Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолация за селска къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изолация за селска къща

    Въпроса е следния- става дума за стара селска къща строена преди около 60 години, на 2 етажа, отзад и отстрани зидана с камъни, отпред с печени тухли, между тях с бяла пръст.
    По предната страна не е слагана никаква мазилка, по задната има остатъци от хоросанова мазилка.
    Замислих се за варианта вместо да се прави мазилка отпред и т.н. да поставя една изолация с фибран/ стиропор, който после ще е равен и доста по лесен за мазане.

    Дайте идеи как да стане по лесно (нямам опит с мазане) и не много скъпо.
    Ники

  • #2
    От: Изолация за селска къща

    Елементарно, лепиш стиропора (по-евтин) с "кравешки лай.а" в/у тухлите, мрежа и шпакловка, след 2 седмици (за да изсъхне добре шпакловката) може да правиш к'вот ти е кеф - мазилка, фасадна боя.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Изолация за селска къща

      Каква е целта на това разваляне на автентичната селска къща?Постоянно ли се живее в тази къща?С какво се отоплява,защото изолацията спестява дни 15-20 % от разходи за отопление.Това пресметнато във времето може да се окаже че ще се изплати за около 20-30 години и автоматично става безсмислено.А като гледам едни френски филми и едни селски къщи ,които те задължително наричат замъци,не виждам нито една санирана и боядисана в някой крещящ цвят .А напротив камък,тухли,дървени капаци и прочие.Хората нарочно лепят разни каменни облицовки да наподобят каменен зид ,а ти искаш да го маскираш.И въобще много се надценява и прекалява с това саниране според мен.Никога не бих си нацапал къщата с тия глупости.Виж една дъбова ламперийка на фасадната ти страна,едно изчистване и фугиране на камъчето че и лакиране ,мисля че ще бъде по естетично.Еле пък ако направиш някоя снимка от различни ракурси може да ти дадем още някой акъл.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Изолация за селска къща

        Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
        Въпроса е следния- става дума за стара селска къща строена преди около 60 години, на 2 етажа, отзад и отстрани зидана с камъни, отпред с печени тухли, между тях с бяла пръст.
        По предната страна не е слагана никаква мазилка, по задната има остатъци от хоросанова мазилка.
        Замислих се за варианта вместо да се прави мазилка отпред и т.н. да поставя една изолация с фибран/ стиропор, който после ще е равен и доста по лесен за мазане.

        Дайте идеи как да стане по лесно (нямам опит с мазане) и не много скъпо.
        Има няколко начина за полагане на стиропора.
        1. Намазваш на няколко точи (4-6) с разтвор и лепиш. Така го правят повечето фирми у нас. Така остават дупки под стиропора. За толоизолацията това е плюс, но там се събират мишки и подобни гадинки. За 10 години стиропора започва да ... изчезва.
        Така се прави за икономия - да не се подготвя фасадата с мазилка преди топлоизолацията. Става и е по-евтино.
        2. Подготвя се цялата площ преди стиропора с мазилка или шпакловка. После се маже ЦЯЛАТА повърхност на стиропора с разтвор и се полага. Така алепва плътно и няма кухини.
        По-скъпо излиза.

        Коментар


        • #5
          От: Изолация за селска къща

          Качи 1-2 снимки, да видим къщата ако е възможно.

          Коментар


          • #6
            От: Изолация за селска къща

            АЗ живея точно в такава къща. Каква е причината да искаш да го правиш? Защото така направена, твоята е меко казано топлоизолирана.
            Пийте червено вино! Дава здраве.
            А то ни трябва за да пием ракия!

            Коментар


            • #7
              От: Изолация за селска къща

              Помисли за излолация на покрива и някакви по-ефективни дограми (дървени със стъклопакет). Евентуално ако се ползва рядко е по-добре вътрешна изолация - стопля бързо, като спреш печката се охлажда. Не разваляй каменната зидария - хората хвърлят маса пари за такива неща. Я дай някакви снимки и малко подробности.
              Александър

              Коментар


              • #8
                На скоро се сдобих със селска къща. Първият етаж е камък, подът е бетон. Състои се от една голяма стая. Какво трябва да предприема за да има добри условия за пребиваване в тази стая. Искам да я ползвам за дневна.

