Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абсурди в БАНЯТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Абсурди в БАНЯТА

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Още по-голям проблем е, че много често вашего брата работи скъпо, но за сметка на това некачествено. А да попаднеш на читав майстор май е сравнимо по трудност с уцелването на шестица от тотото.
    Случвало ми се е на един етаж в новопостроен блок и трите апартамента да ремонтира и що ли ?
    Работа си имам достатъчно така че това не е реклама .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #17
      От: Абсурди в БАНЯТА

      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
      Случвало ми се е на един етаж в новопостроен блок и трите апартамента да ремонтира и що ли ?
      Работа си имам достатъчно така че това не е реклама .
      E, то и на нашия етаж един прави ремонти в 2 от трите апартамента, но сега не мисля, че ще иска да се мерне във входа ...

      Така и не ми стана ясно какво искаш да кажеш с темата, освен че клиентите са си сами виновни. Обобщение, което е абсолютно невярно. Със сигурност има много пациенти, които сами си създават проблеми като налагат на всяка цена своето виждане или пък на всяка цена търсят да минат по най-тънката лайсна. Ама мога да ти дам и точно толкова примери за гъзоръки "майстори" ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Абсурди в БАНЯТА

        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        Много клиенти не знаят какво искат.На много от "майсторите"не им пука.Знам за един, който прави:гипс картон,реди ламинат,слага паркет,лепи плочки,шпаклова,боядисва,слага тръби от полипропилен,мед,метални,полиетиленови,мести радиатори,монтира врати,лепи тапети,прави окачени тавани,прави замазки,зида, излива плочи,
        монтира ел. табла,бойлери,газови/ ел. ,на твърдо гориво/котли,монтира ПВЦ дограма...
        Май само за това знам.

        Не разбрах, искаш да кажеш, че един майстор да прави толкова неща е един от абсурдите, или в основата на абсурдите, или смяташ, че е нормално и му правиш препоръка!
        Според мен, няма нищо неестествено в това, един човек да е в състояние да прави всичко това. Дори е предпоставка за много добър краен резултат - Иначе, нали си чувал лафа: "Зидаря разчита -Ще го оправи мазача! Мазача -Ще го оправи бояджията! Бояджията -Ще си го оправи чорбаджията!"
        А тези дето не знаят какво искат - да си платят, да им се изясни.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Абсурди в БАНЯТА

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          E, то и на нашия етаж един прави ремонти в 2 от трите апартамента, но сега не мисля, че ще иска да се мерне във входа ...

          Така и не ми стана ясно какво искаш да кажеш с темата, освен че клиентите са си сами виновни. Обобщение, което е абсолютно невярно. Със сигурност има много пациенти, които сами си създават проблеми като налагат на всяка цена своето виждане или пък на всяка цена търсят да минат по най-тънката лайсна. Ама мога да ти дам и точно толкова примери за гъзоръки "майстори" ...
          То ако разсъждаваме има лекари и лекари .Не съм наясно с какво се занимаваш ама съм сигурен че и в твоето поприще не всички са с еднакви възможности .Пък след първия що го викнахте и във вторият , или трябва да има виновен ама да не си ти .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #20
            От: Абсурди в БАНЯТА

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            ...Пък след първия що го викнахте и във вторият...
            Въпросният екземпляр, може да е бил "гола вода" като майстор, ма е бил много печен като търговец...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Абсурди в БАНЯТА

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              То ако разсъждаваме има лекари и лекари .Не съм наясно с какво се занимаваш ама съм сигурен че и в твоето поприще не всички са с еднакви възможности .Пък след първия що го викнахте и във вторият , или трябва да има виновен ама да не си ти .
              Ами разсъждавай де! Има майстори и "майстори", има клиенти и клиенти. Ама ти, без да имаш представа по какъв начин се е стигнало до това, дето е на снимките, веднага посочи с пръст към последните, пък не щеш да коментираш "майсторлъка" на колегите си. Що така?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Абсурди в БАНЯТА

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Ами разсъждавай де! Има майстори и "майстори", има клиенти и клиенти. Ама ти, без да имаш представа по какъв начин се е стигнало до това, дето е на снимките, веднага посочи с пръст към последните, пък не щеш да коментираш "майсторлъка" на колегите си. Що така?
                В тази ситуация виновните винаги са двама .Този които е поръчал и платил и този които се съгласил да го направи и го е направил . Аз лично когато ми се наложи да ползвам услуги за нещо което не мога да си свърша сам не плащам до момента в които не се получило това за което сме говорили предварително .Обущаря два пъти ми ши обувките защото първия път не се получи това за което се бяхме договорили . Като за това си платих това за което се бяхме договорили . Майстора които ми ремонтира генератора ми взема толкова колкото се разбрахме при условие че му отне два пъти повече време и нерви от колкото става обикновено . Така че вината не винаги е от едната или от другата страна а понякога се разпределя .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: Абсурди в БАНЯТА

