Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на бойлер

    Здравейте, имам нужда от помощ при избора на бойлерче. Ще захранва 3 консуматора: Кухненска мивка, Мивка в тоалетната и биде. Така че се спрях на малолитражен бойлер, че за проточните чух доста противоречиви мнения.
    Така спрях се на 10-литровите бойлери, но тук идва момента:

    1. Варненски ли да е (Елдом) или това е просто мит.
    2. Варненските 10л за над мивка са 1,5квт, а Tesy са 2квт и ги дават, че стоплят 2 пъти по бързо.
    3. Какво друго да гледам?

    Благодаря ви предварително! Помагайте!

    Едит: да не е нещо по-скъпо от 150-60лв.
    Последно редактирано от twist69; 28-07-11, 15:54.

  • #2
    От: Избор на бойлер

    1. Да, наистина е мит. Вече всички компоненти идват от Китай, а тук само се сглобяват.
    2. Да е български. И двата имат специализирани сервизи. Гледай гаранцията колко време е. Купи го от голяма верига и пази както гаранционната карта, така и касовия бон.
    3. Принципно аз залагам на Теси, защото съм си шуменче и повечето ми приятели работят там.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на бойлер

      Мерси! Ще изчакам още няколко мнения до понеделник...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на бойлер

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
        1. Да, наистина е мит. Вече всички компоненти идват от Китай, а тук само се сглобяват.
        2. Да е български. И двата имат специализирани сервизи. Гледай гаранцията колко време е. Купи го от голяма верига и пази както гаранционната карта, така и касовия бон.
        3. Принципно аз залагам на Теси, защото съм си шуменче и повечето ми приятели работят там.
        Под "всички" компоненти какво следва да се разбира? Може би всички фирми ползват китайски ел инсталации, но няма проблем с тях, нищо, че са китайски.
        Другото-водосъдържатели, изолация, външна обшивка си се правят тук, от български работници, на машини собственост на български предприемач.

        Доколкото знам ТЕСИ не произвеждат малките си бойлери, само слагат марката си. Не съм сигурен де, ако има интерес мога да попитам и да разбера.
        От практиката има наложено едно правило-"Никога повече ТЕСИ". Това е за по-големите им бойлери, но имам техен проточен(пак само марката е тяхна), и не съм много доволен.

        От друга страна Елдом вече не правят същото качество както преди доста години, но си мисля, че са по-добрия избор.
        Аз бих сложил в кухнята проточен(от много години имам "Юнга" там), върши идеална работа. За кенефа не знам. Но май каквото и да сложиш все е тая. Като ново ще работи, като понатрупа котлен камък ще започнат номерата.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X