Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово отопление и ламиниран паркет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подово отопление и ламиниран паркет?

    Направих във всекидневната подово отопление - водно.
    Всичко е сметнато за плочки, обаче ми се роди идеята да сложа в част от помещението и ламиниран паркет, от където и актуалния въпрос:
    може ли да се намери топлопроводим и мек материал за подложката под ламинирания паркет?

    Стандартната полиетиленова подложка си е чист изолатор, а аз искам все пак да топли през паркета.
    Знам, че и ламинираният паркет е добър изолатор, но това е положението - ще вдигна малко температурата на този кръг.

    Ето така изглежда преди да го замажа ...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:179_7989.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5939779
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    От: Подово отопление и ламиниран паркет?

    Брех, цял ден и никаква идея.
    Явно проблема в тази си дефиниция е неразрешим.
    Ще се търси друго решение...
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      От: Подово отопление и ламиниран паркет?

      Аз съм с ламинат над подовото трета година. Съвсем добре си грее през стандартната подложка. Естествено има разлика с плочките, но не е кой знае какава. Ламината съм го избирал от най тънкия.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Подово отопление и ламиниран паркет?

        Първо -много добре изглежда и ще те попитам каква е тази тръба/диаметър,материал,на колко градуса държи/.Второ-за какво ти е въобще някаква подложка.Иначе като топлопроводим материал се сещам за алуминиева ламарина.Иначе на мене може да ми скимне да направя пълнеж от фин пясък или лека замазка,после стандартната подложка/отличен развъдник на хлебарки/ и отгоре ламинат.Но от скромния ми опит с ламиниран паркет /100-на кв.м./стигнах до решението че никога подобно простотия няма да си сложа повече.Единствено и само дюшеме.
        Последно редактирано от mihov_1969; 31-08-11, 09:49.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Подово отопление и ламиниран паркет?

          Самата тръба PVC с алуминиева вложка е лош топлопроводник, полагането й директно върху фибрана е бюджетно решение, но не и най - доброто, още повече че тръбата контактува директно с армировката и са възможни деформации.
          Под ламината за съжаление няма какъв топлопроводник да се сложи. Аз ползвам едни полски подложки, продават се в пакети, по - плътни са от найлона, който масово се предлага, но и те са изолатор.
          Подовото ще топли, но и доста разсейки ще има. Всъщност ако къщата е изолирана отвън, топлината чисто теоретично ще си остане вътре.
          Цената на контура от тръбата май е по - висока от цената на съответния алуминиев радиатор.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #6
            От: Подово отопление и ламиниран паркет?

            Над замазката която ще положиш слагаш от най тънката ролна подпаркетна изолация е редиш ламината. ще се затопля малко по бавно но пък след като угасиш камината продължава да топли. Поздравление за добре свършената работа до момента. А относно цена на тръбъ и Ал. радиатор везната клони към тръбата. по евтина е. 1м. ф16 е около 1лв. за тази стая около 120 м. = 120лв. За същата стая поне 200 лв за радиатор + тръби до радиатора + кранове и Автоматични обезвъздушители и ето ти 250 лв. Е остава удоволствието от ходенето бос през зимата и кефа да ти е топло на краката дори и на гранитогреса.
            Honda CR-V I 2000 г.
            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

            Коментар


            • #7
              От: Подово отопление и ламиниран паркет?

              Колега на колко кръга си го направил.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #8
                От: Подово отопление и ламиниран паркет?

                Здравейте -абсолютно става и работи -Водно подово под ламиниран паркет , правил съм не веднъж , топли , и най важно не поврежда ламината .

                Коментар


                • #9
                  От: Подово отопление и ламиниран паркет?

                  Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                  Колега на колко кръга си го направил.
                  На 11 за двата етажа.
                  Голямата стая на снимката е на 3 кръга. Идеята е отделните кръгова да са с приблизително еднаква дължина на серпентината.
                  Всики отделни помещения да имат деформационни фуги по целия периметър. В голямата стая имам и фуги между кръговете. В прехода между отделните кръгове/помещения тръбите да се полагат в гофриран шлаух по 30-40 см.

                  Долу:
                  Голяма стая - 3 кръга
                  Спална - 1 кръг
                  Баня, Тоалетна, коридор - 1 кръг

                  Горе:
                  4 стаи - 4 кръга
                  баня, тоалетна, коридор - 1 кръг
                  стълби м/и 1-ви и 2-ри етаж - 1 кръг
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подово отопление и ламиниран паркет?

                    Първоначално публикуван от filmatoplo Преглед на мнение
                    ...... и най важно не поврежда ламината .
                    Много вероятно е да е точно така. Но въпреки всичко аз да кажа че ламината ми направи някакви странни релефни фигури. Абсолютно хаотични са и не мога да определя причината. Трябва да кажа , че си правих наводнение, но пък въпросните фигури са в тази част която не беше под вода.... вероятно дефекти в самия ламинат. Ефтиничък си е моя- полски.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подово отопление и ламиниран паркет?

                      Не разбрах само подовото нали ти е на отделни кръгове. Приятел е с ламинат върху подово и е много приятно и си работи екстра. Само дето бъстуна не сложил изолация под тръбите и топли и комшията.
                      Преди месец гледах една къща дето го бяха вързали след радиаторите и викат не топли. СЕга плачат хората щото всичко е вкопано, навсякъде и са четири етажа с плочки.
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подово отопление и ламиниран паркет?

                        Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                        Самата тръба PVC с алуминиева вложка е лош топлопроводник,...
                        Тази специално е полиетиленова с алуминиева вложка, но да не изпадаме в подробности.
                        За да не се повтарям: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=73556&page=6 мнението ми за подовото и неговата направа.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X