Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлето не ще да спазва физичните закони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Котлето не ще да спазва физичните закони

    Здравейте колеги.
    Проблема ми е следния - имам котле на твърдо гориво, ползвам главно дърва и трици. Преди водата циркулираше изцяло гравитачно, но заради монтиране на бойлер със серпентини към системата се наложи монтирането на циркулационна помпа. Помпата, крановете и филтъра мисля, че бяха монтирани грамотно (според мен), тъй като следях процеса изкъсо. За по-точна темперетура на включване, "елемента" или "ампулата" от включвателя беше изведено извън корпуса си и закрепено директно на "топлата" тръба.
    Проблема се появи за пръв път преди около 2 седмици, и вчера вечерта - термометъра на "топлата" тръба показваше ~ 40 С, а водата в долната част вреше. С две думи - вместо както си му е реда стоплената вода да тръгне нагоре, да стопли "ампулата" и като я стопли до към 50 С да се включи помпата, топлата вода беше "слязла" надолу и бе тръгнала по обратния път - по "студената" тръба. Тръбата която по принцип идва от етажа с вече охладена вода, сега не се пипаше, а тръбата дето тръгва по принцип с вряла вода от котлето към радиаторите на етажите беше на около 40 С.
    Два пъти го прави тоя номер, стоях, чесах се по главата... ум не ми го побира...
    Не знам дали ме разбрахте, но ще се радвам на съвети от ваша страна какво му е и как да се отстрани проблема.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25122011145.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5953180
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

  • #2
    От: Котлето не ще да спазва физичните закони

    Имаш ли достатъчно вода в системата?
    И второ-имаш въздух някъде в системата.Нищо че имаш помпа.Обезвъздуши и трябва да тръгне.

    Коментар


    • #3
      От: Котлето не ще да спазва физичните закони

      Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
      Здравейте колеги.
      Проблема ми е следния - имам котле на твърдо гориво, ползвам главно дърва и трици. Преди водата циркулираше изцяло гравитачно, но заради монтиране на бойлер със серпентини към системата се наложи монтирането на циркулационна помпа. Помпата, крановете и филтъра мисля, че бяха монтирани грамотно (според мен), тъй като следях процеса изкъсо. За по-точна темперетура на включване, "елемента" или "ампулата" от включвателя беше изведено извън корпуса си и закрепено директно на "топлата" тръба.
      Проблема се появи за пръв път преди около 2 седмици, и вчера вечерта - термометъра на "топлата" тръба показваше ~ 40 С, а водата в долната част вреше. С две думи - вместо както си му е реда стоплената вода да тръгне нагоре, да стопли "ампулата" и като я стопли до към 50 С да се включи помпата, топлата вода беше "слязла" надолу и бе тръгнала по обратния път - по "студената" тръба. Тръбата която по принцип идва от етажа с вече охладена вода, сега не се пипаше, а тръбата дето тръгва по принцип с вряла вода от котлето към радиаторите на етажите беше на около 40 С.
      Два пъти го прави тоя номер, стоях, чесах се по главата... ум не ми го побира...
      Не знам дали ме разбрахте, но ще се радвам на съвети от ваша страна какво му е и как да се отстрани проблема.[ATTACH=CONFIG]398595[/ATTACH]
      Нещо не мога да видя добре,но къде е колектора за топла и колектора за студена.Отделно байпаса с клапана при спирана на тока.Иначе това което пишеш е или малко консуматори(радиатори)или посока на помпа.Но изведнъж се зачудих как си е работила системата гравитатъчно и как не си заврял досега с тези тръби, странно.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Котлето не ще да спазва физичните закони

        Колега,проблемът ти идва от бойлера.Така мисля аз,тъй като последното нещо което си добавил към системата е точно той.При мен се случи същото нещо,преди да го монтирам всичко бешеОК ,но след мотажа изпаднах в същата ситуация.Смених бойлера,на който и топлата и студената част бяхя от горе т.е.вертикално .Взех бойлер на който топлата и студената част са хоризонтално,сложих обезвъздушител на топлата част т.е. на вход и проблема се реши.Бойлери на които вход и изход са от горе се обезвъздушават много трудно.

