Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    За 6.5 метра и обикновена ще свърши работа. Смукателя може да го пуснаш и на 20 метра - Значение има само нивото на водата, над което ще вадиш, а не колко дълбоко си пуснал смукателя.

    Максималния теоретичен вакуум, който може да създаде помпата е -1 бар (нула бара абсолютно). 10 метра воден стълб прави налягане пак един бар. И извънземна помпа да вземеш, лимита и е все толкова. А реалните помпи не могат да направят абсолютен вакуум, освен това и при голям вакуум водата започва да кипи както си е студена, и реално 10-те метра стават около 8 в повечето слуачи.

    Потопяемата можеш и да си я прибираш в багажника или на скришно място - вади се за 2 минути, и при нея лимитите са механични - можа да се направи да вади вода и от стотици метри дълбочина.

    ПП: Потопяемите помпи започват от 50-ина лева, ако не ти трябва велик дебит.
    Последно редактирано от sparkybg; 15-06-20, 08:04.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      Искам да я оставя с часовник от време на време да полива ... диаметъра на сондата е ф90 евтините пототяеми са на ф100 тези които са на ф75 почват от 200 и косур 300.Или смукател или потопяена на ф75 са опциите. Не знам като почна да точа вода дали няма да пада нивото не съм ползвал сондажа не съм вадил вода. Пуснах въже да видя има ли вода и къде е .... Първо е кладенец 3.6 м после в средата има сондаж и на 6.5 метра от дъното на кладенеца е водата смятам да пробвам с евтин раидер доло на дъното да вади от сондажа и да качва до кота 0 . Дебита не ми трябва да е голям пълня съд после капково за колко време ще го пълни няма значение

      Коментар


      • #18
        В такъв случай нямаш бягане от потопяема. Все някога клапана на смукателя ще започне да пуска и при дълъг престой помпата ще остане на сухо и ще работи на сухо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          Един сезон няма ли да изкара мога да сложа и втори възвратен ... да го сленям всеки сезон? Има ли някаква защита да не върти на сухо ? Преди като е имало само вида как е било ?

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            И как по точно ще я обезвъздушиш със втория клапан,аз знам всъщност,но сигурно не си се сетил за тоя проблем

        • #20
          Когато се ползва постоянно, работи що-годе добре известно време. Тъпото е че понякога една песъчинка на правилното място е достатъчна за да подсуши помпата за няколко часа престой. Че по магазините има откровени боклуци изобщо не го коментирам. Струва ми се че е по-добре някакъв по-качествен пластмасов такъв, отколкото метален. Не знаеш какви боклуци са слагали в метала и колко шупли има в него.

          Защита да не върти на сухо на помпа от тоя ценови клас не знам да има. Вероятно може да се измисли, вероятно е и измислена. Не ми се струва някаква сложност - поплавък с магнитче, рид-ампула и си готов - на 2/3 от дизеляците датчика за вода в нафтата е точно така направен.

          Пробвай де, може пък да се получи. Понякога на вид ненадеждни решения си работят без да мрънкат изненадващо дълго време.

          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #21
            Ще рискувам един евтин китаец квото стане ... другите неща ще влязат в употреба ... като спрат дъждовете ще сложа и рапортувам. Мерси

            Коментар


            • #22
              Защитата се казва реле за нулев дебит,продава се.

              Сложи потопяема помпа.Ако ще купуваш райдер CP 158 е помпата,друга не вземай,ако ти се чете,виж някъде по нагоре .
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #23
                А аз вероятно изтеглих късата клечка,новата потопяема помпа работи точно 4 дни,на четвъртия ден около обяд пред мен спря,нямах време да се занимавам ,след две седмици я извадих ,разглобих ,бях ядосан и не снимах...но стигнах до мотора и там я изоставих.Отидох до магазина и взех най-скъпата която имаше със Бг сервиз и две години гаранция.

