Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за термо-глава/термо-вентил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за термо-глава/термо-вентил

    Здравейте колеги!Имам бойлер с серпентина,но ми писна все да връткам кранчета,а понякога и забравям!Та,мисълта ми е какво да сложа,че не ми са много ясни джаджите коя каква е и за какво служи.Ако е възможно,дайте и приблизителна цена на самият консуматив.Благодаря предварително!

  • #2
    От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

    Яааа по-подробно, че не е ясно къде го искаш тоз винтил, на батерията, на трипътния или у комшията !?
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

      Предполагам,че на самият бойлер ще е най-удачното място.Водата си идва директно от колектор,само за бойлера-нямам трипътник!В колекторната кутия,няма много място за поставяне на кой знае какви джуджавки,щото нито го знам какво представлява,още по-малко пък какви са му габаритите!Идеятя,е да се прекъсва прийждането на по-хладна вода,когато котела загасне,че го правя с връткане на кранчета,а понякога забравям,и сутринта - дудук топла вода!!!Помпата на котела си има термостат,който си спира циркулацията на определена температура,но явно това не е достатъчно!Припомням,че цената на този вентил или там както се казва,също е от голямо значение,стига да не е нещо фрапиращо,че се охарчих покрай тия дърва и въглища!

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

        Хайде "maystor"-e,кажи каква да я 'къдря' по-нататък!!!

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

          Това с прииждането на хладката вода от към котела при положение че термостата му е спрял циркулационнната помпа, не почива на никаква логика, и прилича на някаква невероятна щуротия. Инак, контрола на входящата вода от към котела към бойлера се получава, като на входа на бойлера се слага кранче за термостатична глава, но вместо обикновенна термостатична глава се слага електротермостатична глава - това е подобно на обиконвеннното но с вграден нагревател с мощност около 2W. Работи на следния принцип - термостата на бойлера следи температурата на водата му, и при по ниска от зададената, задейства(подава напрежение) към електротермостатичната глава. Като резултат кранчето се отваря и освобождава притока на топла вода към подгряващата серпентина. При достигане на зададената температура на затопляната вода, термостата изключва като по такъв начин спира подаването на ток към електротермостатичната глава, която пък изстивайки притваря за около 1 минута крана на входящата подгряваща вода и така спира връзката към котела. Главата струва към 40-50лв, а крана за нея е към 8лв, ако се не лъжа.
          Последно редактирано от D-MAX; 26-10-11, 13:35.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

            Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
            Това с прииждането на хладката вода от към котела при положение че термостата му е спрял циркулационнната помпа, не почива на никаква логика, и прилича на някаква невеорятна щуротия.
            Виждал съм парно в къща с нито една помпа в системата. На собствена циркулация. Какво му е чудното? Ако нищо не спира потока вода физически, тя си тече докато някъде в системата има нагряване, или охлаждане.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

              Първоначално публикуван от bon40 Преглед на мнение
              Хайде "maystor"-e,кажи каква да я 'къдря' по-нататък!!!
              Изтървал съм малко темата, но Д-макс ти е дал решение.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                Това с прииждането на хладката вода от към котела при положение че термостата му е спрял циркулационнната помпа, не почива на никаква логика, и прилича на някаква невеорятна щуротия. Инак, контрола на входящата вода от към котела към бойлера се получава, като на входа на бойлера се слага кранче за термостатична глава, но вместо обикновенна термостатична глава се слага електротермостатична глава - това е подобно на обиконвеннното но с вграден нагревател с мощност около 2W. Работи на следния принцип - термостата на бойлера следи температурата на водата му, и при по ниска от зададената, задейства(подава напрежение) към електротермостатичната глава. Като резултат кранчето се отваря и освобождава притока на топла вода към подгряващата серпентина. При достигане на зададената температура на затопляната вода, термостата изключва като по такъв начин спира подаването на ток към електротермостатичната глава, която пък изстивайки притваря за около 1 минута крана на входящата подгряваща вода и така спира връзката към котела. Главата струва към 40-50лв, а крана за нея е ъкм 8лв, ако се не лъжа.
                По този начин не се ли получава,бойлера да топли серпентината(водата във системата)а не серпентината-бойлера?

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Виждал съм парно в къща с нито една помпа в системата. На собствена циркулация. Какво му е чудното? Ако нищо не спира потока вода физически, тя си тече докато някъде в системата има нагряване, или охлаждане.
                  Спарки, човека си е казал че термостата на котела му си пуска и спира циркулационната помпа, но ти явно не си прочел това. Затова и се учудих, че "някакви хладки води цинкалират" когато котела изстинел. Инак отоплителни с-ми без циркулационна помпа са ми до болка познати, и не съм им почитател, но случая тук не е такъв.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                    Благодаря,на D-MAX за изчерпателният отговор!!!Днес минах през магазин на 'ЕРАТО',и още от вратата - направо с брадвата през кръста!Оказа се,че при тях упоменатата термоглава с ел.клапан струва има-няма 130лв!Та,ако някой които често пазарува,и е наясно къде има магазин в Варна с по-нормални цени,нека драсне някой ред.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                      Може да пробваш с един възвратен клапан - към 10 лв. струва. След циркулационната помпа. Като спре помпата , няма да позволява самопроизволна циркулация.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                        Помпата,вероятно спира на 30С?
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                          Виж,това за клапана,също е вариянт!Ще пробвам с него,пък после ще му мисля.На Krelion ще кажа,че помпата си е настроена да изключва под 50гр,така че вариянта отпада.Благодаря,идейте който ми дадохте,ще ми бъдат от полза!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                            Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                            Помпата,вероятно спира на 30С?

                            Ако не си си оправил проблема още:
                            Просто си настрой помпата да се включва на 60 -70 градуса примерно, а ел. нагревателя да е до 50-60 градуса на бойлера (ако се ползва ел). Ако си мислиш че губиш много енергия -накарай някой да ти я сметне и да видиш че е майтап работа.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за термо-глава/термо-вентил

                              Или да ти го обясня по друг начин.
                              Температурата когато започва да спада при загасянето на котела, помпата спира. Като се нагрее отново обема в котела до 60градуса -помпата се включва отново и изпращаш към бойлера пак 60 градуса или повече. Прави няколко такива цикъла и когато вече котела няма тяга да загрее 10л. вода до над 60 -бъди сигурен че огъня е угаснал и даже и да е включена помпата енергията на тея 10л. вода на 50 градуса ще те топлят още 5 минути макс.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X