Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на бойлер

    Бойлера е варненски - неръждавейка. След 11 г. служба ме предаде . Почна да сълзи около тръбичката за студената вода. Свалям го за втори път. Преди около три години го свалих да подменя вътрешната тръба за топлата вода. Нямаше я направо беше изгнила. Сложих маркуч за парно. Днес като го свалих за ремонта погледнах и тази тръба - здрава е . Само да спомена че преди да тръгна да заварявам се допитах до най-добрия заварчик на бойлери - моя приятел Кольо от Шумен. Та Кольо ми каза да си купя електрод неръждавейка и да го заваря. Имам малко опит с електрожена и мисля че се справех. За сега не тече. Дано изкара още 11 г.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2501.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5951643Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2502.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5951644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2503.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5951645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2505.jpg
Прегледи:1
Размер:267.7 КБ
ID:5951646
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

  • #2
    От: Ремонт на бойлер

    Дано изкара и 2х11г.
    Аз имам бойлер на Светльо Шишков също неръждавейка вече 6г. е ОК

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на бойлер

      Неръждаемите водосъдържатели на тези бойлери са с 10 годишна гаранция. Можело е още първия път да я използваш.
      Диян Димитров

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на бойлер

        Ако още веднъж ме наречеш най-добър ще си имаме разправия. Първо защото изобщо не съм най-добрия, има къде-къде по-добри заварчици от мен. Аз съм нещо като "средна хубост". И второ защото така ми навличаш един куп обаждания за консултации. Нямам проблем да посъветвам който и да било, но по въпроси които знам. А те са сравнително малко, това което не знам е много по-голяма част.
        Толкова с разправиите.

        Сега малко критика-така както си сложил бойлера за проба с маркуча-ако дефекта е бил в заварката на тръба-може до мястото на ремонта да не е стигнала вода, и пробата да е била с въздух. Пак става, даже показва по-добре от водата, но трябва да омажеш шева с пенлива вода(веро-вода 1:1)
        Ма ти ще си го вдигаш и сваляш при евентуален проблем

        Трябваше да снимаш конкретната заварка отблизо.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на бойлер

          Дано не съм пророк, ама при тази цена на бойкерите не е ли по-добре нов? При ремонта се разбутват една камара работи, най-вече изолацията не е същата. Аз бих заложил на нов.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на бойлер

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Ако още веднъж ме наречеш най-добър ще си имаме разправия. Първо защото изобщо не съм най-добрия, има къде-къде по-добри заварчици от мен. Аз съм нещо като "средна хубост". И второ защото така ми навличаш един куп обаждания за консултации. Нямам проблем да посъветвам който и да било, но по въпроси които знам. А те са сравнително малко, това което не знам е много по-голяма част.
            Толкова с разправиите.

            Сега малко критика-така както си сложил бойлера за проба с маркуча-ако дефекта е бил в заварката на тръба-може до мястото на ремонта да не е стигнала вода, и пробата да е била с въздух. Пак става, даже показва по-добре от водата, но трябва да омажеш шева с пенлива вода(веро-вода 1:1)
            Ма ти ще си го вдигаш и сваляш при евентуален проблем

            Трябваше да снимаш конкретната заварка отблизо.
            Снощи не ми дадоха компютъра та сега да ви отговоря. Скромноста краси човека Коле. Заварката е върху старата около тръбичката. Пробата с маркуча - като се напълни с вода затапвам другата тръба с дървена чивия и налягането от водопровода показва ако има слабо место. Стария бойлер го заварявах през месец докато събера 250 лв за нов. А ремонта ми струва 50 ст. за електрод; и час и половина работа. Изолацията не се нарушава защото е пяна и е на две парчета и не е залепена.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на бойлер

              На мен вчера ми смениха тръбата за топлата вода. Направиха го на място с някакъв дорник, само източиха водата.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X