Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

    Здравейте,позволявам си да постна една моя тема която се развива 2-3 седмици ,мисля че може да е полезна за някой !

    Купих тази помпа RD-CPM158 от руския пазар в Пловдив и останах впечатлен от резултата,замених стара вида с незнаен номер която изгоря преди седмица а само преди 6 месеца в началото на пролетта смених кондензатор,работно колело,центробежен регулатор,реле,лагери,сауник,набивка и боядисах корпуса....По някаква причина пусковата намотка е останала под напрежение и статора е предал богу дух....Жена ми реши дилемата Willo 203 или райдер и като ми каза че е изхарчила всичките пари отговора стана ясен ...та ето резултата...
    Маркуча е цол и четвърт





    Та резултата е :
    -Смешна цена от 60 лв. без да се пазаря !
    -Много по безшумна от видата
    -Консумира по-малко ток от видата понеже ПВ-то с защитата на 9А жужеше а сега с райдера не се чува
    -Дебита е по-голям
    -Налягането е поне два пъти по-голямо
    преди с видата с маркуч пращаше водата на 50 см.райдера със същия маркуч прави струя на 7-8 метра.
    След малко ще кача и клипче.....

    Райдера е с ТТ данни !
    Захранващо напрежение:230V / 50Hz
    Мощност: 750 W
    Обороти: 2900 min-1
    Максимална смукателна височина: 8 m
    Максимален дебит (Q) макс:96 l/min
    Максимален напор (H) макс:28 m
    Максимално работно налягане:10 bar
    Макс. температура на водата:+80 C°
    Диаметър на щуцера на смукателната тръба - 1"
    Диаметър на щуцера на нагнетателната тръба - 1"


    В общи линии за тая цена съм готов за всякакви експерименти както и всяка пролет да си купувам нова или пък като и свърши фибъра да ходя за нова а не да се занимавам с ремонтопригодната вида която ми скъсваше нервите !Сега остава да разберем дали райдера ще изкара лятото !

    Напредък от вчера...полипропилен или полиетилен или както се казва черния маркуч от 32мм.заровен в земята за поливане на градината с зеленчуци по-надолу на 30 метра !




    Ето и сравнението .....пикльото е ВиК да се слави името им........Другото е от помпата .....остана само пресостата и балона !

    Имайте предвид че тази чешмичка е хваната паралелно с 32 мм маркуч който полива в момента....Ако го запуша чешмичката става свирепа и си захранвам водоструйката от нея .....от ВиК няма шанс, сплесква маркуча и спира !


    Вече и с пресостат ....остава балонче да монтирам и всичко си идва на мястото .....в момента проблем че няма балон няма когато дебита е голям,обаче малката чешмичка като тръгне и става цветомузика !



    Тука с пресостат но без балон !Проблема с липсата на балон идва при малка консумация на вода ,тогава помпата започва да включва и изключва всяка секунда !С голям дебит няма проблем никакъв както се вижда .....


    Вече и с балон(мембранен съд)



    Днес си монтирах балончето и настроих пресостата ,пускам нарочно чешмичката да тече слабо за да мога да видя дали пресостата ще изключи коректно,без балон пресостата не изключваше винаги ,тогава когато дебита е много малък !
    След направините проби ,резултата е бузупречен !
    Цялата система е предназначена да захранва 3-4 малки чешмички в които включвам водоструйка,последния етап от цялата гимнастика е да захраня цялата ВиК инсталация от този хидрофор и с това да си реша проблема с ниското налягане на водата както и че през летните месеци през по-голямата част на денонощието вода няма !Проблема от Вик е че тръбите им са стари и като пуснат по-голямо налягане се пукат а инъче вода в района има много !
    Последно редактирано от Roninn; 13-08-11, 01:37.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

    Питах и в другия форум,да питам и тук,работно колело намира ли се за тоя модел.След 3.5 години непрекъсната работа,най-после се предаде !

