Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Нали искаше пелети? Имаме добри оферти сега.
    Само в Габрово ли?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Не мога да пиша ЛС ама 300

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Не мога да пиша ЛС ама 300
        Къде? В Габрово ли? Ами в София? 6 тона?
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Къде? В Габрово ли? Ами в София? 6 тона?
          Идваш в Габрово с камиона и ти ги натоварвам черпя по едно кафе или бира и по живо по здраво !
          Я дай телефон всъщност.
          Последно редактирано от Петьо Джартов; 28-11-16, 18:48.

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Здравейте колеги. Искам да попитам някои дали има мануал за Termo lux модел SAS908XWHB-7-DF1 заедно с контролер модел SAS2010DE(може да са и серийни номера)? Пиша понеже баща ми се мъчи от няколко часа да ги свърже, но по телефона нещо не се разбираме като хората. В интернет открих този мануал http://site.ecotherm.bg/files/file_1113_1553bg.pdf , но явно не му е помогнал. Обясни ми, че когато изпрати сигнал за пускане от контролера (SAS2010DE) към (SAS908XWHB-7-DF1) то котела се изключвал и не знае защо? Ще съм благодарен ако помогнете.

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Привет на всички
              Нов съм тук доста четох и малко късно но все пак и аз реших да мина на пелети
              ще ми се някои ако знае да ми каже добър ли е варианта
              Пелетен котел BOSCH Solid 2000B с горелка Pellet Brenn 2000

              http://shop.amigobg.com/product/2441/peleten-kotel-bosch-solid-2000b-s-gorelka-pellet-brenn-2000.html
              ?????

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Здравейте, изчетох темата , но не намирам нужната ми информация. До колкото разбрах температура на изгорели газове при модулация 200 градуса е много висока , а от там може би и разхода отива на 3 торби пелети на 24 ч. през януари а иначе 2 - 2 и малко Имам котел СИМЕ с горелка В-МАХ НОМЕ25. Котела е с 5 глидера и преграда от 3 плочи, клапата на изхода е затворена почти на 2/3 ,комина е ф180 ,отоплявам 1 етаж на неизолирана къща 80кв.м. с ал.дограма с двоен термомост , 60 глидера на 5 радиатора и 2 лири - 400 и 600вата с термо глави в 4 стаи, баня и антре , всичко с врати към хола + 120 л. бойлер на отделен кръг с3/4 тръба , но с него още повече пелети и е спрян . Помпа ВИЛО ЙОНОС 25 .Стаен термостат на23* м-у хола и кухнята и 19 в другите на термо главите. От 23.00 до 08.00ч. термостата е на 19*. Намалих една идея разхода с оптимизация на настройките след като изчетох темата , предимно в модулацията. Ето и котела:

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Не мога да кача снимките. Та въпроса е някой може ли да помогне с настройка и как да забавя газовете ?преградите са монтиррани над горелката до задния край. Как да кача снимките? (Колко голям да е файла)

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Здравейте,

                    Ще използвам тази тема, понеже виждам, че "пелетарите" най-много пишат тук.

                    Някой съхранявал ли е чували зимата навън? Миналата зима натъпкахме цялото количество в котелното помещение, но понеже го използвам и за други цели е изключително неудобно, защото няма къде да се завъртиш като натъпча 5-6 палета.

                    Мисля да направя хубав навес, където да ги складирам като естествено няма да стоят на земята и може би ще ги завивам. Въпросът е как ще им се отрази самата влага във въздуха? Някои производители не затварят в плътни чували, а в такива с вентилационни отвори. Не мисля, че биха се разградили, но все пак някой има ли опит?

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Първоначално публикуван от gary_o Преглед на мнение
                      Та въпроса е някой може ли да помогне с настройка и как да забавя газовете ?преградите са монтиррани над горелката до задния край.
                      По принцип газовете се забавят, като им се свали енергията, сиреч температурата. Трябва да увеличиш топлообмена в котела, а преградите почти не са решение. Трябва площ за топлообмен.
                      В настройките може да се пипа въздухът, но само ако има ламбда контрол на изхода. Говоря по принцип, не познавам въпросната горелка.

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                        Здравейте,

                        Ще използвам тази тема, понеже виждам, че "пелетарите" най-много пишат тук.

                        Някой съхранявал ли е чували зимата навън? Миналата зима натъпкахме цялото количество в котелното помещение, но понеже го използвам и за други цели е изключително неудобно, защото няма къде да се завъртиш като натъпча 5-6 палета.

                        Мисля да направя хубав навес, където да ги складирам като естествено няма да стоят на земята и може би ще ги завивам. Въпросът е как ще им се отрази самата влага във въздуха? Някои производители не затварят в плътни чували, а в такива с вентилационни отвори. Не мисля, че биха се разградили, но все пак някой има ли опит?
                        Не намокри ли ги директно дъжд няма страшно,през вентилационните отвори не могат да поемат много влага.Понеже продавам пелети съм виждал много клиенти да ги съхраняват под навес.Във влажна маза влагата е повече,а по блоковете съхранението е предимно така.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Аз само една зима ги съхранявах вътре в помещение. Вече втора зима ги подреждам навън под навес и разлика не съм забелязал. Както колегата по-горе написа, не ги ли намокри директно вода, няма никакъв проблем и не поемат влага.
                          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                          0898777327

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Имам вградена камина с водна риза, как мога да я направя на пелети?
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              Имам вградена камина с водна риза, как мога да я направя на пелети?
                              Никак,че да е оправдано финансово и времево.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                                Никак,че да е оправдано финансово и времево.
                                Не е така, ако умее сам да го направи и има време за това, ще се върже и финансово.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X