Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пристройка за къща - масивна или сглобяема моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пристройка за къща - масивна или сглобяема моля за съвет

    Здравейте,
    Процедурата със съгласуването на ПУПа върви бавно и славно!!!
    До тук минах през ЕОН, където след десетина дни престой ми праснаха един печат че са нанесени всички подземни кабели(Е то няма никъкви кабели де) и ми прибраха 60лв
    Сега картинката е във ВиК и там ще си я получа след 03.10.2011 срещу скромната сума от 36лв. Не знам какво ще и правят, но се надявам поне да нарисуват тръбопровода на селото дето минава пред къщи.
    После отивам в РИОС и Хеи, ама като стигна до там ще пиша пак.
    Иначе цената която ми обади Архитектката да ми нарисува ПУПа и да го защити незнам къде си е 350лв. Не знам дали е добре , ама на мен ми се вижда множко,пусто гледам да останат повече пари за тухли!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #32
      От: Пристройка за къща - масивна или сглобяема моля за съвет

      Считам, че цената е много,много добра. Все пак, зависи в коя община се намира имота и как протича процедурата при тях. Ако, това не е тайна, може да помогнем с някои съвети.

      Коментар


      • #33
        От: Пристройка за къща - масивна или сглобяема моля за съвет

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        пусто гледам да останат повече пари за тухли!!!
        Цената ти е съвсем нормална, да не кажа смешно ниска. На 99% от хората у нас им се струва "множко", това защото не са виждали хонорарите в другите страни. Лошото е, че за щяло и нещяло се иска изработване (не е само рисуване) на пуп-ове, за да могат общинарите да си вържат гащите, та да не би някой съсед после да възрази срещу разрешението за строеж и да ги глобят от ДНСК.
        Успех, и бъди така "стиснат" (не го казвам с лош смисъл) към майсторите - там със сигурност ще отидат повече пари...

        П.П. Ще забележиш, че таксите по общини и разни дружества ще доближат хонорара на проектантите ти, това за единият печат...
        Александър

        Коментар


        • #34
          От: Пристройка за къща - масивна или сглобяема моля за съвет

          Така е колега, за съжаление процедурата е бавна Драсни един ред кое е селото, както се казваше "всички сме от село" Може да се намери начин да се поспести от "тухли" ..
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5306829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 010.jpg
Прегледи:1
Размер:170.6 КБ
ID:5306830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01390.jpg
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5306831Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01437.jpg
Прегледи:1
Размер:178.6 КБ
ID:5306832
          Това го направих мин лято, 10/3 м, има си основи /ед стъпки откъм къщата и ивични по останалия периметър/ и покрив без прозорци, но в началатото ставаше въпрос за груб строеж за сега? За инфо, бет колони на тази височина са свързани по периметъра с бет греди. От към стената на къщата до под покрива се продължи с дървена конструкция, същата е и за покрива, едноскатен. Предвидил съм да си направя и второ ниво... Ела и виж
          Николай
          VITARA 1.6, 93 къса кабр
          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

          Коментар


          • #35
            От: Пристройка за къща - масивна или сглобяема моля за съвет

            Чудесен килер(в същност не знам какво е) е станало!
            Просто и изчистено, предполагам че ти си му конструктора. Нещо такова искам да направя и аз, само че ще са две помещения едно до друго със коридор от край до край.И няколко прозореца, нищо особено (6Х8метра). Само дето покрива ще е продължение на съществуващия и леко ще има надзид за да може да се използва подпокривното пространство един ден!
            Цялата тая работа я глася във с.Зорница!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #36
              От: Пристройка за къща - масивна или сглобяема моля за съвет

              Благодаря Наистина служи за килер за дърва и т.н. Ако погледнеш третата снимка се вижда как новият покрив е продължение на на този отзад и почти продължение на този на къщата. Такава ми беше идеята. Бил в Зорница ма гости. 6х8 е прилична пристройка успех. Звънни някой ден да обсъдим?
              Николай
              VITARA 1.6, 93 къса кабр
              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X