Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам врата тип хармоника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направи си сам врата тип хармоника

    Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
    За плъзгането единственото "против" е, че отвътре на помещението има рафтове, а отвън ключ за лампата от едната страна

    [ATTACH=CONFIG]385050[/ATTACH]
    Гледайки тази картинка, не виждам защо се изключва варианта за обикновена врата, отваряща се на ляво?

    Коментар


    • #17
      От: Направи си сам врата тип хармоника

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Гледайки тази картинка, не виждам защо се изключва варианта за обикновена врата, отваряща се на ляво?
      Ми лошо съм направила картинката, затова, отляво е вратата към спалнята, точно срещу дрешника е тази на хола. Надясно се отива към кухнята и входа.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #18
        От: Направи си сам врата тип хармоника

        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
        Ми лошо съм направила картинката, затова, отляво е вратата към спалнята, точно срещу дрешника е тази на хола. Надясно се отива към кухнята и входа.
        Ми значи остава варианта с двойна плъзгаща се врата. Две крила по 50см. Просто трябва да преместиш клюяа на лампата.
        Ето аз какъв гардероб си спретнах с материали от бриколажа. Продават ги на метър. При теб може да е на една релса само.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 048.jpg
Прегледи:2
Размер:189.2 КБ
ID:5320525Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 049.jpg
Прегледи:2
Размер:232.2 КБ
ID:5320526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 050.jpg
Прегледи:2
Размер:196.3 КБ
ID:5320527Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 051.jpg
Прегледи:2
Размер:215.1 КБ
ID:5320528

        Коментар


        • #19
          От: Направи си сам врата тип хармоника

          Готино, но имаме проблем, тавана е на 2.50 м височина, а стената, в която е отвора е от газобетон. Релсите евентуално трябва да се изнесат на нещо отвън и с някаква прикриваща лайсна или как Ключа за лампата би могъл да се пренесе отвътре, няма да е проблем.

          П.С. Дрешника е малка стая, не е сглобен от плоскости шкаф или гардероб
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #20
            От: Направи си сам врата тип хармоника

            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
            Релсите евентуално трябва да се изнесат на нещо отвън и с някаква прикриваща лайсна или как

            Ами точно така. То изнасянето е 5мм, та едва ли ще се наложи голямо криене. А, че е газобетон - не е проблем. На горната релса няма почти никакво усилие.

            Коментар


            • #21
              От: Направи си сам врата тип хармоника

              А помислихте,ли за ролетна щора,от тези които се слагат отван на прозорците.Може да се облепи и с някакво фолио,което да подхожда на итериора,някакви декорации например цветя и др.Варианти много.Успех.
              0884 987 137
              В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

              Коментар


              • #22
                От: Направи си сам врата тип хармоника

                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                Това е добра идея, как и с какво обаче да се направи? Какви плоскости, и как точно ще става сгъвката, кое ще я спира да не се сгъва още преди да е отворена
                ако си говорим за ефтин вариант- врата от пдч 16мм както ти предложих да се сгъва на две, а за да не се сгъва докато е затворена - едно най обикновено резеенце. Пиша ти от телефона, но като се прибера ще опитам да ти я начертая.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #23
                  От: Направи си сам врата тип хармоника

                  Разгледай тук:
                  http://www.rosi.bg/plazgashti-sistemi---ducasse/256
                  Ако нарушавам правилата моля модераторите да изтрият мнението ми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направи си сам врата тип хармоника

                    Ето ти снимки на вариант минимум, подвариант "американска превъзходна".

                    Снимани са в стандартен щатски апартамент на милион години, стари като апартамента, сдадени в "боядисано" състояние (понеже стария собственик трябва сдаде апартамента "чист", мексиканците (ако си късметлия) или перуанците (в този случай) минават с баданарката и добавят своята дан върху многобройните археологични пластове за радост на бъдещите археолози.

                    Това е вариант само с горна релса. Имай предвид че, освен ако не се занимаваш надълго и нашироко с обезопасяване на пантата, този вид врати са сигурни за деца само до колкото са тежки за отваряне и затваряне. Станат ли достатъчно силни да ги движат, става такава гилотина че да ти е кеф да гледаш.

                    Другият обезопасяващ вариант е просто да се направи с луфт между вратите (тогава няма да е с цяла панта).

