Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Добре де при производството на пелетите добавят ли се смоли или квото и да е там за спойка?
    Не се добавя, защото си има спойка - казва се лигнин (както малко по-горе съм писал). Ползвайте търсачката и ще си намерите отговорите.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Един тон пелети се получават от един тон дървесина приблизително.Обачеее: транспорт на дървения материал- в много от случаите от дърводелски работилници, надребняването и компресирането , заплати , дааанъци, наеми за производственото хале и още мното други и какво става с цената на пелетите, а цената на самия котел на палети/ от 4х нагоре /, а цената на допълнителните материали по изграждане на инсталацията , а цената за монтажа? А сега ако попаднете и на некачествени пелети- ко праим???

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Въпроса беше 90%реторичен и 10%- случайно да съм пропуснал нещо.
        Че се получава малко по- добро горене защото площта на горимият материал се увеличава многократно също мога да си го обясня. Че гори по- интензивно в следствие- също.
        В крайна сметка е един и същ материал обаче.
        При 120/350лв. на тон излиза че разликата е за раздробяване и пакетиране. По моите разсъждения излиза че удобството спрямо обикновен котел на дърва е около- 2 пъти по- скъпо.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Въпроса беше 90%реторичен и 10%- случайно да съм пропуснал нещо.
          Че се получава малко по- добро горене защото площта на горимият материал се увеличава многократно също мога да си го обясня. Че гори по- интензивно в следствие- също.
          В крайна сметка е един и същ материал обаче.
          При 120/350лв. на тон излиза че разликата е за раздробяване и пакетиране. По моите разсъждения излиза че удобството спрямо обикновен котел на дърва е около- 2 пъти по- скъпо.
          + още нещо, за което се сещам - поради по-малката плътност на материала за да складираш едно и също количество килокалории ти трябва склад/барака с двойно по-голям обем.

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Въпроса беше 90%реторичен и 10%- случайно да съм пропуснал нещо.
            Че се получава малко по- добро горене защото площта на горимият материал се увеличава многократно също мога да си го обясня. Че гори по- интензивно в следствие- също.
            В крайна сметка е един и същ материал обаче.
            При 120/350лв. на тон излиза че разликата е за раздробяване и пакетиране. По моите разсъждения излиза че удобството спрямо обикновен котел на дърва е около- 2 пъти по- скъпо.
            Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
            Колега ,хубавото на пиролизния котел е че ако си подредиш нещата добре той на изгасва.Моят също се пали октомври и кара до април че и май.Чисти се в движение,а аз както горя чам -въобще не го чистя.Вентилатора изкарва всичко през комина.Има и още нещо удобно-цепя около 20 процента от дървата,останалите влизат цели.Недостатъка е че подържам дърва за два сезона ,за да бъдат достатъчно сухи.Тоест навеси за 35 кубика.
            Добре де братле,как си подреждаш нещата?Явно не ходиш на работа.
            В общи линии при положение че котела се кара само на дърва няма как да има огън след 3-4 часа.При положение че се гори иглолисна дървесина нещата са още по зле.В тоя ред на мисли приятелю съвсем спокойно мога да кажа че имаш още една професия-параджия.
            Ако има някой пенсионер да се грижи съм съгласен но в противен случай си роб на къщата.
            Явно от тука пишещите никой не си цени труда.Аз смятам че с усилията и времето по рязане, цепене, прибиране на дървата и после палене, чистене на котела бих могъл да реализирам в някаква печаливша дейност!