                Коментар


                • #9
                  По снимките , все едно гледам моят бивш зимник. На първо място да си определиш какво значи "добри" за теб условия: Височина на помещението и височина на вратата- от опит не са оригинално достатъчни . Прониква ли влага , съответно мерки- и да не прониква в момента, имаш потенциален проблем като гледам как са изведени водосточните тръби и липсата на стабилен тротоар по снимка. Как ще се отоплява - също от опит и наблюдения върху стари къщи, липсва по принцип комин. Топлоизолация на тавана - ако отгоре е неотопляемо помещение -задължително. Дограма- прозорци и врати. Ако се съди по темата , в която е въпроса- да не си решил да топлоизолираш каменната зидария? Другите задачи са второстепенни и по-лесни. Наснимай го отвсякъде и отвътре, ако ще се дебатира.

                  Коментар


                  • #10
                    и аз имам такова помещение и в момента го правя кухня+всекидневна+баня+WC.
                    55см каменна зидария са стените и отвътре ги фугираме, а отвън и аз мислех за изолация /сега е с мазилка/, а излиза, че не се изолира камък, така ли?

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210102_113733 (2).jpg Прегледи:0 Размер:374.1 КБ ID:6693114


                    преди/след Натиснете снимката за да я уголемите

Име:баня намалена.jpg
Прегледи:1633
Размер:489.9 КБ
ID:6693115
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • сто
                      сто коментира
                      Редактиране на коментар
                      Родил съм се в къща с подобни каменни стени, от дялан варовиков камък, и израснах там. Лятото не и трябва изолация, зимата стените трябва да са сухи отвън и яко отоплени вътре. Не е чак драма без изолация, но помисли за висока температура вътре през зимата

                  • #11
                    Приеми го, че все едно имаш груж строеж и разсъждавай оттам-нататък.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #12
                      Както казва колегата по-горе, такива стени бавно се загряват и бавно изстиват. Дори да сложиш 15 см стиропор отвън, пак трудно ще ти се сгрява вътре. Вътрешната изолация в случая ще е по-ефективна за бързо сгряване (това, ако стените са сухи, разбира се), но пък съсипваш естетиката. Няма две хубави на едно място.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #13
                        А, за загряването и изстиването го знам, аз помислих че не трябва да се слага изолация изобщо отвън щото е камък. Иначе къщата е на терен с голяма денивелация и тези стени са вкопани в земята, само едната от късата страна е открита.

                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #14
                          Ако ще е дневна,в периодите когато не се ползва помещението, е достатъчно да се поддържа температурен режим , който да не допуска преохлаждане на каменната зидария.Което не е особено трудно , при положение че такова полувкопаване и липса на термомостове , гарантира през зимата без отопление с поне 6-10 градуса по-висока температура от външната. Топлоизолацията не е препоръчителна и по други причини.

                          Коментар


                          • #15
                            Желанието ми е да ползвам помещението за дневна, а също да се запази автентичния вид на къщата. Харесват ми каменните стени, както вътре, така и вън. Поради снега тези почивни дни няма да ходя на село. Ще направя снимки, надявам се другата седмица. Не ми стана ясно поддържането на температурен режим, който не допуска преохлаждане на зидарията, полувкопаването и липсата на термомостове. Нямам желание да слагам нито външна, нито вътрешна изолация. След няколко години ще се преместя да живея там и не знам дали ще е студено, ако не направя такива. Интересува ме около къщата дали да се направи дренаж или само малък тротоар. Имам желание подът да е с дюшаме. Какво трябва да се подложи върху бетона? Имам и друг проблем. Помещението е голямо, но само с един прозорец и един по-малък горе при вътрешната стълба. Ще направя снимка там, където бих искала да има още един прозорец. Възможно ли е това да стане? Следващият проблем вие предположихте - липса на комин на първия етаж. На втория има. Искам да се отоплявам с камина с водна риза, за да сложа по един радиатор в горните две стаи. Благодаря за вниманието!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X