                  [............................ Има майстори и "майстори", има клиенти и клиенти........................./QUOTE]

                  Абсолютно си е така, но още по-сигурно е че собствениците са си спестили едни пари, да си платят на фирма или поне на грамотен технически ръководител.За 19 г. в прякото строителство , още не съм видял майстор с такива организационни умения и архитектурно мислене, но пък съм виждал да си искат като за фирма , и още по-странното е че клиентите си плащат, щото мислят че са на далавера.Като клиента не иска да си плаща за контрол,резултатите са подобни.И далеч не само в строителството е така.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Абсурди в БАНЯТА

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Абсолютно си е така, но още по-сигурно е че собствениците са си спестили едни пари, да си платят на фирма или поне на грамотен технически ръководител.За 19 г. в прякото строителство , още не съм видял майстор с такива организационни умения и архитектурно мислене, но пък съм виждал да си искат като за фирма , и още по-странното е че клиентите си плащат, щото мислят че са на далавера.Като клиента не иска да си плаща за контрол,резултатите са подобни.И далеч не само в строителството е така.
                    Ако ще строиш къща - да. Ама за ремонт на апартамент ... Хубаво да си платиш на фирма или грамотен технически ръководител, ама да ги намериш читави такива си е също толкова сложна задача, колкото и да намериш читав майстор. Като гледам качеството на нови кооперации из квартала ...

                    Освен това, по едно време със строителните фирми направо не можеше да се говори, защото ремонт на някакъв си апартамент просто не ги интересуваше. Много била малка далаверата. От колеги от форума съм чувал, че и на ремонт на цяла къща се мръщели.

                    И пак, къде е гаранцията, че като наемеш фирма, тя ще ти свърши работа като хората?!? Каква е гаранцията, че разполага с читави кадри, а няма да ти прати някакви събрани от кол и въже, които са й по на далавера, защото им плаща по-тънко? И в крайна сметка ремонтът ще ти излезе, примерно, двойно, а ядовете и разправиите ще са си същите.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Абсурди в БАНЯТА

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      ...И пак, къде е гаранцията, че като наемеш фирма, тя ще ти свърши работа като хората?!? Каква е гаранцията, че разполага с читави кадри, а няма да ти прати някакви събрани от кол и въже, които са й по на далавера, защото им плаща по-тънко? И в крайна сметка ремонтът ще ти излезе, примерно, двойно, а ядовете и разправиите ще са си същите.

                      Всъщност, никаква гаранция няма, дори често има гаранции за обратното - типичният случай на "фирма" от периода на "бума" беше: Някакъв тарикат, разхождащ стадо цигани (цигани не в етническия смисъл, а в битовия). Дори е закономерно (и много логично) всеки нормален, кадърен занаятчия да няма желание да храни някакъв си комисионер.
                      Човек със строително образование - техник, инженер, или архитект - си заслужава да се наеме при по-големи обеми (такива често има и в довършителните работи за едно жилище), като инвеститорски контрол - "супервайзер". Очевадно е, че за да има смисъл функцията му, той не трябва да е свързан по никакъв начин с организацията-изпълнител (самостоятелен занаятчия, фирма, бригада, или каквото там).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Абсурди в БАНЯТА

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ако ще строиш къща - да. Ама за ремонт на апартамент ... Хубаво да си платиш на фирма или грамотен технически ръководител, ама да ги намериш читави такива си е също толкова сложна задача, колкото и да намериш читав майстор. Като гледам качеството на нови кооперации из квартала ...

                        Освен това, по едно време със строителните фирми направо не можеше да се говори, защото ремонт на някакъв си апартамент просто не ги интересуваше. Много била малка далаверата. От колеги от форума съм чувал, че и на ремонт на цяла къща се мръщели.

