Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водомер - избор на марка, узаконяване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Въобще не се чуди, ами ги викай.
    Смени и на студената, ако му идва времето.
    Въпросът е защо да бързам да ги викам, ако 3 месеца мога стоя законно с блокирал водомер? /кокошкарска история, да/

    Иначе са 4 водомерите за смяна и направо за 4те ще ги викам, защото и без това ще дадат предписание за смяна.

    Все пак, какво водомери предлагат СВода, в старите мнения пише за някакви скапани, но това е било 2011г., а сега?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #47
      От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      Въпросът е защо да бързам да ги викам, ако 3 месеца мога стоя законно с блокирал водомер? /кокошкарска история, да/

      Иначе са 4 водомерите за смяна и направо за 4те ще ги викам, защото и без това ще дадат предписание за смяна.

      Все пак, какво водомери предлагат СВода, в старите мнения пише за някакви скапани, но това е било 2011г., а сега?
      Щото ще ти начисляват " на база" по 3 кубика на човек за първия месец. После май се увеличаваха.

      Коментар


      • #48
        От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

        Водомерите подлежат по закон на проверка всеки пет години. Проверката се извършва по заявка във ВиК, като ти слагат шунтираща тръба за технологичното време(няколко дни) и струва 30 лева. Издават протокол. Същата услуга извършват и да ти сложат нов, закупен от теб, като времето от закупуването не трябва да надвишава шест месеца. Струва пак 30 лева. Аз се опитах да се възползвам от този вариант, но ми сложиха стар с няколко месеца гаранция и след това си купувам нови (25,50-студена вода). Поставям си ги сам и инкасатора ги пломбира, когато дойде. Три месеца е предписанието за смяна. След 3-я начисляват по 10 куб. на калпак/месец. Така е в Пловдив.

        пп: стар и проверен не признават след 6-я месец
        Последно редактирано от chrichri; 02-02-17, 21:54.

        Коментар


        • #49
          От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

          Че то ако е по 2 кубика, нямам полза да съм на водомер .........2 кубика жената ги точи за седмица
          До тук разбрах /от четене и по други форуми/, че 3-те месеца са "гратисен период" начисляването е след това, ако не го сменя, сега остава да разбера какви водомери продават Софийска вода.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #50
            От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            Че то ако е по 2 кубика, нямам полза да съм на водомер .........2 кубика жената ги точи за седмица
            До тук разбрах /от четене и по други форуми/, че 3-те месеца са "гратисен период" начисляването е след това, ако не го сменя, сега остава да разбера какви водомери продават Софийска вода.
            Извинявай, по 10 кубика/човек, при мен-20 за двама. За 3-те месеца не помня, но моят не беше спрял.

            Коментар


            • #51
              От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

              Декември смених моите два на къщата . Сложих български на Беласица и викнах един приятел от фирма която с това се занимава да ги пломбира . Няма значение кога са купени водомерите те за това имат маркирана година на производство отгоре . Срокът на последваща метрологична проверка за индивидуалните водомери, след общия водомер на водопроводното отклонение, е 10 години от последната метрологична проверка на водомера (изм. Наредба № 4 за условията и реда за присъединяване на потребителите и за ползване на водоснабдителните канализационни системи от 14 септември 2004 г., изменение чл. 34а, ДВ бр.63/17.08.2012 г. – МРРБ). Това е по закон и го пише на техния сайт . Така че ако водомера е на по малко от 10 години и работи няма основание да искат да го сменяш . Моя единя беше от 1949 година а другия от 1988 година и двата си работеха .
              Последно редактирано от sek.1; 03-02-17, 05:06.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                Като бивш монтажник на водомери в Софийска вода, препоръчвам да ги извикаш тях. С едно посещение приключва всичко, пращат и данните към топлофикация по служебен път, като бонус. Сега не знам какви водомери монтират, аз съм слагал от китайски до "немски", на размери от 1/2" до Ф100. Беласица не ща да видя и на картинка. Китайските излязоха големи кучета, изкарваха и в Студентски град(то там и 2 беласици ме учудиха). През трите месеца ще плащаш на база, преди беше 5 м3 на човек, ама може и да те пуснат по средно потребление от някакъв период назад.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #53
                  От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  Да повдигна малко темата:
                  Днес, инкасаторката е констатирала блокирал топломер за топла вода, спрял е на 600 кубика не знам от кога. Оставила е предписание в сок от 3 месеца да го сменя ии тествам, иначе на база, та въпросите са:

                  -това означава ли , че 3 месеца няма да плащам вода?
                  - не мисля да се занимавам с тест /водомера е немски, от 2008г/ а направо да купя нов - някой има ли инфо Софийска вода какво продават или да търся другаде? Мисля да ги викна тях да монтират и пломбират, ако предлагат и читави водомерим направо 3 в 1.
                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Като бивш монтажник на водомери в Софийска вода, препоръчвам да ги извикаш тях. С едно посещение приключва всичко, пращат и данните към топлофикация по служебен път, като бонус. Сега не знам какви водомери монтират, аз съм слагал от китайски до "немски", на размери от 1/2" до Ф100. Беласица не ща да видя и на картинка. Китайските излязоха големи кучета, изкарваха и в Студентски град(то там и 2 беласици ме учудиха). През трите месеца ще плащаш на база, преди беше 5 м3 на човек, ама може и да те пуснат по средно потребление от някакъв период назад.
                  в края на миналия месец се обадих по тел. на софийска вода да заявя смяна...... записаха ми дата и час за днес като изрично питах какви водомери слагат - отговориха хубави, немски........... оставих на жената пари и отидох на работа.........връщам се сега - сложили беласица, звъня на СВ и отговора беше, ама ние само беласица слагаме!?!?!?!!?.......обещаха да прослушат записа, да видят кой какво обещал......... то е ясно, че нищо няма да последва - договор нямам, ами да се надявам, че ще изкарат по-голяма част от 10-те години /толкова за записали в протокола/.

                  а на соф.вода ******************* /автоцензура/

                  междувременно, тоя спрелия тръгна и навъртя 14 кубика, та сега си имам 4 здрави немски водомера - трябват ли му на някого или да заминават в кофата, даже 2 са до 2019г.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X