        Коментар


        • #5
          От: Котлето не ще да спазва физичните закони

          1. Обезвъздуших... единия радиатор само леко "фъс-на"..
          2. Котлето е в мазето. Отопляваме само втория етаж 5 радиатора + 180 л. бойлер и той в мазето.
          Три години котлето работеше само с 5-те радиатора на втория етаж, без помпа без нищо. За 10 мин. се качваше топлата вода до радиаторите. Като са го правили с тръби 1 и1/4 '' са си свършили работата добре - наклоните са спазвани отлично. Бай пас на помпата не направихме, тъй като тя е 1 и 1/4'' и ако котлето е нагласено да поддържа под 55 С, (на колкото е нагласена помпата да включва) водата в системата си циркулира гравитачно без проблем.
          Монтирах помпата заради бойлера, тъй като се налагаше и той да се монтира в мазето. До сега три месеца и нещо вече само два пъти ми е правило проблем. Иначе си работи перфектно системата. Но така като не знам защо прави така вече два пъти, не мога да знам кога ще го направи пак завирането.

          Единственото което ми идва на ум е, че когато останат трици само на дъното и греят там... ама пак не става - по правило водата трябва да тръгне нагоре, а не на дясно и нагоре.... абе незнам....
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            От: Котлето не ще да спазва физичните закони

            Дай още няколко снимки около бойлера! Въздух или запушване са първите предположения.
            С добавянето на помпата и филтъра, какво стана с гравитацията?
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Котлето не ще да спазва физичните закони

              На моята помпа е монтиран и възвратен(еднопосочен) клапан,ама там разчитам само на нея.Тук не виждам такъв,но знам ли,само ти подхвърлям вариант.
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Котлето не ще да спазва физичните закони

                Колега пусни помпата да работи постоянно.Защо си я направил да се включва при 50градуса.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #9
                  От: Котлето не ще да спазва физичните закони

                  Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                  Дай още няколко снимки около бойлера! Въздух или запушване са първите предположения.
                  С добавянето на помпата и филтъра, какво стана с гравитацията?
                  Бойлера е в другата стая тръбите минават от котела, нагоре до тавана, през трегера, в другата стая, и до бойлера. Образува се едно да го наречем 'П'. Но досега не е било проблем - бойлера си нагрява добре. А има и възвратен клапан на бойлера за да не може да изстива водата от него гравитачно, т.е. да не връща обратно.
                  С добавянето на помпата и филтъра "гравитацията" си работи идеално, докато достигне температура релето да задейства помпата.

                  Помпата съм я настроил да се включва при 55 С, защото ако е например на 25 С, тя ще върти водата в системата до спадане на температурата на 25С нали.... но по този начин ще изстуди водата в бойлера...
                  Don't hunt IF you can't kill
                  първо 0883 после 333 накрая 448

                  LZ1BGD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Котлето не ще да спазва физичните закони

                    Бойлерът има ли друг нагревател освен серпентината ?
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Котлето не ще да спазва физичните закони

                      За да връща водата през входа, значи има запушване или въздух на изхода.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Котлето не ще да спазва физичните закони

                        Колега Borizanov, както казва колегата krasivl пробвал ли си да оставиш помпата да работи постоянно ?!?
                        На мен ми се е случвало подобно нещо, когато прегрея водата ... помпата остава на сухо, водата в ризата не помръдва и завира заради въздушната възглавница в следствие на извирането на водата...от какво се състои цялата система ? Смисъл освен радиатори и бойлер.. разширителен съд(къде е монтиран) и т.н. ?
                        У дома имам монтиран бойлер, 4 радиатора и разширителен съд, веднъж прекалих с еко брикети и като изхвърли водата през разширителния съд(когато се случи така водата, която изхвърля оттам е гореща) се получи това, което описваш ти в общи линии..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Котлето не ще да спазва физичните закони

                          Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
                          Колега Borizanov, както казва колегата krasivl пробвал ли си да оставиш помпата да работи постоянно ?!?
                          На мен ми се е случвало подобно нещо, когато прегрея водата ... помпата остава на сухо, водата в ризата не помръдва и завира заради въздушната възглавница в следствие на извирането на водата...от какво се състои цялата система ? Смисъл освен радиатори и бойлер.. разширителен съд(къде е монтиран) и т.н. ?
                          У дома имам монтиран бойлер, 4 радиатора и разширителен съд, веднъж прекалих с еко брикети и като изхвърли водата през разширителния съд(когато се случи така водата, която изхвърля оттам е гореща) се получи това, което описваш ти в общи линии..
                          В мазето са котлето и бойлера. До втория етаж - тръби, почват от 1 и 1/4" при котлето, а при радиаторите вече са 1/2''. На втория етаж е и разширителния съд - системата е т.н. отворена.
                          Помпата няма как да остане на сухо тъй като котлето е най- ниската точка на цялата система. Помпа не се оставя да работи постоянно, тъй като ще изстудява бойлера.
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X