Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

    Здрасти,мерси за разясненията,след тая тема се загледах какво пише на торбата цимент,Български май беше вулкан Димитровград 11 лв и някакви стотики има турски на 9 лв. та на Българския дават 5 колички на 1 торба ,даже и в лопати май го имаше,утре ще бъркам пак и ще снимам легендата....!
    Направи ми впечатление че Българският цимент след изсъхване става бял а този който съм купувал неделя от баумакс става с цвят тъмно синьо,все едно е мокро ,мисля че е турски в баумакс !

    Я така и така сме я започнали да питам,тея дни ще наливам пода на нов гараж,в момента е утъпкана пръст,дебелината която смятам да направя е около 10-12 см. може и малко повече 12-14 см. Ще се използва основно за работилница,атв,мотор и джипа ще спят нощем...та се чудя понеже ми свърши арматурата дали да армирам с желязо,или да се загледам по тези така наречени фибри...Виждал съм едни като перони,а в нета гледам нещо като конци !
    Последно редактирано от Roninn; 16-04-11, 03:12.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

      Да не се чудиш после що се е напукало.Слагай желязо и не се занимавай с глупости.Може и със скара от готовите.

      Коментар


      • #33
        От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

        Или просто остави фуги.

        Коментар


        • #34
          От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

          Напукването , също така може да се дължи и на чистотата и едрината на пясъка . Тоест , колкото е по-ситен или по-мръсен /с голяма отмиваемост/ пясъка , толкова по-не става . Количеството вода също влияе за класа на разтвора - многото вода иска много цимент , малкото вода понякога не е достатъчна да накара да заработи всичкия цимент. Друг фактор за напукването , е съсъхването но той се решава с допълнително овлажняване и препердашване и накрая температурните разширения. За това трябва да се армира. Абе изобщо сложна наука.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • #35
            От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

            И да не забравиш да сложиш полиетиленово фолио под бетона,абе найлон по просто.

            Коментар


            • #36
              От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              ....Имам същия случай с едно каре пред входа на двора 3.5 метра на 9.5 метра и дебело 10-12 см. с армировка и лично аз съм го пердашил,за две години се люпи отгоре с водоструйката излизат цели парчета като шамар...Замазка особенно вън под 10 см. забрави.....

              ....а и каква е разликата в марките бетон,в смисъл марката определя ли количеството цимент в разтвора или определя качеството на цимента !
              На двора ако зимата кога замръзне хвърляш сол ще се люпи,предполагам,че цимента с който е забъркан бетона не е бил сулфатен, тоест устойчив на соли,киселини и т.н. и друго кога бъркате бетона не му слагайте много вода с цел по лесно разстилане,многото вода понижава марката.

              По голямо количество качествен цимент при правилни пропорции цимент,пясък,чакъл,вода по висока марка бетон.

              Коментар


              • #37
                От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

                Клас по якост на натиск на бетона се определя, като се изпитват пробни тела /кубчета/ на специална преса до момента на разрушаването им. Най-точни са резултатите на 28 ден тогава бетона е набрал около 99% якост. Цимента също се изпитва , но при него метода е друг , търсения показател е времето за свързване.Един кубик готов разтвор тежи приблизително 2350-2400кг. пак приблизително в него има около 300кг. цимент , 180кг. вода , 950кг.фракция 4-20мм. и 950кг. пясък. При тази рецепта могат да се получат резултати м/у клас 15-20 достатъчен за корава настилка.Армировката е задължителна /лично мое мнение/.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • #38
                  От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

                  Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                  На двора ако зимата кога замръзне хвърляш сол ще се люпи,предполагам,че цимента с който е забъркан бетона не е бил сулфатен, тоест устойчив на соли,киселини и т.н. и друго кога бъркате бетона не му слагайте много вода с цел по лесно разстилане,многото вода понижава марката.

                  По голямо количество качествен цимент при правилни пропорции цимент,пясък,чакъл,вода по висока марка бетон.
                  Точно,колега,люпенето започна след един голям студ, прибрах се с джипа след като здраво го бях окалял в Ковачево,близо до Раднево,и го мих,на другия ден заваля сняг около 30-40 см...в Карловско ми е къщата и майка ми да ми било по-лесно хвърлила сол и точно след седмица започна да се люпи...

                  п.п Последните 2.5 години работя в Раднево и района !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Циментова замазка- напуква се и се рони - защо?

                    За гаража - по-горе вече е писано - найлон, желязо 6.5 или 8 през 20см и това е. Бетон Б15, надявам се че насипа е добре уплътнен Ако ти се занимава, в стените по периметъра може да пробиеш със същият диаметър и да набиеш анкерчета за които да привържеш армировката.
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X