Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Daikin FTX50GV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Daikin FTX50GV

    Здравейте колеги, сегашният ми климатик сдаде багажа след 5г. безспирна работа (не е изключван изобщо само ако спре тока) някакъв китаец ЕЛИТ беше, та днес капарирах този Дайкин без много да му мисля, ако някой има и ползва такъв модел моля, за мнение нищо, че е късно.

    П.П 18-ка инвертор се води.

    Благодаря Ви!
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

  • #2
    От: Мнения за Daikin FTX50GV

    Аз лично за лош Дайкин не съм чувал....освен цената

    Я сподели ?
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Daikin FTX50GV

      Цената е промоционална и именно за това така му налетях.........1450лв. с монтажа! Утре го слагат.
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Daikin FTX50GV

        Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
        Цената е промоционална и именно за това така му налетях.........1450лв. с монтажа! Утре го слагат.
        С ДДС ли е тази цена ? Коя фирма ще го слага? Изискват ли да ги викаш за годишна профилактика?

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Daikin FTX50GV

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          С ДДС ли е тази цена ? Коя фирма ще го слага? Изискват ли да ги викаш за годишна профилактика?
          Имаш ЛС.
          --------------------------------------------------
          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
          [/FONT]

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Daikin FTX50GV

            Климатика е супер!! Ако сменяте или купувате нов препоръчвам Дайкин!

            Ключ моля..
            --------------------------------------------------
            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
            [/FONT]

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Daikin FTX50GV

              Чакай, чакай, защо ключ? Имаш да споделяш още неща. Как е с шума? Може ли да се спи или постоянно се чува бзззззззз? ...и други подробности, за които се сетиш? И аз ще слагам тамън 3 Дайкина тази година та ще обменяме опит тук. Много ги хвалят ама ще видим.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Daikin FTX50GV

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                Чакай, чакай, защо ключ? Имаш да споделяш още неща. Как е с шума? Може ли да се спи или постоянно се чува бзззззззз? ...и други подробности, за които се сетиш? И аз ще слагам тамън 3 Дайкина тази година та ще обменяме опит тук. Много ги хвалят ама ще видим.
                И аз да се включа по темата,
                Дайкин е най доброто на пазара (мое мнение, въпреки че го продава конкуренцията). Няма климатик, който не прави бзззззззз, колкото и да е безшумен, като си легнеш и всичко утихне просто го чуваш!
                Аз лично съм ПРОТИВ климатик за отопление, но ако няма друг начин е ОК.
                Има други подробности за инверторните климатици, трябва му постоянно напрежение 220V, ако напрежението не е в ред, компресора заминава, а това е най-важната и скъпа част в тая машина.
                А цената, която колегата е цитирал е без ДДС (предполагам), но е доста добра за 18-ка!

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Daikin FTX50GV

                  И аз бях против отопление с климатици, но алтернативите ми бяха ел.котле и над 300лв. на месец разход за топло и система Daikin Altherma, която струва над 20 000лв. за апартамент около 100кв.м. Избор нямах май.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Daikin FTX50GV

                    Ел. котлето е много скъпо, най-евтиният вариант засега е парното, колкото и да псуваме че са ни високи сметките и т.н.. Но наистина алтернативата за отопление е климатика. И аз съм на мнение, че климатика трябва да е хубав, не на дизайн разбира се. На пазара добрите машини се броят на пръсти, разбира се има и добри, които не са толкова известни у нас, но все пак има избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Daikin FTX50GV

                      За сега е добре....имам предвид, че навън е топло и сега го държа на 20 градуса! Като застудее ще имам по-добри впечатления. Иначе е много тих и всичките му функции са абсолютно логични и напълно използваеми. Този модел си е и доста мощен, на отпление отдава макс. 7.7кв с нетърпение чакам да стане -20 и всичко което пишат за Дайкин се надявам да се потвърди!

                      Ако искат модераторите могат да префасонират темата на "Мнения за климатична техника" и да систематизираме инфо ....сервизи, магазини, марки, модели, мнения, впечатления, помощ от публиката и тн.
                      --------------------------------------------------
                      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                      [/FONT]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за Daikin FTX50GV

                        Първоначално публикуван от mitko/katia Преглед на мнение
                        И аз да се включа по темата,
                        Дайкин е най доброто на пазара (мое мнение, въпреки че го продава конкуренцията). Няма климатик, който не прави бзззззззз, колкото и да е безшумен, като си легнеш и всичко утихне просто го чуваш!
                        Аз лично съм ПРОТИВ климатик за отопление, но ако няма друг начин е ОК.
                        Има други подробности за инверторните климатици, трябва му постоянно напрежение 220V, ако напрежението не е в ред, компресора заминава, а това е най-важната и скъпа част в тая машина.
                        А цената, която колегата е цитирал е без ДДС (предполагам), но е доста добра за 18-ка!
                        Крайна цена с ДДС и монтаж (демонтаж на стария, профилактика на тръбите, ново захранване на този захранването е на външното тяло),
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за Daikin FTX50GV

                          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                          За сега е добре....имам предвид, че навън е топло и сега го държа на 20 градуса! Като застудее ще имам по-добри впечатления. Иначе е много тих и всичките му функции са абсолютно логични и напълно използваеми. Този модел си е и доста мощен, на отпление отдава макс. 7.7кв с нетърпение чакам да стане -20 и всичко което пишат за Дайкин се надявам да се потвърди!

                          Ако искат модераторите могат да префасонират темата на "Мнения за климатична техника" и да систематизираме инфо ....сервизи, магазини, марки, модели, мнения, впечатления, помощ от публиката и тн.
                          Колега сподели как се представи климатика студените дни,че и аз мисля да поставям същия модел.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за Daikin FTX50GV

                            Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                            Колега сподели как се представи климатика студените дни,че и аз мисля да поставям същия модел.
                            Ами държим климатика на 24 градуса и е топло колкото с китайския поставен на 28 аз лично съм много доволен!
                            --------------------------------------------------
                            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за Daikin FTX50GV

                              Като разход как е?В лева?
                              MG RACING

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X