                        И пак, къде е гаранцията, че като наемеш фирма, тя ще ти свърши работа като хората?!? Каква е гаранцията, че разполага с читави кадри, а няма да ти прати някакви събрани от кол и въже, които са й по на далавера, защото им плаща по-тънко? И в крайна сметка ремонтът ще ти излезе, примерно, двойно, а ядовете и разправиите ще са си същите.
                        Дори и за ремонт на апартамент е смислено, ако:
                        -чорбаджията си има ангажименти , с които си вади хляба и времето му е ценно, и съответно си плаща за качествена услуга и спестени нерви.
                        -под фирма имам предвид реална строителна фирма ,проверена, а не предприемачи-печалбари, действащи по цитираният начин.Такива фирми не работят с хора от кол и въже , а с такива , на които се оставят ключове от жилища.Работниците получават малко по-малко чисти пари, но имат осигуровки ,оборудване,социалните си права ,дълготрайни ангажименти и пр.
                        -и най вече акцентирах върху контрола на работника.Разбира се че може да не е фирма ,ако ще от приятел за по бира , но е задължителен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Абсурди в БАНЯТА

                          И горе долу извода е следният:Шанса да намериш читав майстор или фирма е минимален,освен ако не е препоръчан от доверен приятел.И горе долу еднакво ще те оскубят,всичко е въпрос на късмет.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Абсурди в БАНЯТА

                            Шанса да намериш читав майстор, или фирма е точно толкова минимален, или максимален, колкото и за всяка друга стока, или услуга...
                            А ако е препоръчана и изрично, персонално потърсена - цената изобщо няма да е в "нормите". Това дали е скубане, или не - е много разтеглива работа.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Абсурди в БАНЯТА

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Всъщност, никаква гаранция няма, дори често има гаранции за обратното - типичният случай на "фирма" от периода на "бума" беше: Някакъв тарикат, разхождащ стадо цигани (цигани не в етническия смисъл, а в битовия). Дори е закономерно (и много логично) всеки нормален, кадърен занаятчия да няма желание да храни някакъв си комисионер.
                              Човек със строително образование - техник, инженер, или архитект - си заслужава да се наеме при по-големи обеми (такива често има и в довършителните работи за едно жилище), като инвеститорски контрол - "супервайзер". Очевадно е, че за да има смисъл функцията му, той не трябва да е свързан по никакъв начин с организацията-изпълнител (самостоятелен занаятчия, фирма, бригада, или каквото там).
                              Не знам защо разглеждате контролирането и организацията на работа задължително от "фирма"-менте.Вярно, е че до 2008г.,печалбарите , бяха се размножили като гъби след дъжд, но основно задължение на собственика е да проучи с кого ще си има работа/особено ако е само майсторска бригада.За което проучване също може да се наеме опитен строителен кадър.На никой не му пише на челото кой какъв е .
                              В наши дни тези същите печалбари на лесни пари изчезнаха по естествен път.
                              Но откровеното ми впечатление от хиляди оферирания, е че масово се търсеше/както и в момента/ на пръв поглед по-изгодния вариант,като стремежа е да не се плаща за контрол и взаимоотношения с един субект-техник ,надзор,фирма. Интересното е , на финала като дръпне чертата, собственика се изненадва колко още непредвидени в първата "майсторска" оферта разходи е платил, но неговата загуба на време и нерви е безвъзвратна.И как стойноста всъщност си идва на цената на фирмата.Някой път се изненадва още по средата примерно,следва скандал, "развод",стандартно е завлечен с аванси, и пак търси нов изпълнител.
                              Дори не ми се коментира какво се случва при един инцидент на обекта, както на майстора , така и на "икономисалият" собственик. Държавните органи,ако не друго, са "царе" на глобите и санкцийте.
                              Да повдигам ли и темата за гаранциите, които могат да получат от сериозна фирма и от "свободните електрони"-майстори,за които даже и документа за правоспособност им е мътна тема. А читавите фирми имат и професионални застраховки.
                              Всичко това е от личен опит и разговори с Инвеститори преди и след края на задачите им.
                              Относно "занаятчийте"-няма особена разлика между професионалното им ниво/за кадърните става въпрос/.Разликата в резултатите от дейността им , е именно в наличието/или липсата на контрол.Ако го няма , си проличава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Абсурди в БАНЯТА

                                Читав техн. ръководител да си намериш за ремонт на апартамент, ми то има по голям шанс да те удари два пъти гръм и да оцелееш, то за сериозни обекти шанса е минимален а и обикновенно тези хора си знаят цената и струват на месец толкова колкото са материалите за една луксозна баня. А това че се събират и от двете страни хора които и хал хабер си нямат понятие за какво иде реч води до трагико-комични изпълнения със финансов неуспех за някоя от страните. Вчера имах няколко интервюта за техн. ръководител по АС част с повечето си взехме довиждане още на втората минута другите изкараха до петата, а си мислех че покрай кризата може и да се е появил некой свободен читав кадър ама за сега ядец.
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X