Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене стъкло - метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене стъкло - метал

    Здравейте - тези дни се отлепиха при родителите ми 2та крака на подобна маса.

    Добре че не падна на някой върху краката.



    Горе сглобката е метален диск който е залепен за стъклото и в него се навива крака на масата. Дайте идея с какво да залепя пак дисковете към стъклото.

    Благодаря предварително.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

  • #2
    От: Лепене стъкло - метал

    Всякакво цианакрилатно лепило трябва да свърши работа. Каноконлит, капчица...

    Коментар


    • #3
      От: Лепене стъкло - метал

      По-добре, вместо да експериментираш, да си купиш лепило за метал-стъкло.
      Обикновено се използва за залепване на вътрешно огледало към предното стъкло в автомобила.
      Бизон имаха отлично работещо такова - полимеризира под въздействието на UV.

      Или при познат автостъклар - почти всички извършват тая услуга - залепване на огледало - по-точно на металния му носач - към стъклото.

      УСпех!

      Коментар


      • #4
        От: Лепене стъкло - метал

        Точно защото не искам да експериментирам питам тук.
        Много е тежка масата и няма как да я занеса при майстор. Иначе да съм го направил.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Лепене стъкло - метал

          Да, Бизон Car miror също става.

          Коментар


          • #6
            От: Лепене стъкло - метал

            Ами личния ми опит е върху десетина автомобилни огледала, залепени по такъв начин.
            Моето се беше отлепило, и си го залепих - това преди доста време..
            и после, понеже ми остана от лепилцето, аз бях човека с лепенето

            МОже би и Майстора ще се включи с нещо по-съвременно, с което разполага.

            УСпех!

            PS За съжаление, отдавна изхвърлих остатъка - бих ти услужил с удоволствие.

            Коментар


            • #7
              От: Лепене стъкло - метал

              Благодаря ви много за информацията - ще се пробвам тия дни с бизона и ще рапортувам.Приятен ден!
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #8
                От: Лепене стъкло - метал

                Лепи се със УВ лепило за да не остават следи . Маже се лепилото и се нагрява с една лампичка .Извикай стъклар ,работа за пет минути е и става много здраво ,а не е и толкова скъпо,по спомени 2лв на пета май ми взимаха.

                Коментар


                • #9
                  От: Лепене стъкло - метал

                  Отиваш например в "Кобра" и си взимаш лепилото за огледала, с което те работят.

                  ...а иначе и с прост сили кон се получава. На самарата ми като сменях стъклото едвам махнаха огледалото, залепено с прост безцветен силикон от предишния собственик. Дялкаха го с тесла, буквално.

                  В кобра въпросното огледало го залепиха с нещо дъкомпонентно, като единия компонент се пръска на стъклото, а другия се маже на огледалото. Прилепваш, каквото има да се втвърдява се втвърдява, и останалото го забърсваш, без да остане следа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X