени заготовки
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    До: Направа на свод в къщи!

                    Вече го направих от стиропор- понеже от това разбирам. Благодаря на всички за съветите.
                    Борислав Русенов - 0889593977

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X