Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам врата тип хармоника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам врата тип хармоника

    Тук ще ми трябва помощ, имам дрешник, отвор за вратата 80х197, но не искам да е обикновенна врата, която се отваря навън или навътре - и в двата случая много ще ми "изяде" от пространството. Вратите хармоника - по-евтините варианти са ми изключително неприятни, а другите ми надхвърлят бюджета. Някои има ли идея какво бих могла да направя, въртят ми се идеи за тип хармоника, но само от четири плоскости, две да се отварят наляво, две надясно, с панти помежду им. Идеята обаче е силно неизбистрена, затова търся съвети.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

  • #2
    От: Направи си сам врата тип хармоника

    Щом като имаме по условие дрешник + жена, това означава хиляди пъти преминаване на ден през тази врата. Аз ги имам три у дома и имам наблюдения (три жени, а не дрешници). Евтините хармоники са гадни, а и нетрайни. Това с четирите плоскости също няма да е надеждно при тези условия. Само врата, например ПВЦ, а за да пести място - плъзгаща?

    Коментар


    • #3
      Така, така, плъзгаща няма място, от едната страна забива в стена, от другата излиза на средата на коридора (има ъгъл). Освен това пропускаш факта, че жената е фен на тежките машини, ходи на риба и пие 'ного бира. В дрешника си държа въдицата и плувките... Остава щерката, ама засега още не се е научила къде се слагат дрехите, а докато порасне и почне да клечи пред огледалото, ще тегля кредит за устойчива врата

      Ето една схемичка на ситуацията наоколо, погледната отгоре, в цвят е дрешника Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:6.0 КБ
ID:5320455
      Последно редактирано от maxxx; 19-11-11, 19:43.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Направи си сам врата тип хармоника

        Проблемът на идеята с четирите плоскости ще е във воденето им горе и долу, така че да не заяждат и да се срещат добре.

        Затварял съм такова помещенийце с ПВЦ ролетна щора.

        Коментар


        • #5
          От: Направи си сам врата тип хармоника

          Варианта с две плъзгащи вратички по 40-45см който да се разминават една зад друга възможен ли е за изпълнение? Малко тясно остава пространството през което ще се вадят дрешките, но все пак е нещо.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #6
            От: Направи си сам врата тип хармоника

            Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
            Варианта с две плъзгащи вратички по 40-45см който да се разминават една зад друга възможен ли е за изпълнение? Малко тясно остава пространството през което ще се вадят дрешките, но все пак е нещо.
            Мислила съм по този вариант, ако е само за вадене на дрехи става, ама помещението си е 2,20х2,50 и се влиза и излиза, тогава трябва да се мисли за ограничаване на въглехидратите, че трудно ще се вмъквам по-скоро вариант две по 40 см, едната се отваря на ляво другата на дясно
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Направи си сам врата тип хармоника

              А трябва ли вратата да е особено твърда? Аз бих заложил на щора с водачи или нещо подобно, което се навива в горния край.

              Коментар


              • #8
                От: Направи си сам врата тип хармоника

                А колко е разстоянието от шкафа до края на стената в ляво от него? Нещо нестандартно да се направи примерно. Лявата вратичка 60см, дясната 20см или нещо такова. Варианти всякакви.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #9
                  От: Направи си сам врата тип хармоника

                  Препоръчвам варианта с хармониката - 4 плоскости от ПДЧ по 20 см, захванати с клавирни панти. Това е може би е най-лесният за изработка и най-евтиния вариант от по-горе изброените. Можеш да си избереш какъв цвят да бъде вратата или отделни плоскости от нея.
                  Достатъчно си оправна и ще намериш къде да си поръчаш да ти изрежат и кантират плоскостите по размер.
                  Цената на 18 мм ПДЧ плоскост е от порядъка на 12-15 лв./кв. м. Разкрояването и кантирането е към левче на линеен метър.
                  Пантите са по 2-3 лева.
                  Всичко ще ти излезе не повече от 50 лв.

