Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Blizoo, Булсатком или Виваком?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

    За Нет1 знам - и при мен не прекъсва. Но не са навсякъде, а като стане да са навсякъде, ще ЗАПОЧНАТ да прекъсват. Затова сведенията са полезни.

    Коментар


    • #47
      От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

      Колеги хубаво сте дали скорости, но кой колко плаща за интернет ?!
      За ТВ - сателитните няма по добре от булсатком(имат си форум, в които каквото те интересува научаваш), за интернета не знам как е, но в някой градове доставят.... имаше няколко мнения в темата, че всички благини в 1 е трудно да се намерят и почти с две ръце ги подкрепям... та , кой колко и за какво плаща ?

      Коментар


      • #48
        От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

        16.90 на месец в Добрич на Булсатком . След като изкупиха старата Добрич.НЕТ и им подмениха техниката от 2мб/с стана на 5мб/с от торентчета и доста стабилен ъплоуд около 1мб/с и съм супер доволен от Интернета им . Също така сме и на Булсатком на 2та телевизора където само при по силни бури има смущения за по 5-10 минутки но рядко и не са болка за умиране , общо взето съм много доволен !
        За други градове обаче като Стара загора потребители само дето гръмотевици не хвърлят към офисите им и ги ругаят доста стабилно по форумите че са окипазили старите доставчици.
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • #49
          От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

          Днес ги изритах..
          ето им ги общите условия, на който му се чете:
          http://www.blizoo.bg/co/cfiles/Gener...1072010_3p.pdf

          Коментар


          • #50
            От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

            [QUOTE=IvanIvanovi;1391444]булсата е добре като телевизия, сега имат една оферта 4 телевизора на цената на един, но пък има смущения по време на буря и се чака няколко месеца за монтаж.............. или намираш някой монтажник да те вмъкне директно в графика..... за нет и телефон от тях не знам.

            Аз от Булсата съм доволен. Вече 4 години го ползвом и нямам никакви проблеми. За тези 4 год. ми е прекъсвал само 2 пъти - при буря за 10 мин. и миналата година когато чинията се затрупа със сняг. Монтажа почти всеки може да си го направи сам или с приятели, така че не е необходимо да се чака!
            Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
            0879076007 Жельо

            Коментар


            • #51
              От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

              Здр. И аз ако мога да изкажа мнение. В къщи съм с Близуу. ТВ-то е ок, но ако говорим за нет-а - пълна катастрофа. Нон стоп трябва да рестартирам компа за да мога да го ползвам. За това пък в пакета има и тлефон, който е безплатен към тях. Говоря си регулярно )) За др. не знам, но тях не ги препоръчвам

