Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

    Проблемът ми е следния: отоплявам си апартамента с камина с водна риза, като системата е реализирана с панелни радиатори от листова стомана. Ето такива:



    Видях, че се предлагат като допълнителна екстра електрически нагреватели, които се монтират вътре в радиаторите от този тип:



    За съжаление те стават за почти всички видове радиатори с изключение на тези, които ползвам аз .

    Има ли възможност все пак да се монтират някакъв вид допълнителни нагреватели към тези радиатори? Някой срещал ли е подобно решение?
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

    Мисля, че не. При теб входящите отвори май са 1/2цола. Не си го представям такъв нагревател. Ако махнеш капака отвътре пак ли е 1/2?

    Коментар


    • #3
      От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Мисля, че не. При теб входящите отвори май са 1/2цола. Не си го представям такъв нагревател. Ако махнеш капака отвътре пак ли е 1/2?
      Да, 1/2-ра е.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        Да, 1/2-ра е.
        Ми, май няма шанс, да се намери такъв нагревател. Другото е нови радиатори.

        Коментар


        • #5
          От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

          Освен, че присъединителната резба е половин цол, панелните радиатори имат съвсем различна конфигурация от тези съставени от ребра. Тези електрически нагреватели представляват едни реотани, които стърчат напред и съответно влизат навътре в радиатора, във пространството образувано от последователните фланци на ребрата. Такава кухина във панелните на се обособява.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Освен, че присъединителната резба е половин цол, панелните радиатори имат съвсем различна конфигурация от тези съставени от ребра. Тези електрически нагреватели представляват едни реотани, които стърчат напред и съответно влизат навътре в радиатора, във пространството образувано от последователните фланци на ребрата. Такава кухина във панелните на се обособява.
            Мда - това вече лично го установих. Изобщо няма къде да се пъхне нагревател. Въпросът е, все пак дали няма някакво друго хитро решение да се нагряват тези радиатори с ток?
            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

            Коментар


            • #7
              От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

              Междинен съд в който има вграден нагревател. Едно от тези струва ок. 100 -ина лв., ако си поръчаш малък съд с вграден нагревател ще е по- евтино.
              П.П. Има на пазара 10л,15л бойлери- ще излезе на цената на едно такова устройство.
              Последно редактирано от //Радо//; 06-02-11, 16:42.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                И аз имам същата дилема, как да свържа към системата електрически нагреватели. Ако включа нагревател до всеки радиатор и системата си върти водата или всеки сам за себе си. Кое ли е по добре. И моите радиатори са панелни. Може би с по един междинен съд към всеки радиатор или ....
                Борислав Русенов - 0889593977

                Коментар


                • #9
                  От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                  Питам се, а защо ви е да преобразувате енергията два пъти? Не може ли просто да си сложите един електрически конвектор и да не се занимавате с каквато и да е безмислена трудова дейност.
                  Не е невъзможно, правил съм го, но за цяла къща. За една или две стай... просто няма сми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                    Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                    Питам се, а защо ви е да преобразувате енергията два пъти? Не може ли просто да си сложите един електрически конвектор и да не се занимавате с каквато и да е безмислена трудова дейност.
                    Не е невъзможно, правил съм го, но за цяла къща. За една или две стай... просто няма сми.
                    Идеята е следната - налага ми се да отсъствам за няколко дни през зимата. През това време няма кой да поддържа камината и съответно апартамента изстива. Видях, че има решение, при което може да се настрои нагревател да държи водата в радиаторите на някакъв санитарен минимум. Т.е. като се прибера няма да се налага да "тръгна" от 10-12 градуса, а от 18 например.

