Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

    Точното наименование е полистирен. Другите всички названия са ширпотреба.
    И понеже ми трябва за ширпотреба, да задам един въпрос: Къде в София мога да купя стиропор на гранули /топчета/? Знам, че се произвежда в Пластимо-Самоков, ама не ми се ходи за 1-2 чувала. Говорих сутринта с пласмента на завода, но дамата ми каза, че не потдържат наличност постоянно, а аз пътувам до там сравнително рядко.
    Понеже може да представлява интерес да пуссна днешните цени, които ми казаха: Чували 4-7кг., цена 6.54лв. с ДДС. Не ми каза какев е обемът на чувала, но за сметка на това ми даде някакъв странен р-р 80/120см..
    И така къде в Сф да намеря стиропор гранула? Трябва ми за пълнеж на пуф.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

      Напролет и в София ще има производство на топчета, както и на някои хитри съпътстващи продукта, произлизащи от тези топчета...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Напролет и в София ще има производство на топчета, както и на някои хитри съпътстващи продукта, произлизащи от тези топчета...
        Хайде снеси де! Чак до "напролет не чакам". Аз съм невротик. Ще черпя/ и себе си ще черпя/.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

          Ани доставката на машинариите се очертава за тогава....
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            И така къде в Сф да намеря стиропор гранула? Трябва ми за пълнеж на пуф.
            бул."Рожен" 22
            тел. 921-8888, 087/8921-888
            Тук ще намериш това, което търсиш. Продават го под името Maxterm.
            „Свободата е скъпа, но си струва“

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

              Първоначално публикуван от vcvcnsd Преглед на мнение
              бул."Рожен" 22
              тел. 921-8888, 087/8921-888
              Тук ще намериш това, което търсиш. Продават го под името Maxterm.
              Благодаря, колега! Даже се сетих къде е - в бившия завод 8-ми март.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

                Понеже темата засяга изкуството...

                Навремето Менделеев поканил колеги на чай и предварително направил чаени лъжички от сплав между живак и калай /може да бъркам компонентите/..

                Когато започнали да си разбъркват чая, лъжичките се стопили и се стекли на дъното на чашите!

                Какъв е проблема де се направи метална сплав, годна за директна работа на скулптурите?

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Хайде снеси де! Чак до "напролет не чакам". Аз съм невротик. Ще черпя/ и себе си ще черпя/.
                  ...как съм пропуснал тая тема...

                  Дано не е късно , но кажи какви количества ти трябват - насреща съм... , до 100 куб. м. на ден и цени народни...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос относно слепване на стереопорени топчета

                    Навремето в катедрата " Хим. технология на пластмасите" имаше калът на зайче състояц се от две части. мерихме 5 гр перлит, който представлява малки стъклени топчета от удароустойчив полистирол - полимеризиран под налягане с азот. Слагахме ги в калъпа и стягахме двете половини със скоба. Слагахме калъпа в сушилня при 150 гр. С за 15 мин и като го извадим и хубаво стироупорено зайче, гладко и беличко. Спарки е прав в технологията. Стигоупора се обработва художествено с пирограф. т.е. с нажежаема жичка, но смърдоляка е голям. Дай боже да съм помогнал нещо, иначе топчета могат да се получат от перлита, като се варят във вода и размерите зависят от времето на варене.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X