Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шантав строеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шантав строеж

    Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
    Покрива е греди 10 см., отгоре обшивката е от дъски, шперплат, талашит и всякакви плоскости с дебелина приблизително 2.5 см. Отдолу има вата и гипсокартон. Отгоре върху обшивката има хидроизолация, после съм наковал летви дебели 4 см. после отгоре ОСВ 12мм., грунд и воалит с посипка. Идеята на летвите и 2-рата обшивка е да се получи дебелина с въздух за изолация ))
    Аз съм черноглед и затова те попитах, цялата конструкция има голяма площ, а малко собствено тегло, отникъде не опира на солидна постройка(ако не си я хванал сериозно отдолу за плочата) и при един силен вятър може да тръгне да те търси, недай си Боже.

    Коментар


    • #17
      От: Шантав строеж

      Паджеровод, както писах по горе, при строежа на долната чест (тя си е железобетонна конструкция), съм заложил 8 метални пръта квадратна тръба (10/10 см.) м плочата. Всички вертикални дървени колони са набити вътре и хванати с винтове. Останалите са хванати с планки....от това не ме страх. А и минахме вече 2 земетресения ( слаби верно) и наскорошна доста силна буря. Навсякъде хвърчаха ламарини около нас... Въпреки, че бях уверен в здравината на това което съм сътворил, през ноща като слушах тропота на ламарини леко се притесних. На сутринта видях, че навеса на комшията е отлетял ))
      ..А между другото стъклата да ти кажа си тежат....ако знеш и колко стъклопакети съм напъхал....два буса ! Без да претендирам за точност, но според мен с покрива и всичко сигурно има към 4-5 тона.
      Сетих се и друг аргумент...конструкцията и покрива бяха готови, а стените си бяха отворени и така стоя около месец. В този период би трябвало да е най-опасно да не "хвръкне"...в смисъл, че покрива е като платно. Сега когато стените са затворени опасноста намалява стремително.

      Колега Михов, броя го нещо като Ателие )....трябва ми дифузна светлина )
      Последно редактирано от mitkosto; 12-12-10, 21:50.

      Коментар


      • #18
        От: Шантав строеж

        Я !

        Робинзон Крузо ?!

        Коментар


        • #19
          От: Шантав строеж

          Едно разрешение за строеж да бяхте взели, можеше и да мине като реконструкция на покрив или нещо подобно с едно становище от инженер конструктор, ама не, то ние така си знаем от османското иго да строи "зад дувара".

          За да не се обидите и да ме нарочите за "плювалник" - да ви е честита постройката и със здраве да си я ползвате, все пак не сте построили палат на някой язовир, за да хукне някой да ви санкционира, но не давате много добър пример така...
          Александър

          Коментар


          • #20
            От: Шантав строеж

            Май коментарите в началото нямат нищо общо с крайните което е типично за българина . Станало е чудесно .

            Коментар


            • #21
              От: Шантав строеж

              Колега,експериментите са нещо хубаво,в тях се раждат нови идей в различни сфери. Продължавай да правиш всякакви експерименти стига да не пречиш на другите около теб. Успех!!!

              Коментар


              • #22
                От: Шантав строеж

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Едно разрешение за строеж да бяхте взели, можеше и да мине като реконструкция на покрив или нещо подобно с едно становище от инженер конструктор, ама не, то ние така си знаем от османското иго да строи "зад дувара".

                За да не се обидите и да ме нарочите за "плювалник" - да ви е честита постройката и със здраве да си я ползвате, все пак не сте построили палат на някой язовир, за да хукне някой да ви санкционира, но не давате много добър пример така...
                А ти пробвал ли си да си вземеш разрешително от Общината?
                Сега в момента се пека на такъв огън. Имам имот, който е ограден с територия която е урбанизирана, а едни стотина декара по средата имат статут на земеделска земя. Можеш ли да ми отговориш как е станало това нещо? Реших да направя всичко законно, но уви.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #23
                  От: Шантав строеж

                  Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                  за да не тече покрива въпреки че има добър наклон, намажи го с течна гума. продава се в баки от по 20 л и една ще ти стигне. така забравяш за течовете
                  От кой магазин я купуваш течната гума.Че и на мен май ще ми трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шантав строеж

