Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    18 киловата за 50 квадрата и не можеш да ги стоплиш? Вдигни температурата на водата поне на 70 градуса или 75 и виж какво ще стане!
    А до сега отоплявано ли е жилището и с какво и каква мощност?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Колега бях ти пуснал лично-получи ли го?

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Здравейте Николай Бонев,
        Пощата Ви е пълна и не мога да Ви пусна лично съобщение, затова го правя тук.

        Настройките по памет са:
        Време между две подавания на пелети - 14 сек.
        Време за работа на шнека/степен на вентилатора:
        - 5 степен - 5 сек./49 процента
        - 3 степен - 4 сек./46 процента
        - 1 степен - 2 сек./35 процента, поддържа се 61-62 градуса на водата. Изходящи газове 140-15 градуса.
        Помпата се включва на 55 градуса.
        За снощи максимална температура на водата 65 градуса, в стаите 20 градуса.
        Доста съм си играл с камината, даже едната сутрин като станах да я спирам така съм я бил настроил вечерта, че температурата на изходящите газове бяха около 90 градуса, а на водата около 60. Само, че вече не си спомням настройките, защото не ги записах.
        Ще ми се да я докарам до такъв режим на работа при който камината да спира за известно време, поне час, но това не зна1 как да стане. Никъде не успях да намеря при каква максимална температура на водата камината спира. Подозирам , че това е 80 градуса, но не съм сигурен. Само веднъж е спирала камината, но за жалост не бях при нея и не разбрах при каква температура спря.
        Надявам се да си бъдем полезни.
        Телефона ми е 0897020206, по лесно ми е да обяснява, отколкото да го напиша, че е много информацията.

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          как се правят заводски настройки?

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Колега заводските настройке вероятно са направени. Ако въпроса ти е как се да влезеш в менюто със настойките зависи от контролера. За моята камина Марели кода е 69. В упътването на твоята камина вероятно има някъде написан кода, който е необходим на инсталатора.

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Така относно темата. С баща ми живеем в 2 отделни къщи и си говорехме че заминават по 6 7 кубика дърва да топля само хола който е към 40 квадрата а в стаята на ток се топлех бойлера на ток. И какво става 400 лв ток и 7 куб дърва излиза наистина скъпо. Тази есен сложихме котел модерен на дърва и въглища. 3300 само котела с радиатори монтажи към 8 9 хил цялата работа. Със 2 слънчеви батерии за бойлера които ми смъкнаха 30% тока за което съм много доволен. НОООООООООО котела който трябваше да държи 5 дена като го напълня с 120 кг въглища издържа не повече от 2 дена МАКСИМУМ. при което 30 минути чистене (ставаш циганин) , След което пълнене на въглища още 30 минути разпалки 40 минути и ЗАПОЧВАМЕ С ВЕЛИКОТО ПАЛЕНЕ като запалиш котела докато се разгори трябва да го наглеждаш да не вдигне 90 100 градуса да не сваля по 45 - 50 градуса и това разпалване ми отнема в добрия случаи 2 4аса идваха 3 пъти да ми обесняват направих си карта на кранове води И 1 куп чудесии. и накрая Излиза 4е ти трябват едно 3 часа в най- добрият случай за да се почисти зареди и разпали котела за да може да гори без да спира лудите 35 часа и после AGAIN FELL THE PAIN . ТОВА след 1 2 седмици го сменяме с пелети където имам познат с такова чудо. Просто лесно бързо не се занимаваш с глуипости и намерихме познат производител който на 120 лева дава тона на мен ест : D : ) Като сложа пелетите ще пиша да ли съм доволен.