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150111_170206.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5634084

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150111_170219.jpg
Прегледи:1
Размер:185.7 КБ
ID:5634085

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150111_170212.jpg
Прегледи:1
Размер:173.4 КБ
ID:5634086

    Работното колело така го изкарах,разядено от водата и се троши като вестник.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

      http://www.euromasterbg.com/
      питай тях- ремонтират всичко тяхно, не вярвам само в Сф. да има сервиз
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

        Сега гледам тая помпа,с по малък дебит,на мен ми трябва налягане за къщата,какво значи работно налягане 10 бара,а напор воден стълб 35 метра ,това не е ли 3.5 бара мак. налягане.

        • Захранване: 230 V / 50 Hz
        • Мощност: 370 W
        • Работно налягане: 10 bar
        • Обороти в минута: 2850
        • Температура на водата: +80 C°
        • Диаметър на смукателна тръба: 1''
        • Диаметър на нагнетателна тръба: 1''
        • Смукателна височина: 8 м
        • Дебит: 5-35 л/м
        • Напор на воден стълб: 5-35 м
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

          Фирменият им сервиз е на старата ул. Карловска 31. По принцип имат всякакви части.

          Ако го имат, но ти откажат, майсторът ми е приятел, мога и аз да попитам.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

            Сега гледам тая помпа,с по малък дебит,на мен ми трябва налягане за къщата,какво значи работно налягане 10 бара,а напор воден стълб 35 метра ,това не е ли 3.5 бара мак. налягане.
            10 бара е налягането, до което може да издържи конструкцията на помпата при продължителна работа. Тя може да е включена в система със статично налягане 7 бара и да добавя своите 3 към него, като пример.
            По правило едностъпална центробежна помпа може да вдигне около 3 бара при нормални условия, има и специални с други данни, разбира се.

            Коментар


            • #7
              От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              10 бара е налягането, до което може да издържи конструкцията на помпата при продължителна работа. Тя може да е включена в система със статично налягане 7 бара и да добавя своите 3 към него, като пример.
              По правило едностъпална центробежна помпа може да вдигне около 3 бара при нормални условия, има и специални с други данни, разбира се.
              Мерси,разбрах.

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Фирменият им сервиз е на старата ул. Карловска 31. По принцип имат всякакви части.

              Ако го имат, но ти откажат, майсторът ми е приятел, мога и аз да попитам.
              Ще го имам в предвид
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

                Минах днес да взема колелото и сауника които бях поръчал,човека от сервиза първо каза 45 лв. за колелото и 15 лв. за сауника,аз се намръщих и му казах че по 60 лв. има помпи колкото искаш,той не ми повярва,споразумяхме се за 35 лв. всичко,пита ме що не съм си купил цяла за 60 лв. ами правя тази,замълчах ....щото исках да му кажа че 35 лв. плюс 5 лв. за нов хубав лагер плюс 1 лв. за болтове неръждаеми остават 20 лв. които за работа в събота за 30 минути ще метна 3 кг. паржоли и 1 литър пиене....ма кво да обяснявам....


                Все пак да го поздравиш от мен с най добри чувства ако се чуете с майстора...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150126_224934.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5637509

                Всъщност ,миналата седмица като поръчах колелото,човека в сервиза ми каза че е учуден и че колелото трябва да е бронз,като купих помпата също продавача ми каза че е бронз,така и изглеждаше,днес като вземах колелото питах човека в сервиза защо не е бронз както ми каза а е алуминий боядисан с цвят на бронз,той каза виждаш че каквото съм поръчал това идва........та да знаете че тази помпа е с алуминиево работно колело,сега се чудя какво във водата кара алуминия а и не само той а и черния метал като болтове и т.н да се изяждат все едно са били във киселина ?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150126_224853.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5637510


                Всъщност се оказа че новото работно колело е с около 5 мм. по-малък диаметър,това дали ще има разлика в дебита и налягането ?
                Последно редактирано от Roninn; 26-01-15, 22:36.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • piron45
                  piron45 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Като гледам състоянието на колелото мисля че става въпрос за електро корозия. Алуминия не е чист, има примеси от друг метал в него и затова се получават електрически потенциали, които постепенно разяждат метала.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  След смяната,никакви проблеми

              • #9
                От: Помпа за поливане и еволюция до хидрофор !