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    А ти пробвал ли си да си вземеш разрешително от Общината?
                    Сега в момента се пека на такъв огън. Имам имот, който е ограден с територия която е урбанизирана, а едни стотина декара по средата имат статут на земеделска земя. Можеш ли да ми отговориш как е станало това нещо? Реших да направя всичко законно, но уви.
                    Колега, защо си мислите че някой трябва да се грижи за статута на земята Ви?
                    В случай че земята е Ваша, е било редно да се поинтересувате, когато е приеман общия устройствен план за населеното място и да предприемете необходимите действия.
                    Отделно, съседите Ви вероятно са си направили поотделно ПУП-ове, пак е могло да се организирате и Вие.
                    Ако сте закупили имота си в това състояние, грешката отново е в самия Вас че не сте преценили правилно какво купувате.
                    В България хората са свикнали някой "друг" да се грижи за недвижимите им имоти.
                    Съгласен съм че има проблеми, съгласен съм че процедурите са тромави, но това би трябвало още повече да изостря вниманието на хората и да ги кара да се замислят.

                    В никакъв случай не одобрявам самоуправството, то не води никога до нищо добро.
                    Виждал съм как позицията "в моя си двор ще си правя каквото знам" е довела до багери и е фалирал обект за милиони евро.

                    Ако утре комшията, с който сте в чудесни отношения си продаде имота и дойде някой на който Вашата надстройка му засенчва розите? Жалба, предписание за събаряне и няма вече надстройка.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шантав строеж

                      Ей писна ло ми е от такива дето застрояват всичко,без разрешително за строеш и нв спазват никави правни нормативи.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шантав строеж

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        А ти пробвал ли си да си вземеш разрешително от Общината?
                        Сега в момента се пека на такъв огън. Имам имот, който е ограден с територия която е урбанизирана, а едни стотина декара по средата имат статут на земеделска земя. Можеш ли да ми отговориш как е станало това нещо? Реших да направя всичко законно, но уви.
                        С това си изкарвам скромната прехрана колега. Няма невъзможни неща, стига да си спазваш закона. Трябва също така и огромна доза търпение. Имам случай, който се точи вече с години, но хубавите неща стават бавно. В момента, в който усетиш, че нещата са извън възможностите ти търсиш съответния специалист, аз така правя - като изляза извън рамките на ЗУТ звъня на адвокат. Нагаждаш се според ситуацията, ако не седиш и плачеш! Не препоръчвам незаконното строителство на никой - достатъчно е комшията, който иначе ви прави мили очи да пусне едно оплакване и попадате в такъв филм, че не е за разправяне.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шантав строеж

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          С това си изкарвам скромната прехрана колега. Няма невъзможни неща, стига да си спазваш закона. Трябва също така и огромна доза търпение. Имам случай, който се точи вече с години, но хубавите неща стават бавно. В момента, в който усетиш, че нещата са извън възможностите ти търсиш съответния специалист, аз така правя - като изляза извън рамките на ЗУТ звъня на адвокат. Нагаждаш се според ситуацията, ако не седиш и плачеш! Не препоръчвам незаконното строителство на никой - достатъчно е комшията, който иначе ви прави мили очи да пусне едно оплакване и попадате в такъв филм, че не е за разправяне.
                          Абсолютно вярно! В момента от отговорната за това институция се проверяват преписките от преди няколко години.Назначават се нови инспектори и усилено се правят конкурси за събаряне на сградите.Целта е -довеждане на строежа до негодност за ползуване.На практика това означава , че обекта се поломва механизирано по най-бързия начин, в присъствието на полиция и община, на купчина отпадъци.Отпадъците остават проблем на собственика.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шантав строеж

                            Браво колега, като за остатъчни материали, много добре е станало.
                            Наистина е трябвало да помислиш да минеш през общината, верно разправия си е, аз самия съм минал през това, но все пак закона си е закон.
                            А и колегите са прави, хората са лоши, една жалба и отиваш на кино.
                            Още един път, поздравления!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шантав строеж

                              късно видях въпроса за течната гума. фирмата се казва Вълков гр. Русе . пращат с куриер, има и полиестерно влакно за полагане което беше 80 стотинки за линеен метър. виж в гугъла за ф-ма Вълков или течна гума.
                              Honda CR-V I 2000 г.
                              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шантав строеж

                                Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                                късно видях въпроса за течната гума. фирмата се казва Вълков гр. Русе . пращат с куриер, има и полиестерно влакно за полагане което беше 80 стотинки за линеен метър. виж в гугъла за ф-ма Вълков или течна гума.
                                Благодарско колега.По добре късно отколкото никога.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X