                Вода има в изобилие отново.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200607_130915.jpg
Прегледи:458
Размер:454.0 КБ
ID:6613646Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200607_130406.jpg
Прегледи:463
Размер:330.6 КБ
ID:6613647
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #24
                  Тръбата в моя случай е итернит 200 мм или може би 250 мм не съм мерил,но влиза без проблем и от ония руските като кандило потопяеми помпи
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #25
                    Някой може ли да даде описание, как се регулира работата на помпата чрез пресостата? Моят е такъв:
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #26
                      С голямата регулираш максималното налягане, а с малката разликата между включване и изключване.
                      Пробвай с проба-грешка как ти е най-добре, не трябва да се получават удари от прекалено често включване на помпата.
                      ​​​​Общо взето без разширителен съд и с тънки тръби винаги се получават удари, а и в един не много далечен момент пластинките на пресостата нагарят и залепват. Препоръчително е да включваш помпата през контактор управляван от пресостата.

                      Коментар


                      • s_s1
                        s_s1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ползвам такъв от много години за поливане с 1 кв помпа включва и изключва безпролемно, до сега не е нагорял, но се влияе от външната температура и праговете на налягане вкл/изкл малко мърдат.

                    • #27
                      Аз ползвам същия пресостат.Няма проблем от години,но както колегата спомена,без балон,ще има пулсации.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #28
                        Имам балон. Системата ми е подобна на хидрофор, но не баш. Помпата е на около 10 м от герана и на около 20 м от вилата. Балонът и пресостатът са в кухнята на вилата.
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не е важно балона на колко метра е от помпата а трябва да е преди първото разклонение за да работи ефективно.

                          Иначе се добавят едни немалки загуби от прехвърляне на едни количества вода от единия край на системата в другия.

                        • Roninn
                          Roninn коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не съм съгласен че балона няма значение къде е ,чисто от гледна точка на физиката е така,но на практика не съвсем.Помпата е в изкоп -1 метър ...след помпата,тръгва ф25 полипропилен,на 15 метра имам друга шахта пак -1 метър ,там е първата чешма за водоструйка зимата и там се явяват различни връзки за към Вик и локалните разклонения из двора.Балона монтиран във втората шахта,се надува ,ама друг път.Помпата работи все едно балона го няма.

                          При монтиране на балона със тръба ф32 мм до помпата,всичко е Ок.

                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз съм с помпа в шахта до кладенеца с електронен пресостат Грундфос МП1 монтиран след помпата.

                          Пресостата работи еднакво без значение къде е монтиран балона, до него или на 25 м разстояние през фи25.

                          И балона си работи нормално и няма чести пускове, трябва да се източи една кофа вода за да тръгне помпата.

                          Пресостата обаче тръгва по налягане а спира при нулев дебит.

                      • #29
                        Това,че са на разстояние от помпата няма значение.Не пипай малката пружина,че ще се видиш в приключение.Колегата е прав за нея,но ефект няма да има.С голямата вдигаш и двете-включване и изключване. А без разширител,и с механичен пресостат,разказвате играта на помпата!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #30
                          С голямата вдигаш и двата прага ,а с малката разтягаш или свиваш хистирезиса горе долу симетрично.Не виждам проблем да си играе с малката пружина,ако закачи манометър,нещата са елементарни.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • s_s1
                            s_s1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            На 5-6 бара изпускателните вентили на бойлерите започват да капят.
                            Според дългогодишен работник във ВиК налягането в мрежата трябва да се държи в границите на 2,5-4 бара, за да може всички обекти да са водоснабдени и да не се пукат тръбите. По някакви си разпоредби за сграда по-висока от 20 м за високите етажи се предвижда допълнителна помпа за водоснабдяване.

                          • dimkaraganchev
                            dimkaraganchev коментира
                            Редактиране на коментар
                            Може ли малко по-просто, като за военни пенсионери. Примерно, като развивам голямата пружина, констатирах, че пада налягането в системата. Развих и малката пружина. Тя какво променя и как?

                          • simeon
                            simeon коментира
                            Редактиране на коментар
                            В гаража ми е 6+ бара. Много е яко.Направо сгъва ламарините на колата, като почна да я мия...

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X