Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Аха, за отопление на двора е предвидена.


    Колега, спри и водата !
    Спрял съм я.....карам само на ток...
    LZ3YG

    Коментар


    • #17
      От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

      Нашите ползваха(и още ползват) на село такава печка,с нея ме порастиха!'SUPER SER' се казва,испанска,много яка печка,не е мръднала-като нова,вече 25г.!!!Преди да си построя къщата,бяхме на квартира с жената,и алтернативата беше или ток,или газ(отоплявах стая и малка кухня).Понеже бях ползвал вече 'газовица',пак си взех такава,и останах доволен.С 10л. бутилка,съм изкарвал 4-5 дни,зависи на коя степен се ползва,но ни беше добре и беше по-евтино от тока!Но,понеже беше българско производство(все си мислех,че нашенското не е никак лошо!),за 3г. на тая пеца взе да и прогаря ламарината!И,ща не ща-взех 'селската' печка,и така още 5г.!!!Сега,като се замисля,такава бомба не бих сложил никога в къщи повече!

      Коментар


      • #18
        Re: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

        Аз се топла в работилницата с ДИПЛОМАТ на газ и сьм по доволен от колкото с духалките.Но всека седмица права проверка на врьзките.Мисля че ако няма деца и стари хора е вариант.

        Коментар


        • #19
          От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

          и аз се топля на газ в Гаражчето където побутвам в свободното си време ,но поне при мен имам нужда на всеки час по 1-2 мин отваряне на едно малко прозорче....Иначе ми се доспива...Мислех да не да пуска нещо много газ ама не е от това...Нз ....
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #20
            От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

            Тя ако пущаше газ докато си работи,нямаше да можеш да напишеш този пост сега.Просто ти изгаря кислорода в помещението,и поради намалената концентрация на кислород,ти се доспива!Иначе,по-новите модели(не като моята 30г.),задължително си имат газанализатор,и спират да работят ако спадне под минимума концентрация на кислород в помещението,което е нужно на човек да диша спокойно.Най-вероятно имат и други защити,но не съм се интересувал повече.

            Коментар


            • #21
              От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

              Доспиването е най-вече от топлината. Я да е студено, ...

              Коментар


              • #22
                От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                Здравей, не ми е проблем цената на електричеството, проблем ми е че с 2 радиатора и с 2 духалки трябват 10-тина часа да се затопли и то не много... Просто търся ефективен и бърз начин за затопляне.
                Колега, купи си електрически калорифер или една обикнована печка на дърва.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #23
                  От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                  Не знам дали е опасно но до колко е ефективно е въпроса.
                  Опасността идво от това че ти яде кислорода в помещението и ти го пълни с отпадни газове от горенето плюс много влага.Това налага често проветрение
                  и от там загуба на топлина.
                  И като сложим че една бутилка газ струва трийсетина лева май и отива за три четири дни то направо си е златно това отопление с пропанбутан.
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X