              Коментар


              • #52
                От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
                Здравейте
                От м.септември никакви проблеми в Добрич с Близуу интернетът бе на ЛинкБг и остана със същите параметри като за интернет и телевизия 130 канала с един цифров приемник плащам 30 лв.
                На мен за 130+нет ми искат 50лв.
                Подръжката как е?
                На касата ме отказаха, казаха ми, че според общите условия всяка авария се отстранява в рамките на 72 часа. А ако на месец имам три аварий?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #53
                  От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                  Нет-а ми е от виваком и понякога забива, но може да е от компютъра. Понеже за да имам нет ми трябва и телефон, за това цената е 7,80 за тел. и 15 за нет = 22,80 лв. Телевизията е булсатком на пакет от 15,80 лв., сняг не ми затрупва антената и не е замръзвала, но при дъжд различен от ръмене прекъсва. Борбата с прекъсването е тази:
                  В едно село наблизо гледам по конвекторите наслагани бутилки от минерална вода и питам един познат, защо навсякъде има бутилки по тях.
                  - "Кат завали и мача прекъсва ба, а с бутилката спира да прекъсва". Не съм го пробвал, но може и така да се оправя положението. Доволен съм.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                    Аз съм на Виваком нет от доста време - няколко години и досега почти не е прекъсвал. Първо бях във Велико Търново, а сега в Чирпан. Не признавам бури, гръмотевици и прочее проблеми на ланките. ТВ си ползвам на Булсатком. Също съм много доволен. Прекъсва само при много силни бури и то за кратко. Сега обаче гледам HDTV пакета на Blizoo и като го сравня с този на Булсатком започвам да се чудя дали да не рискувам. Много хубави програми са вкарали. Ще видим...
                    Колкото до колегата дето е пропуснал предизвестието към Виваком - лесно е. Отиваш в офиса и им казваш, че се местиш и искаш да ти преместят услугата на нов адрес и за адрес даваш улица и номер в някое село, където не предлагат услугата. След 1 месец те уведомяват, че ти прекратяват договора поради техническа невъзможност за доставка на услугата.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                      От 2 седмици съм абонат на Blizoo благодарение на колега от форума
                      За момента нямам никакви оплаквания - и телевизията и интернета са много добри. Отделно 6 месеца ще гледам безплатно доста HD канали.
                      Също така, за разлика от толкова хвалените Булсатком (които се скъсаха да въртят реклами за коледни промоции, но когато пожелах да им стана клиент ме отсвириха да чакам минимум 10 дни), техниците на Blizoo дойдоха точно 2 дни след сключване на договора в удобен за мен ден и час. Не са ми взели и никакви пари за инсталации, монтаж или наем на оборудване.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #56
                        От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Колкото до колегата дето е пропуснал предизвестието към Виваком - лесно е. Отиваш в офиса и им казваш, че се местиш и искаш да ти преместят услугата на нов адрес и за адрес даваш улица и номер в някое село, където не предлагат услугата. След 1 месец те уведомяват, че ти прекратяват договора поради техническа невъзможност за доставка на услугата.
                        Не е баш толкова лесно. На теория е така, но от известно време са включили в общите си условия точка, че преместването е "само при техническа възможност". Т.е. може да се окаже че след като няма техническа възможност, ще те задължат да си плащаш. Начина е да си пратиш предизвестието за прекратяване навреме!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                          Нямат шанс да ме накарат да платя ако нямат техническа възможност да ми доставят услугата. Има една точка в ЗЗП, която гласи, че всякакви клаузи в договорите нарушаващи правата на потребителя отпадат. Не ми се търси сега. Излиза, че с тези общи условия ме ограничават с местата на които мога да живея или ме задължават да си плащам без да ми доставят услугата. Както казах - нямат шанс.
                          Аз лично днес си пуснах молба до Blizoo да ме включат. Въпреки многото негативи не издържах на HDTV каналите им. Като ме включат ще пиша директни отзиви за отказването ми от Виваком Много ще ме е яд за Булсатком. И договорите им хубави, и качеството... ама пусто нямат хубави HD канали.
                          Последно редактирано от silverfox; 21-01-11, 22:25.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                            Намерих точката в общите условия на Виваком относно преместването на услугата:
                            7.2. Преместване на адреса, на който се ползва Услугата
                            В случаите, когато Потребителят желае да премести ползването на Услугата на нов адрес или друг телефонен пост, това е допустимо само със съгласие на БТК, като се дължи цена за инженерно инсталиране.
                            В случаите, когато Потребителят желае да прекрати ползването на Услугата поради промяна на адреса си, той е длъжен да заплати всички следващи месечни абонаменти до изтичане на минималния 12 (дванадесет) или 24 (двадесет и четири) месечен срок, определен в Договора на Потребителя с БТК.
                            http://vivacom.bg/FileHandler.ashx?s...soffline=false

                            Тъкмо писах на КЗП. Явно на Виваком са им малко жалбите та си просят нови!


                            Закон за защита на потребителя:

                            НЕРАВНОПРАВНИ КЛАУЗИ В ПОТРЕБИТЕЛСКИ ДОГОВОРИ
                            Чл. 143. Неравноправна клауза в договор, сключен с потребител, е всяка уговорка в негова вреда, която не отговаря на изискването за добросъвестност и води до значително неравновесие между правата и задълженията на търговеца или доставчика и потребителя, като:

                            ......

                            3. поставя изпълнението на задълженията на търговеца или доставчика в зависимост от условие, чието изпълнение зависи единствено от неговата воля;
                            4. позволява на търговеца или доставчика да задържи заплатените от потребителя суми, в случай че последният откаже да сключи или да изпълни договора, като същевременно не предвижда право на потребителя да получи обезщетение на същата стойност при несключване или неизпълнение на договора от страна на търговеца или доставчика;
                            5. задължава потребителя при неизпълнение на неговите задължения да заплати необосновано високо обезщетение или неустойка;
                            6. позволява на търговеца или доставчика да се освободи от задълженията си по договора по своя преценка, като същата възможност не е предоставена на потребителя, както и да задържи сума, получена за престация, която не е извършил, когато сам прекрати договора;
                            Последно редактирано от silverfox; 22-01-11, 10:54.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X