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              @
              p.djartovНе съм упреквал никой защо това или онова. Темата се завъртя натам че едва ли не е "истината" в отоплението. С никакви пари същият ефект, че и хамалогията я няма. Не става. Познат от Силистра ме пита дали има пелети във Варна, че в Силистра свършили. Наеми си транспорт от Сс докарай ги от Варна защото си си купил котел за 3000лв.- недоумявам.
              Проблема аз го решавам с климатици. Настроени са на някаква температура и ако няма никой вкъщи и парното изгасне си се включват. Като се върна или имам време за парното си го паля и поддържам с всичките му недостатъци и предимства.
              Виждам че ти си залитнал най- много към пелетите и не съм решил ад те отказвам просто за мен истината е 2:1 спрямо дървата финансово(ако ги купуваш- още по-специално за твоя случай).
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Добре де братле,как си подреждаш нещата?Явно не ходиш на работа.
                В общи линии при положение че котела се кара само на дърва няма как да има огън след 3-4 часа.При положение че се гори иглолисна дървесина нещата са още по зле.В тоя ред на мисли приятелю съвсем спокойно мога да кажа че имаш още една професия-параджия.
                Ако има някой пенсионер да се грижи съм съгласен но в противен случай си роб на къщата.
                Явно от тука пишещите никой не си цени труда.Аз смятам че с усилията и времето по рязане, цепене, прибиране на дървата и после палене, чистене на котела бих могъл да реализирам в някаква печаливша дейност!
                Грешиш.Ходя на работа и по цял ден вкъщи няма никой.Когато монтирах котела от фирмата ми препоръчаха автоматика за управление на пиролизен котел с която ми удължиха гаранцията/вече не помня/,ама май беше две или три години.Пиролизните котли от среден клас са сус стоманен топлообменник и ако връщащата се вода е под 55 градуса при работа на дърва,корозията е значителна,и съкращава живота на котела.Тъй като тук и сега не рекламирам бълбукатори, а описвам буквално работата на парното ми и то от 2003 г.Въпросната автоматика следи няколко параметри.Температура на котела ,температура на изходяща вода и температура на връщаща вода.Най лесно се оприличава с охладителна система на кола.Ако стайния термостат казва че в помещението има зададената температура,то термостата стои затворен и котела грее сам себе си.Радиаторите са студени.Понеже котела грее само своите 60 литра вода бързо достига зададените стойностти и съвсем механично спира достъпа на кислород,като затваря клапата и спира вентилатора на изходящите газове.И дори и с чам тлее по 15 часа,Когато стайният термостат подаде заявка ,че температурата в помещението е по ниска от зададената,вентила се отваря и топлата вода тръгва към радиаторите.От тях идва охладена вода в котела и автоматиката реагира като включва вентилатора ,и отваря клапата за въздух.И котела вдига мощност.
                Като резултат сутрин ставам винаги в топла къща ,но веднага трябва да заредя котела.
                Уморих се който иска пита и разказвам.Не рекламирам ничие изделие. Но колегата от Стража може да си улесни още малко обслужването.
                И едно допълнение.Котела си го зареждам сутрин и вечер.Не се гаси.И естествено не се пали всеки ден.Разбира се ако през деня има някой в къщи който иска да седи на 22 градуса,естестено трябва да го зарежда,и разхода е по голям.
                Последно редактирано от Румен Николов-sineto; 17-02-12, 22:47.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Отоплението на пелети има само едно удобство - няма ежедневна хамалогия. За съжаление процесът по зареждане на котел с дърва не може да се автоматизира иначе отпадат всякакви спорове. Най-евтино е да се отопляваш на дърва, което е свързано с някои малки или по-големи неудобства. С пелети не е по-евтино, но аз лично го предпочитам заради необслужваемостта на системата. Това е.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                    Грешиш.Ходя на работа и по цял ден вкъщи няма никой.Когато монтирах котела от фирмата ми препоръчаха автоматика за управление на пиролизен котел с която ми удължиха гаранцията/вече не помня/,ама май беше две или три години.Пиролизните котли от среден клас са сус стоманен топлообменник и ако връщащата се вода е под 55 градуса при работа на дърва,корозията е значителна,и съкращава живота на котела.Тъй като тук и сега не рекламирам бълбукатори, а описвам буквално работата на парното ми и то от 2003 г.Въпросната автоматика следи няколко параметри.Температура на котела ,температура на изходяща вода и температура на връщаща вода.Най лесно се оприличава с охладителна система на кола.Ако стайния термостат казва че в помещението има зададената температура,то термостата стои затворен и котела грее сам себе си.Радиаторите са студени.Понеже котела грее само своите 60 литра вода бързо достига зададените стойностти и съвсем механично спира достъпа на кислород,като затваря клапата и спира вентилатора на изходящите газове.И дори и с чам тлее по 15 часа,Когато стайният термостат подаде заявка ,че температурата в помещението е по ниска от зададената,вентила се отваря и топлата вода тръгва към радиаторите.От тях идва охладена вода в котела и автоматиката реагира като включва вентилатора ,и отваря клапата за въздух.И котела вдига мощност.
                    Като резултат сутрин ставам винаги в топла къща ,но веднага трябва да заредя котела.
                    Уморих се който иска пита и разказвам.Не рекламирам ничие изделие. Но колегата от Стража може да си улесни още малко обслужването.
                    И едно допълнение.Котела си го зареждам сутрин и вечер.Не се гаси.И естествено не се пали всеки ден.Разбира се ако през деня има някой в къщи който иска да седи на 22 градуса,естестено трябва да го зарежда,и разхода е по голям.
                    Браво на това му се вика ПЕРПЕТО-МОБИЛЕ !

