Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

    Здравейте,

    дойде момента и за това. Интересувам се от машина за рязане на фаянс, гранитогрес и малко камък.

    Обиколката по магазините показа само две находки. Някаква на Райдер, джобен вариант за около стотина лева и друга безименна за около триста лева.

    Интересуват ме мнения на препатили. Какво да търся, каква е нормалната цена и ако някой има такава за продаване да казва.

    Благодаря!
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

  • #2
    От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

    ако няма да си изкарваш хляба с лепене на плочки, тази от 100 лева ще ти свърши работа
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #3
      От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

      Колегата,spoko ползва райдър и е доволен.
      Това лято и аз я ползвах и нямах никакви проблеми.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

        Ако е за малко рязане и ъглошлаиф с диамантен диск ти върши работа .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

          Ъглошлайфи имам 3, но не мисля, че ще става много точно. Особено за камъка който искам да правя без никаква фуга. Другото е, че аз не съм търпелив в работата, нямам и време а искам да става бързо. Не е работещ вариант за мен със шлаифа. Ще се взема машина така или иначе.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

            С евтин вариант,ще режеш лесно фаянс.Но гранитогрес и камък забрави.По добрия вариант е със шлайфа и диамант,но не от 3лв.Хубавите са около 20лв.И режеш всичко.Лека и безопасна работа с каквото и да е....

            Коментар


            • #7
              От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

              Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
              С евтин вариант,ще режеш лесно фаянс.Но гранитогрес и камък забрави.По добрия вариант е със шлайфа и диамант,но не от 3лв.Хубавите са около 20лв.И режеш всичко.Лека и безопасна работа с каквото и да е....
              Слагаш диамантен диск на машината,и нямаш проблеми!
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #8
                От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                До скоро режех с ъглошлайф сега си купих това http://www.voinishki.com/catalog/pro...jmukveqewzyruj и смело мога да кажа че и резака SIRI не ползвам .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                  Едната която гледах днес беше такава, в смисъл незнам дали модела е това, но беше синя и мотора се движеше на подобна алуминиева релса. В събота ще прескоча да я вида отново. Днес намерих една втора употреба, но незнам дали си струва. Изглежда ми от типа на Райдъра, но убита от бой и на цената на два Райдъра...
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                    От 12 години правя паметници от мраморни,гранитни,и от всякакъв друг камък......с какво ли ги режа!?Имам три машини за рязане с дискове от 600 мм.до 350мм.Много е важно точно за какво ще я ползваш/разбирай какво ще режеш/защото универсален диск няма....за всеки материал е с различна структура на диаманта,както и дебелина ,обороти и тн.Зависи и колко дебел камък искаш да режеш...до тук изброените "машинки"не биха се преборили с по дебел от 20мм.и то зависи от материала..ако е някакъв гранит просто ги забрави!за мрамор също с гнайса /зависи от кой вид е/


                    Имам една за продаване/или бартерче да измислим / трифазна ....Мрамор 1 мисля че беше,с помпа и с възможност за монтаж на диск до 400 мм. Ако имаш интерес или въпроси звънкай!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #11
                      От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                      Така и не открих подходяща за мен машина и режа с диамантина. Напоследък обаче ми се налага да се преборя с не малко количество фаянс и ми трябва някаква ръчна машина за разането му. Огледъл съм всичко на пазара и качеството е отчайващо. Другото е, че 750 лв за ръчна машинка ми се види космическа сума. Търся нещо леко, ефтино което да е сравнително точно и да реже. Ако някой има нещо за отърваване на Лични или на 0899 66 12 66
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Така и не открих подходяща за мен машина и режа с диамантина. Напоследък обаче ми се налага да се преборя с не малко количество фаянс и ми трябва някаква ръчна машина за разането му. Огледъл съм всичко на пазара и качеството е отчайващо. Другото е, че 750 лв за ръчна машинка ми се види космическа сума. Търся нещо леко, ефтино което да е сравнително точно и да реже. Ако някой има нещо за отърваване на Лични или на 0899 66 12 66
                        Колко еВтино ???
                        Нещо такова ли:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Husky.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5367112
                        Леко е, реже и под ъгъл и то точно, но е електрическо!
                        П.П. Дискът е във вода и се охлажда постоянно.
                        Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                          Най-доброто въобще е Монтолит. Работил съм с години и друга не бих си купил. Кофтито е , че цените тук са дебилни.
                          В Италия, Мастерпиума Р2 за макс дължина на среза 93см (реже до 66Х66см на диагонал), струваше между 160 и 180 евро.
                          Тук ги предлагат на около 660 лв, което е двойно.
                          Ако имаш кой да ти докара оттам, няма друга машинка.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                            Здравейте, искам да си купя диамантина за водно рязане на камъни на не знам каква и по-важното от къде да я купя. Няма да я ползвам професионално но искам да мога да разчиам на нея. Благодаря ви предварително

                            Коментар


                            • #15
                              От: Машина за рязане на фаянс, гранитогрес, камък и т.н.

                              Вече режа със SIRI Avant 100 . По- големичката вдясно .
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:avant.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5386847
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X