Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    каква консумация на ел.енергия има за месеца, защото гледам че е 450 вата?

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Първоначално публикуван от ivanski8503 Преглед на мнение
      каква консумация на ел.енергия има за месеца, защото гледам че е 450 вата?
      6-7лв на месец последната зима.

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Снимки на аварирал пелетен котел Burnit Pelleburn, производство на Sun system - Шумен, цена 8900 лв.! Проработи точно 3 седмици! Оказа се, че системата му за самозащита не работи и шнекът не спира подава пелети - резултатът килограми тлеещи пелети и димна завеса в цялата къща!

        Снимки на пелетния котел: http://s1291.photobucket.com/user/ma...?sort=3&page=1

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Здравейте,
          имам сериозен проблем с отоплението, който трябва да реша това лято.

          Имам котел на въглища, който е абсолютно несамостоятелен при изгарянето на въглища. Трябва през 1-2 часа да се проверява дали гори, дали е прегоряло, дали е вдигнал температура, дали не е вдигнал прекалено висока температура и тн.

          Ако купя пирински въглища изгарям огромни количества 5-7 тона на зима и мръзнем цяла зима. При Бобовдолските въглища пък горя на сезон 4-5 тона но ако го оставя без контрол вдига сериозни температури, отделно бълва страшно много чернилка целия покрив е почернял от сажди все едно горя гуми. Същото е и в котелното и стълбището, истински ужас! Непрекъснато бълва прах и дим който покрива стълбището на 4 етажа нагоре.

          Идеята ми е, да го махна от котелното което да облицовам със плочки. Да поставя чешма за да мога да мия цялото котелно за да намаля мръсотията.
          Ще поставя и мощен вентилатор за отдушник.

          Какво още възнамерявам да направя. Тук започват и въпросите.

          Тъй като въглищата са ефтини ми е трудно да се откажа напълно от този вид отопление:

          Идея 1. Да подменя котела на въглища с комбиниран такъв който гори въглища, пелети, чипс и тн.
          Идея 2. Да подменя котела с друг по-съвременен на въглища и да купя втори, който да гори пелети. Ще редувам двата, въглища денем, пелети нощем. Също мога да ползвам този за когото мога да купя гориво. Ако имам пари ще си купя за зимата пелети, ако не ще взема въглища.

          Някой има ли комбиниран котел? Тъй като има доста електроника по него, и е доста скъп имам известни съмнения? Има и транспортна линия, мелачка която натрошава въглищата до 2.5 см и тн.
          Някой правил ли е 2 котела да работят един след друг, това разумна идея ли е?
          Някой да има по-свежа идея номер 3?

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Идея 1 и 2 са свързани със сериозни инвестиции. Напрви си сметката много добре!
            Не разбрах ако махнеш котела от котелното, къде ще го сложиш?
            Ако все пак има котел в котелното, идеята за мощния вентилатор също отпада, защото на котела му трябва много въздух, за да работи, а ти му го изсмукваш с вентилатора, с една дума - ще ловиш лисици.
            Трошачки, мелачки, транспортьори вдигат шум, имай го предвид.

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Котела ще махна от котелното за да го ремонтирам, но после не ми се ще да върна старата бангия.
              Имам пари да ги закупя. Въпроса е как е по-добре.

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Ако искаш да си купиш свобода от мазето срещу 20-30% отгоре върху цената на въглищата си вземи пелетен котел. Сега даже има разни програми за енергийна ефективност която може да ти спести 20% от инвестицията.

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Бихте ли ме насочили към конкретни продукти. Искам абсолютно самостоятелен котел на пелети около 40 kw. Ще го свържа успоредно с друг котел на въглища, тъй че трябва да може сам да снижава и повишава киловатите/температурата на водата. Избягвам on/off горелка. Искам качествена марка, няма да правя компромис с цената. Харесах (на външен вид) 2 модела Италиански и Турски но не знам кой да избера. Моля, някой с опит да ме посъветва, че трябва да го купя вече а нямам решение. Благодаря.

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Първоначално публикуван от advanced Преглед на мнение
                    Бихте ли ме насочили към конкретни продукти. Искам абсолютно самостоятелен котел на пелети около 40 kw. Ще го свържа успоредно с друг котел на въглища, тъй че трябва да може сам да снижава и повишава киловатите/температурата на водата. Избягвам on/off горелка. Искам качествена марка, няма да правя компромис с цената. Харесах (на външен вид) 2 модела Италиански и Турски но не знам кой да избера. Моля, някой с опит да ме посъветва, че трябва да го купя вече а нямам решение. Благодаря.
                    И кои са марките и моделите на които сте се спрял?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      И кои са марките и моделите на които сте се спрял?
                      Ами аз ги публикувах веднъж, но модератора ги изтри. Ще опитам пак, турския е: Kozlusan SLIMPEL а италианския: DEFRO KOMPAKT PELLET.
                      Предполагам в този клас има и други конкурентни производители, но не срещнах такъв въпреки, че прочетох тази и още много други теми. Общо взето са празни приказки и на всеки 10 страници има 3-4 реда качествена информация.

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от advanced Преглед на мнение
                        Ами аз ги публикувах веднъж, но модератора ги изтри. Ще опитам пак, турския е: Kozlusan SLIMPEL а италианския: DEFRO KOMPAKT PELLET.
                        Предполагам в този клас има и други конкурентни производители, но не срещнах такъв въпреки, че прочетох тази и още много други теми. Общо взето са празни приказки и на всеки 10 страници има 3-4 реда качествена информация.
                        Дефро мисля, че са полски.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          За да свържеш 2 котела ти трябват 2 комина . Ако са в един единия котел тлее другия работи .

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Няма да горят едновременно. Има техническа възможност за двата, както и пространство. Въпроса е кой котел да избера :-).

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Да събудим темата. Започва сезона. Кажете с какво сте се обзавели за новата зима и първи впечетления.
                              Борислав Русенов - 0889593977

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                Аз с горелка Ferroli, монтирана за сега на стария котел Dakon Dor 32 KW ( докато все още има живот в него ). Намерението ми е да ползвам пелети от кюспе. Пробите предстоят, та по-нататък ще споделя впечатления... Надявам се да са добри!
                                Казано е:
                                -"Обичай ближния",
                                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X