                    Аз понеже ми изпадана така случайно един камион с бор, и изобщо не съм го спастрял, си направих експеримент.
                    Зареждам котела, 25кв СИМ-Италия,догоре и го оставям отворен да гори на макс.Резултата е че на 40-тата минута няма и въгленче в котела.

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                      Браво на това му се вика ПЕРПЕТО-МОБИЛЕ !

                      Аз понеже ми изпадана така случайно един камион с бор, и изобщо не съм го спастрял, си направих експеримент.
                      Зареждам котела, 25кв СИМ-Италия,догоре и го оставям отворен да гори на макс.Резултата е че на 40-тата минута няма и въгленче в котела.
                      Ами заповядай ми на гости.
                      Нали знаеш най добре око да види -ръка да пипне.Пък всеки сам решава с какво да се топли.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        До тук никой не спомена(или аз поне не видях) добре санирана къща.
                        Това е едно от най-важните неща,нали?
                        Ако нямаш топло изолация тогава всичко просто излиза през комина.

                        И да, най-хубавото на пелетите е ,че няма никаква хамалогия,или почти никаква. В България хората от край време намират колая,кой на дърва,кой на въглища,кой на климатици.
                        Жена ми е от Созопол, къщата й не е санирана изобщо. Дядото освен да тъпче печката с дърва друго не прави по цяла зима, да не говорим,че двора който през лятото е пълен с туристи, зимата прилича на борса за дърва за огрев.

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                          До тук никой не спомена(или аз поне не видях) добре санирана къща.
                          Това е едно от най-важните неща,нали?
                          Ако нямаш топло изолация тогава всичко просто излиза през комина.
                          Ами темата не е за санирани къщи, и да - това е абсолютно задължително за мене. Ако нямаш топлоизолация (абе защо й казваме топлоизолация, като си е термо изолация; през лятото студеноизолация ли да й викаме) не само през комина, ами отвсякъде бега топлината.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            Ами темата не е за санирани къщи, и да - това е абсолютно задължително за мене. Ако нямаш топлоизолация (абе защо й казваме топлоизолация, като си е термо изолация; през лятото студеноизолация ли да й викаме) не само през комина, ами отвсякъде бега топлината.

                            Ами тя темата не е и за дърва и въглища,но какво да се прави.

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Наистина се отплеснахме малко,естественно че, изолация трябва да има.
                              По принцип най важното за нас е цената, качеството и снабдяването с пелети.
                              Аз смятам че, най добре е човек да си купи пелети юли,август и цената ще е добра.Вярно ще се изръсиш на камара 1500лв но те така или иначе са за даване.Единственното кофти е че трябва да им търся сухо и просторно място.

                              Понеже съм близо до нещата ви казвам че дръвцата няма да са по 50лева.Тоя вариант откраднал Иван един камион дърва и ми ги продал на половин цена ще го забравим.
                              Контрола е в пъти засилен и злоупотребите са сведени до минимум.Вече по селата не се раздават дърва.Не може всеки да влиза в гората да сече.Много е по изгодно на търговците да натоварят едно тирче и да го закарат в Гърция или Италия.Вече тея неща не са трудни всеки може да си ги организира.В този ред на мисли цената на дървата ще се командва от дефицита.Сега понеже сезона много лош и тежък всички сме свидетели на нереално високи цени 100лв за кубик.
                              На около 40км от Габрово има фирма която произвежда пелети-букови.Цената летния сезон беше 300лв,качеството беше отлично.Мой приятел ги ползва и до сега не е имал никакви проблеми.Къщата му е 200кв/м и топли 150 литров бойлер.Пет тона оправят положението без грешка.Вярно къщата му е като термос опакована от всякъде.
                              Бъдещето е в пелетките според мен.Дано да се научим да ги правим от повече боклуци че да им пада цената.Всички знаем че в БГ болуци бол.

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                                Бъдещето е в пелетките според мен.Дано да се научим да ги правим от повече боклуци че да им пада цената.Всички знаем че в БГ болуци бол.
                                Цената ще падне,ако си ги правиш сам.Ако някой ще ти ги продава,едва ли.Същото е и с дървата,и с въглищата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X