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от cvetozar21 Преглед на мнение
                ... Просто лесно бързо не се занимаваш с глуипости и намерихме познат производител който на 120 лева дава тона на мен ест : D : ) Като сложа пелетите ще пиша да ли съм доволен.
                Оня ден минах през Баумакс по работа. Хубавите румънски пелети са вече на цена от 8,99 за торба(593,34лв/т) 15кг(593,34лв/т), а ако вземеш 66 торби-сиреч 1т- са по 8,50/торба(561лв/т). Енергийна стойност 19,1 МJ
                120лв за тон пелети е направо цена трошачка!
                Дано не само да приличат на пелети.
                Ако ми позволиш съвет, купи и вземи от въпросните пелети на посоки от купа по твое усмотрение(не те да ти ги дават!), и иди при друг приятел с пелетна горелка да ги пробвате. Ако всичко е ок( не че е кой знае каква гаранция, че утре в други ден ще е същото качество), чак тогава хвърляй купчините с пари. Разбира се може и в обратна посока, на принципа "пари - опит, пак пари-опит" и така до достигане на съответното ниво на познание.
                Апропо, ако гориш 150кг въглища за 35ч и примем, че гориш черни такива със съответната калоричност, това означава, че ще гориш около четвърт тон пелети за 35ч, а пък от евтините вероятно още повече.
                Пита се колко тона пелети месечно ще те оправят, при положение, че зимата тамън започва и все още не е толкова студено?
                Последно редактирано от D-MAX; 27-11-14, 14:09. Причина: Допълване
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от cvetozar21 Преглед на мнение
                  Така относно темата. С баща ми живеем в 2 отделни къщи и си говорехме че заминават по 6 7 кубика дърва да топля само хола който е към 40 квадрата а в стаята на ток се топлех бойлера на ток. И какво става 400 лв ток и 7 куб дърва излиза наистина скъпо. Тази есен сложихме котел модерен на дърва и въглища. 3300 само котела с радиатори монтажи към 8 9 хил цялата работа. Със 2 слънчеви батерии за бойлера които ми смъкнаха 30% тока за което съм много доволен. НОООООООООО котела който трябваше да държи 5 дена като го напълня с 120 кг въглища издържа не повече от 2 дена МАКСИМУМ. при което 30 минути чистене (ставаш циганин) , След което пълнене на въглища още 30 минути разпалки 40 минути и ЗАПОЧВАМЕ С ВЕЛИКОТО ПАЛЕНЕ като запалиш котела докато се разгори трябва да го наглеждаш да не вдигне 90 100 градуса да не сваля по 45 - 50 градуса и това разпалване ми отнема в добрия случаи 2 4аса идваха 3 пъти да ми обесняват направих си карта на кранове води И 1 куп чудесии. и накрая Излиза 4е ти трябват едно 3 часа в най- добрият случай за да се почисти зареди и разпали котела за да може да гори без да спира лудите 35 часа и после AGAIN FELL THE PAIN . ТОВА след 1 2 седмици го сменяме с пелети където имам познат с такова чудо. Просто лесно бързо не се занимаваш с глуипости и намерихме познат производител който на 120 лева дава тона на мен ест : D : ) Като сложа пелетите ще пиша да ли съм доволен.
                  STROPUVA STROPUVA STROPUVA STROPUVA от 5 до 7 дена на въглища. ПАК пробвах без бойлер да топля само 4 радиатора и 30 часа издържа. 90 кг въглища и 30 кг дърва

                  Ами те са кумове на баща ми и каза че 10 тона щял да дава всяка зима без пари. Просто 120 лв тона казал на баща ми защото му разказвал на колко ги продавал на обектите като баумакс и други. Абе безплатно ако ги дава ще ги прекараме каквито и да са , но за всеки случай ще взема и от др място 50 100 кг да видя да ли ще има разлика.
                  Последно редактирано от STROIL; 29-11-14, 04:29. Причина: сливане

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Здравейте, имаме котел Дакон на твърдо гориво с мощност 45кв, сега решихме да сложим горелка за пелети и единия майстор ни казва , че не може и горелката да е 45кв, защото след година щяла да изгори. Другия майстор казва , че може .......Някой може ли да ми помогне ?

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      До колкото знам и съм чел по форумите за котел 45kw е малко множко и горелка 45kw, по скоро се ориентирай към 30kw максимална мощтност.Зависи и каква площ отопляваш и др. и др.Но 45 kw е много голяма мощност за горелка,при положение ,че и котела е същата мощност.

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Благодаря, решихме за 35кв и дано най-накрая я сложат!

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Какво отопляваш, с каква дограма, има ли изолация, ще се топли ли БГВ? Това е от значение.
                          Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                          За област Габрово 0886843836

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            За колегата от Дупница с пелетната камина на Марели,
                            Колега, понеже ти изтрих телефона ти пиша за настройките й.
                            Другите не си ги спомням, а не ми се пипа в настройките на камината сега, че работи се е закрепила добре, но на първа степен са следните:
                            - температура на водата - 71-75 град.;
                            - температура на изх. газове - 120-150 градуса, по-често под 130 град.;
                            - вентилатор - 33%;
                            - шнек период - 19 сек.;
                            - работа шнек - 2,6 сек.;
                            - термостатните глави на радиаторите - 3.5 - 4 степен.
                            Другите настройки утре.

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              За колегите с камини Burnit,а сигурно и други-почиствайте от време на време и изходната камера.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141221_180833.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5630103

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141221_180817.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5630104

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141221_180006.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5630105
                              Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                              Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                              0885 660 613

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Благодаря колега че си се сетил за този отвор и да споделиш ,че нямаше от къде да зная за него.Имам и един въпрос към теб.Имаш ли наченки на корозия над горивната камера ,точно под отвора от който падат пелетите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X