                    В момента действително използвам преносими електрически конвектори, които съм настроил да поддържат минимална температура.
                    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                      Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                      Идеята е следната - налага ми се да отсъствам за няколко дни през зимата. През това време няма кой да поддържа камината и съответно апартамента изстива. Видях, че има решение, при което може да се настрои нагревател да държи водата в радиаторите на някакъв санитарен минимум. Т.е. като се прибера няма да се налага да "тръгна" от 10-12 градуса, а от 18 например...
                      Вариант 1 - купувате си един електрически модул /6kw монофазен струва 744.00лв и се произвежда в Бургас/ монтирате го в бизост до камината някъде посредством един трипътен вентил с ел. задвижка която се управлява от термостат следящ температурата на камината. Идеята е когато камината угасне да се включи тока, но притока на вода да не минава през камината за да няма загуби през комина.
                      Вариант 2 - същото като първи вариант само, че електрическия модул си го правите Вие. Един метален съд с ел.нагреватели с необходимата Ви мощност. Монтаж на работен и авариен термостат задължително. Този вариант съм го правил на един приятел, че на него пък му ставало студено през нощта и го мързяло да става да слага дърва. Излиза на половина от готовия модул, но си е бая играчка. Плюса на тока е, че може да го управлявате дистанционно, например по телефона. Може да се монтира седем дневен програмируем термостат, да указвате кога, в колко часа, колко градуса да е.

                      П.П. Не че ми е работа, но 18 градуса не е ли малко височка температура за празно жилище? Което си е разход на енергия. Аз на толкова спя. А ако се опасявате от замръзване може да добавите монопропиленгликол в инсталацията и да не я мислите.
                      Последно редактирано от Десислав; 21-02-11, 01:20.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                        Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                        Вариант 1 - купувате си един електрически модул /6kw монофазен струва 744.00лв и се произвежда в Бургас/ монтирате го в бизост до камината някъде посредством един трипътен вентил с ел. задвижка която се управлява от термостат следящ температурата на камината. Идеята е когато камината угасне да се включи тока, но притока на вода да не минава през камината за да няма загуби през комина.
                        Вариант 2 - същото като първи вариант само, че електрическия модул си го правите Вие. Един метален съд с ел.нагреватели с необходимата Ви мощност. Монтаж на работен и авариен термостат задължително. Този вариант съм го правил на един приятел, че на него пък му ставало студено през нощта и го мързяло да става да слага дърва. Излиза на половина от готовия модул, но си е бая играчка. Плюса на тока е, че може да го управлявате дистанционно, например по телефона. Може да се монтира седем дневен програмируем термостат, да указвате кога, в колко часа, колко градуса да е.

                        П.П. Не че ми е работа, но 18 градуса не е ли малко височка температура за празно жилище? Което си е разход на енергия. Аз на толкова спя. А ако се опасявате от замръзване може да добавите монопропиленгликол в инсталацията и да не я мислите.
                        Благодаря за информацията - това наистина ще реши проблема на 100%. Само не ми е много ясно какво представлява този електрически модул? Нещо като проточен електрически котел?

                        А за температурата - говорех малко наизуст - и аз спя на около 18 градуса :-). Предполагам, че това подлежи на регулиране.
                        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                          Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                          ...Само не ми е много ясно какво представлява този електрически модул? Нещо като проточен електрически котел?...
                          Да. Ел. модула е ел. котел, но без помпа и без разширителен съд. Има и електронни /малко по-скъпи/ има и контакторни. Тези които ползвам аз се произвеждат във Вашия град.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                            Идеята е следната - налага ми се да отсъствам за няколко дни през зимата. През това време няма кой да поддържа камината и съответно апартамента изстива. Видях, че има решение, при което може да се настрои нагревател да държи водата в радиаторите на някакъв санитарен минимум. Т.е. като се прибера няма да се налага да "тръгна" от 10-12 градуса, а от 18 например.

                            В момента действително използвам преносими електрически конвектори, които съм настроил да поддържат минимална температура.
                            Разликата от 12 до 18 Градуса при парното е не повече от 10 минути след запалването на огъня. По-добре продължавай да си използваш конвекторите за да отвърнат въздуха в стаята и се прибери в къщи с 10 мин. по рано.Ако те е страх за системата да е замръзне просто остави помпата да работи. Комфорта който ще постигнеш не е съизмерим с цената. Още повече че при тебе нама да е само да ги купиш и включиш , ами трябват и доработки.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся ел. нагревател за панелен радиатор от листова стомана.

                              Имам такъв панелен радиатор монтиран и искам да го ползвам.
                              Няма ли фирма която да произвежда нагреватели и за тях?
                              Преди години до колкото си спомням имаше някакви с издадено тяло в което е нагревателя,
                              бяха нашенско или руско производство, не мога да си спомня точно.
                              Та някой ако ме насочи или даде идея ще съм благодарен.
                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X