Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инжинер-конструктор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инжинер-конструктор

    Здравейте, може ли някой да ми каже как да се свържа с опитен инжинер-конструктор.
    Искам да разширя врата в панелна стена и ми трябва малко консултация. Ще се радвам ако ми помогнете. Оставям и еmail адрес за връзка: neli0204@abv.bg

  • #2
    От: Инжинер-конструктор

    Е за това чак опитен едва ли е нужен.
    Простото правило при направата на отвори в стоманобетонна стена е:
    Армировка разпределена по краищата, равна на отпадналата.
    А най-лесно, правиш една рамка от п-профил в отвора и забравяш...

    Коментар


    • #3
      От: Инжинер-конструктор

      Ъ?! Това как го реши?
      Прости правила при правенето на отвори в стооманобетонни стени няма.
      Какъв си по образование?
      То хората напоследък и лекари стават само като четат форуми...
      Последно редактирано от VECTOR; 18-04-11, 22:54.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        От: Инжинер-конструктор

        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
        Ъ?! Това как го реши?
        Прости правила при правенето на отвори в стооманобетонни стени няма.
        Какъв си по образование?
        То хората напоследък и лекари стават само като четат форуми...
        Строителен инженер-конструктор...
        Как беше...прекален светец и Богу не е драг...

        Коментар


        • #5
          От: Инжинер-конструктор

          И най-добрият инженер да го изчисли, трябва разрешение от общината. Особено, ако стената е носеща!

          Коментар


          • #6
            От: Инжинер-конструктор

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            И най-добрият инженер да го изчисли, трябва разрешение от общината. Особено, ако стената е носеща!
            Що пък трябва да знае общината?Ще влезе в такъв филм че ще му се приплаче.Дупчи смело и укрепвай после.Идеята с профила е интересна и най-лесно осъществима.
            Послепис-инжинер може и да се напише инженер...пак е правилно.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Инжинер-конструктор

              Стига ги мъчихте самоволно тия панели, бре.

              Питащата колежка е тръгнала в съвсем правилна посока и тя е да търси контакт на конструктор, който да я консултира.
              Пък вие тука и дадохте безплатно "ноу-хау" без дори да сте виждали панелната конструкция, нито пък съществуващия отвор, още по-малко пък сте наясно с това колко ще се разширява.

              Колегата artefekt да ме прощава, ама насоката му е ми се стори твърде инженерно-несериозна.
              Питащата колежка може да се свърже с мен на skype: astron-argon Под ръка имам трима практикуващи проектанта, а отделно на страна, мога да осъществя и контакт с човек който даже е и проектирал панели.

              mihov_1969, пробвал ли си в общината че си така песимистично настроен?
              Пътя е следния, намираш си конструктор. Идва на място и гледа, понеже едва ли ще се намерят архивирани проекти за този блок, се прави архитектурно заснемане в частта, която ще се преработва. Това ще рече че се вади рулетка и се измерват двете общуващи чрез отвора помещения, както и най-общо контура на целия апартамент.
              В случай че проекнта разреши това преустройство, той изготвя проектче в което освен че показва какво и как ще се променя, дава предписания как да стане това.
              Това проектче се внася в общината, заедно с копие от документа за собственост и главния архитект го одобрява в 30 дневен срок.
              Ако засягаш общи части става малко по-дебела работата, но... това е правиния начин.
              Последно редактирано от VECTOR; 19-04-11, 08:08.
              Георги Тонев

              Коментар


              • #8
                От: Инжинер-конструктор

                mihov_1969, пробвал ли си в общината че си така песимистично настроен?
                Пътя е следния, намираш си конструктор. Идва на място и гледа, понеже едва ли ще се намерят архивирани проекти за този блок, се прави архитектурно заснемане в частта, която ще се преработва. Това ще рече че се вади рулетка и се измерват двете общуващи чрез отвора помещения, както и най-общо контура на целия апартамент.
                В случай че проекнта разреши това преустройство, той изготвя проектче в което освен че показва какво и как ще се променя, дава предписания как да стане това.
                Това проектче се внася в общината, заедно с копие от документа за собственост и главния архитект го одобрява в 30 дневен срок.
                Ако засягаш общи части става малко по-дебела работата, но... това е правиния начин.[/QUOTE]
                Даа,пробвал съм -за пристройка играеща роля и на ограда/строеж на границата/на помещение с размери 1,70Х11,00 в метри ,платих 1800 лева на фирма гравитираща и препоръчана от архитекта на общината.Даже имам да довнеса още 300 лв за так.нар.строителен надзор.Че аз толково не съм дал за строежа и никой не е стъпил на строежа да ме инспектира.Във всички общини е такъв бюрократичен и корупционен батак,че имам чувството ,че съм някъкав натрапник чакащ благоволение.Сякаш аз съм слуга ,а не те /на данъкоплатеца и инвеститора/.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Инжинер-конструктор