                  Друг вариант е същите 4 плоскости да се захванат две по две с "летящи" панти от двете страни. Т.е. да стане летяща врата като на бар, но двете крила да се чупят на още две през средата и така няма да губиш място при отваряне навън или навътре. Така няма да има нужда от дръжки или брави, и ще изглежда интересно.
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направи си сам врата тип хармоника

                    А какво ще кажеш за идеята цяла врата която се отваря на вън, а след като се отвори да може и да се сгъне в средата, за да не заема прекалено много място.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направи си сам врата тип хармоника

                      Това е добра идея, как и с какво обаче да се направи? Какви плоскости, и как точно ще става сгъвката, кое ще я спира да не се сгъва още преди да е отворена
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направи си сам врата тип хармоника

                        Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                        Препоръчвам варианта с хармониката - 4 плоскости от ПДЧ по 20 см, захванати с клавирни панти. Това е може би е най-лесният за изработка и най-евтиния вариант от по-горе изброените. Можеш да си избереш какъв цвят да бъде вратата или отделни плоскости от нея.
                        Достатъчно си оправна и ще намериш къде да си поръчаш да ти изрежат и кантират плоскостите по размер.
                        Цената на 18 мм ПДЧ плоскост е от порядъка на 12-15 лв./кв. м. Разкрояването и кантирането е към левче на линеен метър.
                        Пантите са по 2-3 лева.
                        Всичко ще ти излезе не повече от 50 лв.

                        Друг вариант е същите 4 плоскости да се захванат две по две с "летящи" панти от двете страни. Т.е. да стане летяща врата като на бар, но двете крила да се чупят на още две през средата и така няма да губиш място при отваряне навън или навътре. Така няма да има нужда от дръжки или брави, и ще изглежда интересно.
                        На мен точно такава ми беше идеята от самото начало, с клавирни панти, обаче ПДЧ-то ми е тежко, МДФ-а също, мислих за чамче нещо, ама с него не се знае никога, какъв акъл ще му дойде и накъде ще изметне. А евентуално с рамка от по дебел МДФ, а вътре може да се запълни с тънък и миже от външната страна да му се лепне една рогозка например, или плетка от тънки летвички, ама там ще си е доста работа
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направи си сам врата тип хармоника

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          ... обаче ПДЧ-то ми е тежко, МДФ-а също, мислих за чамче нещо, ама с него не се знае никога, какъв акъл ще му дойде и накъде ще изметне...
                          И аз се чеша по главата със сходен проблем. Хем да е леко, хем да удържа на устрема на "кротко" играещи дечица
                          С чам става, но задължително условие е, да имаш доверен читав дърводелец. А още по-добре - машинен инженер, който е в час с дървесината - не, че имам нещо против дърводелците, но нещо ни се разминават измервателните единици
                          Ако е направено от каквото трябва и както трябва, няма да изметне, нито ще се сцепи.

                          Може би компромисен вариант е шперплат, да речем около 8мм. Достатъчно леко и здраво, стига да не е от най калпавия.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направи си сам врата тип хармоника

                            Поради факта , че живея на малко порстранство и на мен ми се е налагало да обмислям подобен тип проблеми.Между бокса и всекидневната съм с две плъзгащи врати - една зад друга, между дневната и спалнята с една, но имам стена на която се намират вратите в отворено положение-изработени от пдч- не съм доволен.Баня и тоалет-плъзгаща врата- алуминиев профил-остава вход около 48см-напълно достатъчен-доволен съм.Ако приемеш съвета ми - пдч е много некачествен материал-при по- големи по площ врати се огъва/то има разпънки...ама е друга тема - при тебе отвора е малък.Ако се спреш на вариант тип хармоника - търси качествен обков, а не турски.Имат огромна разлика в цената и повярвай ми има защо.Ако имаше и размери на приложената схема щеше да е по-лесно.Най вероятно най- здраво и евтино , естествено ако пространството го позволява , ще стане с две плъзгащи се в противоположни посоки крила-на това късо разстояние може и с горно висящи врати.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направи си сам врата тип хармоника

                              За плъзгането единственото "против" е, че отвътре на помещението има рафтове, а отвън ключ за лампата от едната страна

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:19.2 КБ
ID:5320515
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X