Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Питане за ел. резачка

    М10Д не е трансмисионно масло.
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #17
      До: Питане за ел. резачка

      Тя темата се разви вече, но мога да добавя- на моята моторна Хускварна наливам гъсто масло каквото попадне. Като дадеш газ примерно насочи дъската към някаква плоскост за да видиш как на празен ход "хвърля" масло примерно срещу дъсла или хартия и вече ще прецениш- относително е. Важно е и ако има отвори по дъската за гресиране на лагерите да се прави редовно.
      Поздрави и успех!
      Борислав Русенов - 0889593977

      Коментар


      • #18
        До: Питане за ел. резачка

        VARADERO SD2

        Коментар


        • #19
          До: Питане за ел. резачка

          Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
          Те някой хора и в хирдавлични с-ми(кранове,багери,мотокари) го наливат но аз не бих го направи това нещо,а най малкото е че в ръководството на резачките не пише да се използва отработено масло.

          Но всеки има право да си съсипе машината както на него му е кеф
          Обикновено пише да се използва само растително, но това не е единствения вариянт.
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #20
            До: Питане за ел. резачка

            Маслото трябва да е SAE 30. Ако е с различен вискозитет ще трябва да се регулира дебита. М10Д е достатъчно. Няма да смазваш совалка. Raider не са ептен - лоши.

            Коментар


            • #21
              До: Питане за ел. резачка

              В Практикер продават масло. Ако имаш диференциално - пак става. Аз имам резачка БОШ и съм изключително доволен. Не мога да кажа за разход, но като сипя и режа ли режа. Всъщност аз малко съм рязъл - около половин-1 кубик, но изразходваното масло беше минимално.

              Коментар


              • #22
                До: Питане за ел. резачка

                растителното е по еко съображения
                то и двигателно виждах за 4Т косачка на растителна основа
                моята резачка е Black&Decker - на самотек, като я оставиш с масло, прави локвичка под себе си;
                още - при мен отворът за маслото е на такова място, че стърготините полепват отгоре и пречат, затова слагам по-рядко - някаква Приста, не помня точно;
                по-важното - оказа се "декоративна резачката", с пластмасов редуктор: по думите на олигофрените в сервиза не била за "сериозна" работа; нямам наблюдения върху Райдър, но имай едно на ум за електрическите резачки
                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                Коментар


                • #23
                  До: Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

                  Ние вземахме бензинова Хусварна и ел. Бош за ремонтите които бяха (и продължават) това лято на покрива и тавана... Ми повече позлвахме Бош-а, като му сипвам едно масло за вериги на Честертон (такова намерих малко на аванта), попринцип е доста рядко но не го и харчи мнобо бързо, но понеже е за вериги и реших, че няма да й е зле на веригата на резачката да е с такова.
                  Та на Бош-а и Хусварна-та какво масло е добре да се слага, че си мсиля, че ако им сложа нещо с гъстотата като на моторното масло, може и да посинее веригата от жажда или просто така си мисля.
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • #24
                    До: Питане за ел. резачка

                    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                    В Практикер продават масло. Ако имаш диференциално - пак става. Аз имам резачка БОШ и съм изключително доволен. Не мога да кажа за разход, но като сипя и режа ли режа. Всъщност аз малко съм рязъл - около половин-1 кубик, но изразходваното масло беше минимално.
                    Диференциалното е гъсто и определено не е подходящо-пробвал съм(освен ако е някоя синтетика).
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • #25
                      До: Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

                      Всяка нормална резачка си има винт с които се регулира маслото според гъстотата му
                      Гресираите и на върха лагера с такаламита за да няма ядове,и след всяко рязане се сваля дъската с веригата и се чисят каналите на веригата,и самата резачка,това се прави ако искаш да я имаш,ако е служебна всеки знае






                      Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        До: Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

                        Не подценявайте мазането на веригата, скъсана верига може най-малко да ви извади око!
                        В упътването към машината трябва да пише какво масло и как се проверява работи ли мазителната система.
                        За пример давам бензинова резачка Partner 351 - резервоар за масло 200 мл. и 400 мл. бензин с който работи 30-45 мин. зависимост от натоварването. След като свърши бензина в масления резервоар има още 20-40 мл. масло.
                        Предписаното масло е трансмисионно ЕР 90, проверката става като на пълна газ за 1 мин. (или по-малко, не помня) се насочи шината срещу чиста повърхност, като след това повърхността (дъска, картон) трябва да е равномерно изпръскана с масло.
                        Дано съм бил полезен

                        Коментар


                        • #27
                          До: Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

                          ЕР90 е диференциално масло което ми се струва доста гъсто за тая цел.
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

                            Това е маслото предписано в документацията, освен това ЕР90 е трансмисионно масло подходящо за хипоидни предвки, при които освен търкаляне има и доста приплъзване при големи налягания, така че масленя филм осигуряван от това масло ми се вижда съвсем подходящ за оборотите, замърсяването и режима на работа на съответния възел (предимно плъзгане).
                            Ако някой е против - да се скара, но обосновано

                            Коментар


                            • #29
                              До: Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

                              Аз също ползвам моторно масло М10Д. При зареждане на резервоарчето с бензин пълня и резервоарчето за масло догоре. Като свърши бензина ми остава още масло. Можеш да провериш разхода на масло по следния начин. Форсираш двигателя на резачката и доближаваш края на веригата до чиста повърхност. Върху тази повърхност трябва да останат малки капчици масло. Ако се омасли много, трябва да намалиш изтичането на масло чрез регулиращият винт.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Питане за ел. резачка Raider - масла, мазане, обслужване

                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                Имам ел. резачка Raider. Рязах с нея 10 минути и прахоса всичкото масло за мазане на веригата, което дават с нея. Така ли трябва да е или моята не е в ред.
                                Може ли да се сложи по-гъсто масло? Би трябвало да тече по-малко
                                аз имам същата и сипвам m10d - колкото толкова. но наистина харчи доста масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X