Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инж. конструктор в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся инж. конструктор в София

    Търся Конструктор в София става въпрос конкректно някой да ми препоръча човек с който е работил скоро и е доволен, разбира се и нормални цени .Иначе за сега става въпрос за законно остъкляване на два балкона в един апартамент.Имах си и архитект и конструктор но поостаряха налегнаха ги болести не искам да ги мъча повече.Та конкректно очаквам име и телефон .на л.с. Може и в темата.

  • #2
    От: Търся инж. конструктор в София

    Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
    Търся Конструктор в София става въпрос конкректно някой да ми препоръча човек с който е работил скоро и е доволен, разбира се и нормални цени .Иначе за сега става въпрос за законно остъкляване на два балкона в един апартамент.Имах си и архитект и конструктор но поостаряха налегнаха ги болести не искам да ги мъча повече.Та конкректно очаквам име и телефон .на л.с. Може и в темата.
    Обади ми се. 0879059096

    Коментар


    • #3
      От: Търся инж. конструктор в София

      0888 982 345-Калин.Това е твоя човек.Имат доста сериозен цех за изработка на всичко що е метал и бригада по обекти...От София е,но работят в цялата страна.
      Успех!
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Търся инж. конструктор в София

        Ако не намериш ми се обади, ще ти дам координатите на конструктора с който работя в момента.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Търся инж. конструктор в София

          Здравей, kkiosev.

          Ще те помоля, ако е възможно да споделяш как вървят нещата с 2та балкона (процедури, време, разходи, пречки и изисквания на съответната община), респективно ако може да ми препратиш кординатите на инж. конструктор (на л.с.), с който си коментирал нещата, тъй като и за мен предстои законно остъкляване на 1 балкон в Сф. Предварително благодаря.

          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Търся инж. конструктор в София

            Баси, к`ви времена настанаха - след като за остъкляване на балкони се търсят инжинери и архитекти. Административните врътки, явно вече гълтат повече ресурс от фактическото вършене на работа. Най-лошото е, че инжинери и архитекти са удовлетворени от тези врътки, `щото им осигуряват "кирийка" - елементарна и унизителна, но кирийка...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Търся инж. конструктор в София

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Баси, к`ви времена настанаха - след като за остъкляване на балкони се търсят инжинери и архитекти. Административните врътки, явно вече гълтат повече ресурс от фактическото вършене на работа. Най-лошото е, че инжинери и архитекти са удовлетворени от тези врътки, `щото им осигуряват "кирийка" - елементарна и унизителна, но кирийка...
              Не си виждал провиснал балкон?
              Времето на грандиозните строежи отмина заедно със социализма.
              А строителството в стил мутробарок в последните 20г., да не би да е повод за гордост?
              Иначе донякъде си прав. Хората обаче трябва да ядат.
              Няма толкова работа за всички специалисти, произведени от "народната" власт и инерцията след нея.
              Дали ни харесва или не, пазарът ще ги редуцира до нужният брой.

              Коментар


              • #8
                От: Търся инж. конструктор в София

                Пазара, или ще ги редуцира, или не, поне - каквото и да се случи, ще е по естествен път. Фабрикуването на всевъзможни административни условности и осигуряването на някаква работа по този начин, обаче няма нищо общо с пазара. Да не говорим, че човек занимаващ се професионално с решаване на въпросните хартиени проблеми може да е виртуозен чиновник, но реално, не и конструктор, или архитект.
                Колкото до балконите: Правил съм балкон, конзолно излизащ от съществуващата конструкция на 4 (четири) метра, във стандартното междуосие (3,6м), на 14(четиринайстия) етаж. Това в "Бъкстон", на една сграда ЕПК, ведомствена на МВР. Последното обстоятелство много улесни нещата
                Нещото, изглеждаше като пришка на г_з, ма добре, че беше много на високо и рядко някой си чупи врата да гледа под такива ъгли. Иначе като конструкция беше непоклатимо. Свалиха го едва след десетина години, когато вече се беше сменил собственика, а и такива неща станаха наистина невъзможни.
                Последно редактирано от davc; 28-04-11, 11:46.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Търся инж. конструктор в София

                  Не че се заяждам, ама всички балкони са върху конзолна конструкция. Поне според ЗУТ де...
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся инж. конструктор в София

                    Не е според зут, а според простата статика. Изключая лоджиите, които са си нормална шарнирна рамка и плоча. С'я остава да се окаже , че не е шарнирна а три пъти неопределима.
                    Малийй , к'ви неща написах - инженерни.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся инж. конструктор в София

                      Съвсем нормални неща сте писали и двамата - добре е, че все още някои са в състояние да използват подобен език, а не единствено айдукатски витиеватости (примерно).
                      Ма на конзола метър и двайсет да "пренакичиш" още четири... А.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся инж. конструктор в София

                        Що, не може да се сметне ли ? Нали трябва - значи може, все пак не сме архитекти. Било грозно видиш ли, ай сик.... , ама не пада.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся инж. конструктор в София

                          Здравейте. Някой може ли да ми даде някакви координати за инж. конструктор във Варна? И бихте ли ми обяснили какви точно документи са необходими (и кой ги издава) за да се остъкли законно балкон?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся инж. конструктор в София

                            Това е истината без прокт одобрен от общината не можеш нищо да правиш .Винаги е било така но преди съществуваше възможност за последвощо узаконяване а сега не .Даже беше по -лесно да направиш нещо незаконно и после да го узакониш от колкото да тръгнеш по законов ред ще те разкътават до безкрай .Но още ни се ще да се возим на тази инерция но вече нещата не са така.Вчера видях бутната ограда от циментови тухли на пътя Е -79 в с.Д диканя , нали знаете че обичаме да се правим на по- големи католици от папата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся инж. конструктор в София

                              Необходим ми е проект за селскостопанска постройка - къщичка за инструменти, архитектурна, конструктивна част и геодезия. Имам виза за проектиране. Моля, ако някой може да препоръча проектант, да ми пише на лични. В момента съм в София, проекта е за село в община Брезово, Пловдивско.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X