Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да боядисам библиотека?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да боядисам библиотека?

    Имам черна библиотека. Лакирана е с черен лак.
    Жена ми не я харесва защото събирала много прах.
    Някой може ли да ми даде идея как с какво а и какъв цвят да я направя?

  • #2
    От: Как да боядисам библиотека?

    Единствения човек, който може да ти каже какъв цвят да е библиотеката е жена ти.
    Иначе после пак ще пребоядисваш.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      От: Как да боядисам библиотека?

      Един от вариантите е да я облепиш с фолио-сега има различни цветове, шарки и т.н.
      Друг вариант е с алкидна боя, може да боядисаш бели само рафтовете.
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Как да боядисам библиотека?

        Просто жена ти иска да събуди художника-твореца в теб.
        Имаш неограничени възможности - с блажна боя става всякакъв десен. И ако искаш отгоре лак.
        Ако искаш директно лъскава палитра - с автоемайл лак става също.
        Да не говорим колко лакове има с имитации на различни дървесини - от абанос до бук и дъб.
        Наистина колегата Радослав Райчев ти е казал най-точно истината .
        Пускай въображението и сюжетите за неповторимата и уникална библиотека.
        Чакаме снимки.

        Коментар


        • #5
          От: Как да боядисам библиотека?

          Първоначално публикуван от livar66 Преглед на мнение
          Имам черна библиотека. Лакирана е с черен лак.
          Жена ми не я харесва защото събирала много прах.
          .........?
          И да я боядисаш в цвят "войнишки потник", пак толкова прах ще събира. Едно решение е сваляне на лака, автомобилна боя и носиш детайлите на автобояджия. С/у 30-40-50 лв. за труд ще стане слънце. Само договори правилния цвят с благоверната.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            От: Как да боядисам библиотека?

            В сайта на "направи си сам" има симулатор на обзавеждане и боядисване на различни мебели и стаи. Имаи много идеи как да си превърнеш старите мебели във вери фешън, с малко пари и труд се получават нещата. А с какъв цвят да я направиш зависи от много неща и вкусовете ви, но сега на мода са контрастите.

            Коментар


            • #7
              От: Как да боядисам библиотека?

              Благодаря на всички!
              Ще си помисля.

              Коментар


              • #8
                От: Как да боядисам библиотека?

                Ще споделя личен опит, може да е полезен
                Преди години собственоръчно пребоядисах цялото обзавеждане в детската стая на дъщеря ми, защото цвета "светъл фурнир-дъб" не ми харесваше, а и не се връзваше с новата концепция. Вместо нови скъпи детски мебели, направих абсолютно различна детска стая със старите...
                Първо трябва да се мине навсякъде със съвсем финна шкурка колкото леко да се отстрани лака. Важно е да се знае дали "фурнира" е естествен или ПВЦ. За естествен фурнир трябва да се мине с кит за дърво за запълване на всички цепнатинки по фурнира, и след това пак с финната шкурка. Ако е пвц фурнира след финната шкурка се минава с грунд за пластмаси /като този за пластмасовите брони/. Ползвах и грунд, и боя на Sikkens. Грунда беше наливен, отидоха около 300 мл. Боята я тонираха на място, носех си едната ролка от новите тапети за избор на цвят, стана перфектен. Изрично попитах за боя, която да се нанася с четка и да не стои на "деруги". Ползвах саморазливна мат. За цялото обзавеждане отиде точно една кутия от литър. За една седмица се преборих с мебелите- подготовка с шкурка, грунд и боя. И стана много хубаво.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X