Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолация за селска къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    и в моя сутерен нямаше комин, изградихме външен с коминни тела, вижда се на снимката

    Прозорците ги разширихме, дай снимки да видим, може да се избие прозорец и да се разшири съществуващия при правилно укрепване на камъните отгоре

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201119_144431 (2).jpg Прегледи:0 Размер:856.9 КБ ID:6693703

    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #17

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от vanjajoko Преглед на мнение
        Желанието ми е да ползвам помещението за дневна, а също да се запази автентичния вид на къщата. Харесват ми каменните стени, както вътре, така и вън. Поради снега тези почивни дни няма да ходя на село. Ще направя снимки, надявам се другата седмица. Не ми стана ясно поддържането на температурен режим, който не допуска преохлаждане на зидарията, полувкопаването и липсата на термомостове. Нямам желание да слагам нито външна, нито вътрешна изолация. След няколко години ще се преместя да живея там и не знам дали ще е студено, ако не направя такива. Интересува ме около къщата дали да се направи дренаж или само малък тротоар. Имам желание подът да е с дюшаме. Какво трябва да се подложи върху бетона? Имам и друг проблем. Помещението е голямо, но само с един прозорец и един по-малък горе при вътрешната стълба. Ще направя снимка там, където бих искала да има още един прозорец. Възможно ли е това да стане? Следващият проблем вие предположихте - липса на комин на първия етаж. На втория има. Искам да се отоплявам с камина с водна риза, за да сложа по един радиатор в горните две стаи. Благодаря за вниманието!
        Според мен няма смисъл да слагаш стиропор и да загрозаваш хубавата каменна стена. По отношение на влагата - ако нямаш от вътре влага около стените или на пода има ли смисъл да се прави дренаж около външната стена? Мисля не. Пак по моето непрофесионално мнение мисля ,че може да се направи/постави прозорец ,но трябва да внимаваш ,когато махаш камъните. Едно време са слагали по една греда хоризонтално над самия прозорец закрепена здраво между камъните.

        По отношение на комина - вероятно би могло да се удължи надолу ,щом има на 2-я етаж. На пода може да се постави дюшеме, дори под него подово отопление(например от камината или електрическо такова)

        Коментар


        • #19
          -
          Първоначално публикуван от vanjajoko Преглед на мнение
          Желанието ми е да ползвам помещението за дневна, а също да се запази автентичния вид на къщата. Харесват ми каменните стени, както вътре, така и вън. Поради снега тези почивни дни няма да ходя на село. Ще направя снимки, надявам се другата седмица. Не ми стана ясно поддържането на температурен режим, който не допуска преохлаждане на зидарията, полувкопаването и липсата на термомостове. Нямам желание да слагам нито външна, нито вътрешна изолация. След няколко години ще се преместя да живея там и не знам дали ще е студено, ако не направя такива. Интересува ме около къщата дали да се направи дренаж или само малък тротоар. Имам желание подът да е с дюшаме. Какво трябва да се подложи върху бетона? Имам и друг проблем. Помещението е голямо, но само с един прозорец и един по-малък горе при вътрешната стълба. Ще направя снимка там, където бих искала да има още един прозорец. Възможно ли е това да стане? Следващият проблем вие предположихте - липса на комин на първия етаж. На втория има. Искам да се отоплявам с камина с водна риза, за да сложа по един радиатор в горните две стаи. Благодаря за вниманието!
          Пак ви обяснявам-топлоизолацията не е задължителна , дори е нежелателна. Просто си отоплявайте дневната на различни температурни режими , така че да не изстиват съвсем камъните, дори и като не се ползва. Или сутрин първо палете там печката.Ако ще е камината , така или иначе ще я запалите . Камъните през ноща няма да изстинат за няколко часа , докато няма жив огън.При мен , в едната стая леглото е точно до старата каменна зидария. И то деца спят там. Едно време ковьорчетата са играли тази роля - да изолират контакта човек-стена.Аз сложих и една добре обработена масивна дървена плоскост , ковьорчето отгоре за украса. Толкоз. Децата си спят .
          Хидроизолацията- удължете изводите на водосточните тръби , поне на 3 метра от къщата , напролет просто констатирайте има ли повърхностна или капилярна влага. Ако сте отвели тръбите ,и няма друг скрит проблем, не би трябвало да има. Правите по един тротоар 80-90 см. , но истински - с подложка , бетонова основа , камък отгоре примерно , със странични и надлъжни наклони , така че повърхностната вода да бяга от основите. Не гледайте хубави картинки от нета , водата от дъждовете да се слива по синджири и глупости , които я стоварват в крайна сметка до основите.
          Дренаж се прави само при доказана необходимост. И не как да е , щото може и обратен ефект да се случи.
          Ако въпроса с влагата е обезпечен , то може дюшеме спокойно да си сложите. Първо решете въпроса с височината на помещението. Щото самото дюшеме и пакета под него , си искат своите дебелини.
          Прозорец е възможен .Но е много важно къде точно го искате - най-добре е горният край да е точно под хоризонталната носеща греда. А не да остават 1 или два реда камъни отгоре. Не че е невъзможно и така , но трябва носещи щурцове после и пак зидария. И не трябва да е много широк , защото наличните греди са предвиждани да лежат върху носеща основа.
          За камината- първо трябва да се прецени състоянието и здравината на комина отгоре .После да се измисли на място как ще стане монтаж на прехода през таванната конструкция , да не се подпалите някога. Правено е , но не може да ви се обясни тук,дори и снимки няма кое как е при вас.

          Коментар


          • #20
            Ето как при мен заместих махнат ите камъни с дървена колона при разширението на прозореца

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dren zid.jpg
Прегледи:472
Размер:423.8 КБ
ID:6695631

            Прикачени файлове
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • jordanov sv
              jordanov sv коментира
              Редактиране на коментар
              Абе това дирече да замести 55 санта зид е... смело казано. И на тая, и на предната ти снимка се вижда средната греда накъде отива. Не можа ли тоя прозорец да си остане в отвор между двете греди? А може би и тая греда да не носи голям товар, дано да е така.

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              Диречетата са 2 и не заместват цял зид камъни, а ред тухли единички. Аз не съм избивал прозореца от нулата, а само го разширих. Някога е бил толкова широк, после сигурно е тръгнал да поддава и е смален като отстрани бяха изидани тухлли да подпрат допълнително щурца, сега заменихме тухлите с греди

          • #21
            С какъв разтвор и инструмент е мазано на снимката между самите камъни? Красиво е!

            Коментар


            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              Хоросанчик

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Прибирам си кинтите, аз вар на фуга не бих сложил
              )))

              ПП това аз, от което не следва дали е правилно или не
              Последно редактирано от turtey; 18-01-21, 16:33.

            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              За селска по-убаво нЕма...антисептична е..

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X