                5 мм. не е малко в този случай, ще има разлика. А колелото го яде кавитацията, аз мисля, че не е от алуминий, а ЦАМ

                Коментар


                • #10
                  Така......9 години по късно,райдера от началото на темата ,просто не тръгна.9 години нон стоп работа като хидрофор и помпа за поливане на градина със зеленчуци,150 квадрата райграс и т.н

                  Отворих я,изглежда като нова.Работната намотка е прекъсната.Днес най-накрая сложих помпа с по високо налягане,избрах потопяема,1100 вата ,12 атмосфери....Нямам манометър на пррсостата и немогат много да го настроя ,държи налягане ,дебита е наполовина на райдера,но пък на мен налягане ми трябва повече,отколкото дебит.

                  Цялата къща е захранена с вода ,миналата седмица имаше 3-4 дни липса на вода във ВиК,и помпата като отказа,си беше кофти.

                  Днес всички да щастливи.

                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • stefsab
                    stefsab коментира
                    Редактиране на коментар
                    Малко встрани - имай предвид, че по закон във водопроводната инсталация от ВиК, не можеш да закачаш друг алтернативен водоизточник ! Това е от хигиенна гледна точка.

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    По закон са длъжни и да си оправят водопреноснмата мрежа така че да ня спират водата по няколко пъти на ден или за по няколко дни в седмицата.

                    Преди малко се връщам от такова място. Само днес водата е спирала 2 пъти. После при пускане често е мътна - дали хигиената и е по закон? Естествено има хидрофор. Естествено е вързан към водопроводната инсталация на къщата, естествено с еднопосочни клапани и филтър.

                    Да дойдат да ми говорят за закон, пък аз ще им дам да си изберат с кой от купчината зли винкели да ги изпратя до вратата.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Някога...,инкасаторката която минава да засича водомерите ,отчита нулев дебит от водомера , естествено решава че е повреден и идват да го сменят с нов.После пак ,и тогава попада на мен,обяснявам че има хидрофор и не ползваме вода от ВиК,поради ниско налягане и задължително липса на вода от обяд до вечерта.

                    Та тя ми обясни същото.Да съм разкачил след водомера или успоредна инсталация.Обяснявам че има възвратен клапан,не можело.

                    Естествено в къща с двор,почти всички имат или кладенец или сонда и си минаха на собствен водоизточник.

                    ВиК видяха че губи,и в годините оправиха положението.
                    Ние обаче 6-7 години сме забравили за ВиК.

                    На 100 метра от къщата ми,направиха ракиджийница в бивше селскостопански двор със огромна тоалетна и септична яма.Толкова голяма ,че като деца сме си играли в ямата която представляваше стая под земята примерно 20 на 20 метра със колони ,отгоре плоча,от долу плоча идеално лъсната и играехме хокей.Та преди три години,ракиджийницата започна да изхвърля отпадъка в това помещение и подпочвените води на квартала почнаха да имат аромат на печена ракия.Та половината къща ,бани,тоалетни и поливане от хидрофора,кухня от ВиК.

                    От миналата година водата се изчисти.

                • #11
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #12
                    от колко метра засмуквахте с райдъра на мен ми трябва да смуча вода от 8 метра което му е максимума дали ще се справи ?

                    Коментар


                    • #13
                      То отва е лимита за всички не-потопяеми помпи. При такава дълбочина аз бих се замислил за потопяема.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #14
                        По-добрият вариянт според мен е потопяема,резервоар,хидрофор. Имаш възможност да третираш водата в резервоара. Можеш да слагаш от прозрачните филтри/няколко ако искаш/,и визуално да си следиш качеството на водата.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          То отва е лимита за всички не-потопяеми помпи. При такава дълбочина аз бих се замислил за потопяема.
                          Проблема е, че не съм постоянно пребиваващ и ако откраднът райдъра по няма да ме е яд а потопяемите са 3 пъти по скъпи. Водата е на 6.5 метра но ми се струва, че трябва смукатела да е по надоло.

                          Коментар


                          • veskov
                            veskov коментира
                            Редактиране на коментар
                            Сусни я вътре, на въже и със смукателен маркуч.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X