                  Ха! За такъв строеж по закон не се изисква строителен надзор. Тия 300лв кой ги иска, общината или частната фирма?
                  Знам че в 98% от случаите в общините са престъпници и са за бой всичките, ама... обществен натиск и съд им трябва на тях, а не заобикалки.
                  Георги Тонев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Инжинер-конструктор

                    Първоначално публикуван от neli0204 Преглед на мнение
                    Здравейте, може ли някой да ми каже как да се свържа с опитен инжинер-конструктор.
                    Искам да разширя врата в панелна стена и ми трябва малко консултация. Ще се радвам ако ми помогнете. Оставям и еmail адрес за връзка: neli0204@abv.bg
                    Май всички се объркахме...... жената ще разширява съществуваща врата.
                    Едва ли ще наруши конструкция или носеща стена. Той (отвора) си е направен, има си го по проект в плана.
                    Така, че консултация пак си е добре да се направи, но самото упражнение не е това за което пишете - община, съгласуване, разрешения, одобрения.....всичко това е излишно според мен.
                    Сега - като говорим за разширяване на съществуваща врата все пак се разбира да се разшири малко, а не да се прави премахване на цялата стена - защото тогава вече е друга работа.
                    Но така зададен въпроса ...... е с лесен отговор.
                    Конкретно колко искате да разширите вратата - с 20 см или със 100 см ?
                    Аматурата в панелките се поставя през 15-20 см - значи разширяване до 30 см ще наруши САМО една пръчка арматура.
                    Отделно ... носеща панелна стена..... трудно се открива.
                    Последно редактирано от bgbul; 19-04-11, 08:45.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Инжинер-конструктор

                      Точната процедура е описана от колегата VECTOR. При панелните жилища всички стени са носещи и по закон нямате право да правите каквито и да било промени по тях, без изготвен проект от правоспособен проектант.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Инжинер-конструктор

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        .......
                        Конкретно колко искате да разширите вратата - с 20 см или със 100 см ?
                        Аматурата в панелките се поставя през 15-20 см - значи разширяване до 30 см ще наруши САМО една пръчка арматура.
                        Отделно ... носеща панелна стена..... трудно се открива.
                        Ако панелът е преграден /7см/, може и да се махне без никакви конструктивни рискове. Другият вариант, за да е осигурен конструктивно е доста скъп. Прави се рамка от двете страни на стената, анкерира се и после се прави отвора. Да се дупчи и после да се подпира е неиздържано. За подобни интервенции наистина е необходимо СКС от проектант, както и разрешение от отдел Архитектура на съответната община.
                        Виждал съм такова изпълнение и е доста обемисто, като работа и пари.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Инжинер-конструктор

                          По добре ще е да се уточни в кой град е колегата с панела, за да се ограничиш с конструктори които са наблизо.Едва ли някой от Варна ще отиде до Сандански.
                          А панелното строителство не може да се постави под общ знаменател - доста разновидности са.
                          Много зависи къде се намира тази врата , която ще се разширява. Когато е носещ панела има концентрация на армировка точно по края на отвора. Ако е последен етаж няма проблем, но ако е първи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Инжинер-конструктор

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Отделно ... носеща панелна стена..... трудно се открива.
                            Ако стената не е преградна /7 см./, със сигурност е носеща.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Инжинер-конструктор

                              Даа,пробвал съм -за пристройка играеща роля и на ограда/строеж на границата/на помещение с размери 1,70Х11,00 в метри ,платих 1800 лева на фирма гравитираща и препоръчана от архитекта на общината.Даже имам да довнеса още 300 лв за так.нар.строителен надзор.Че аз толково не съм дал за строежа и никой не е стъпил на строежа да ме инспектира.Във всички общини е такъв бюрократичен и корупционен батак,че имам чувството ,че съм някъкав натрапник чакащ благоволение.Сякаш аз съм слуга ,а не те /на данъкоплатеца и инвеститора/.[/QUOTE]

                              Колега, това дето си го направил е допълнително застрояване, и е 6-та категория, за което не ти е необходим проект, а само конструктивно становище.
                              Ако някои може да ти вземе пари, едва ли ще ти ги опрости.
                              Четене му е майката, погледни ЗУТ-а.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X