                    Та:

                    Две врати, всяка от два панела, едната се отваря наляво, другата надясно. От фиксираната страна вратата има горна и долна опорни точки, от подвижната страна - горната част лагерува на ролка която се движи в корниз/релса, долната е свободно висяща, с щифт който влиза във водач при затварянето:






                    Пантата, с боя от различни епохи:





                    Релсата с ролката, горе:





                    Ограничител на вратата при затворено положение, горе на релсата:





                    Ограничителя долу. Долу на пода има летва върху която седи ограничителя. В жлеба влиза един щифт който стърчи от долната част на вратата (огледално на горната ролка), недостатъчно дълъг да задере в летвата, но достатъчно та да го хване жлеба на ограничителя:






                    Закрепването на вратата в долната част откъм фиксираната страна (горе е същото):





                    Горната част, сгънато положение, погледнато отвън. Изрезите са за пружинките:







                    Същото погледнато отвътре:










                    Отново - закрепването, още по-поетичен изглед :





                    Поглед отвътре в момента на затварянето. Двете пластмаски щракват вратите в затворено положение (успоредно археолозите могат да видят и оригиналната боя) :











                    Отново - долният ограничител:









                    Това е. Накратко - има милион начина да го направиш по-добре, но този е най-простия.

                    Но факторът "Сигурност" не е плюс на този вид врати, освен ако не сложиш някакви гуми като на вратите на Икарус, или ако не изрежеш под 45 градуса ръбовете на плоскостта при пантите, така че да не може да прескрипе пръст. Захване ли го - ще го смачка по-качествено от която и да било плъзгаща врата.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      От: Направи си сам врата тип хармоника

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Ето ти снимки на вариант минимум, подвариант "американска превъзходна".............................................................................................- ще го смачка по-качествено от която и да било плъзгаща врата.

                      По изчерпателно няма накъде, БЛАГОДАРЯ за което. Идеята ми харесва, фактора сигурност мисля че може да бъде пренебрегнат, с риск на своя глава, или ако се направят да се отварят навътре. Ще посмеля малко информацията и сигурно ще се нахвърлям да я правя Обещавам да документирам 'сичко стъпка по стъпка. Мерси отново
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Направи си сам врата тип хармоника

                        Ако се отварят навътре губиш полезно пространство. Най-добре изрежи ръба на плоскостта при пантата под 45 градуса. Така като се затвори вместо да се допират двете дъски, ще виждаш жлеб. Няма да е по-грозно, особено ако си го направиш някакъв баровски да е приятен за гледане.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Направи си сам врата тип хармоника

                          Aко конструкцията го позволява/подразбрах стена от газобетон- значи да/ , аз бих съборил стеничките от двете страни на отвора за вратата.Преграда с пбч, и плъзгащи врати-така даже може да си изместиш входа ако желаеш и да остане с 1 вратичка, ако ли не - с две, които при желание да се прибират в новосъздадената псевдостена.Ако ти се занимава - може и с гипсокартон.
                          При мен коридор 110 /100 беше с 4-и врати-лудница на социалистическия строителен и архитектурен дух.При събарянето на цялата стена към банята и поставянето на плъзгаща врата - сега коридора е 110/120-малко по- поносимо.Искам да кажа ,че чрез плъгащата врата ще спечелиш и малко място.Може и изцяло отвора да го затвориш с вратата-профил -две релси.Крайните две врати застопорени неподвижно, средните две се плъзгат в противоположна посока.Варианти много, повечето водят и до задължителен ремонт на коридора.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Направи си сам врата тип хармоника

                            Във фирма Салекс Бургас до Бриколаж ще ви дадат най-различни варианти, ще разкроят и кантоват плоскостите, ще ви препоръчат обков. Монтажът от вас.
                            Мебелистите в района вече не ползват свои машини. Поръчват в Салекс и сглобяват.

                            http://wood-products.infojoker.bg/cg...9E%D0%92%D0%95

                            Коментар


                            • #29
                              От: Направи си сам врата тип хармоника

                              От известно време и мен ме тресе подобен въпрос.Попаднах на една врата която май не се предлага още или поне не в сайта където я видях.Хайде чисто теоретично да помислим как може това да се направи.Аз имам някакви идеи , но искам да чуя и вас.Ето линка :

                              http://www.cambera-bg.com/videos/076.html
                              "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                              "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X