Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водоем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водоем

    Колеги,

    Правя си един водоем,който ще ползвам за отглеждане на риба и за поливане.
    Размерите са 8/7 метра по линията на забитите колчета.Дълбок 3 и нещо.На тези колчета мисля да накова кофражни дъски,да облека тази оградка с найлон и да натрупам шкарп от пръст от външната й страна.След това да пусна армиран найлон по стените и дъното,да напълня дъното с 20-30 см.дебел слой горска пръст и да засея ечемик,тревна смеска и каквото имам под ръка.Напролет мисля да го пълня и зарибявам.

    Имам питанка дали някой не знае друг начин да задържа водата в тази яма.
    Идеята е,да се завърши проекта с минимум средства и максимум ефективност.
    Хамалогията като наука,не я броя.

    Ето визуализация:
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Водоем

    Аз не съм профи но мисля че трябва да го измажеш с глина, и тя ще ти задържи водата
    А за да отглеждаш риба ти трябва и да имаш постоянно течаща вода
    Идеята ти е страхотна
    Успех
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

    Коментар


    • #3
      От: Водоем

      Мислих за глина,но дърветата наоколо ще я пробият с корените си.Трябва нещо плътно.

      Коментар


      • #4
        От: Водоем

        Ако някой има стар гумиран брезент от голям камион ще е супер да се разберем да го взема-с него ще се получи стабилна подложка,а върху нея спокойно вече може да се постави найлона и вярвам,че няма да има течове.

        Коментар


        • #5
          От: Водоем




          http://recepty.bg/index_view.php?id=161&gr=3&offs=0

          http://aquariumbg.com/forum/napravi-...sko-ezero/?all

          http://www.zadoma.com/index.php?APP_...ARTICLE_ID=254

          http://www.zadoma.com/index.php?APP_...ARTICLE_ID=256

          http://www.zadoma.com/index.php?APP_...ARTICLE_ID=260

          Надявам се това да ти бъде полезно в твоя проект.

          И това:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=105896
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Водоем

            Много благодаря за линковете,колега!

            Коментар


            • #7
              От: Водоем

              Рибарника вече на този етап.Бързам да засипя с пръст оградката преди да е заваляло.Наложително става покриването с брезент отвътре,а не мога да намеря.Помагайте колеги.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0244.jpg
Прегледи:1
Размер:230.7 КБ
ID:5228363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0242.jpg
Прегледи:1
Размер:216.0 КБ
ID:5228364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0241.jpg
Прегледи:1
Размер:221.8 КБ
ID:5228365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0243.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:5228366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0245.jpg
Прегледи:1
Размер:229.4 КБ
ID:5228367

              Коментар


              • #8
                От: Водоем

                В Добрич има фирма,която шие брезенти за тирове(ако ти върши работа).Не си спомням името и адреса в момента,но ако те интересува,винаги мога да те заведа до тях. Мисля,че могат да ги шият или лепят,така,че си вземи точните размери на водоема.Цени не знам - май е на квадр. метър,но не съм сигурен.
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • #9
                  От: Водоем

                  Колега,ще ме улесниш ако разбереш цената,на която шият тези брезенти.Размерите са лесни.
                  Но по принцип гледам да го направя с минимум вложени средства.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Водоем

                    Здравей.
                    Рекламните агенции,които слагат билбордове край пътищата.След като ги свалят/изтича им актуалността/ се продават на 10лв. парчето.Не са толкова плътни колкото тир покривалата,но са евтини и може по няколко броя да сложиш.
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Водоем

                      Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                      Колега,ще ме улесниш ако разбереш цената,на която шият тези брезенти.Размерите са лесни.
                      Но по принцип гледам да го направя с минимум вложени средства.
                      Ще опитам утре - понеделник, само да не ме притисне работата. А това със старите билбордове е добра идея - ще е по-евтино!
                      Б. Бонев
                      0осем88две6шест71три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водоем

                        Не говори глупости брезенти и подобни да заравяш в земятаИма един найлон черен и евтин където го слагат под бетона по разни строежи.Тураш от него и цепките или лепиш с топлодувка или тураш глина.А най добре ако намериш глинеста земя облепиш басейна и посипеш с ситен филц става красотаПоздрави
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водоем

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Не говори глупости брезенти и подобни да заравяш в земятаИма един найлон черен и евтин където го слагат под бетона по разни строежи.Тураш от него и цепките или лепиш с топлодувка или тураш глина.А най добре ако намериш глинеста земя облепиш басейна и посипеш с ситен филц става красотаПоздрави
                          Адаш,ще ми трябват 5-6-тима мъжаги като Шварценегер,за да объркам глината.Площта е има няма двеста квадрата...Пък и дърветата ще пуснат корени вътре и...
                          Това за билбордовете е решение наистина.Един познат ги ползва да суши липов цвят лятно време та знам за тях.Ама нямам контакт с така агенция.Ще поразровя,но помагайте и вие.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Водоем

                            Здравей,Мещера! Успях да разбера за новите брезенти - лоша новина - МНОГО скъпо ! Хубава материя,има и дебел ПВЦ -от които правят тентите,ама минимума средства ще ти излезе "максимум" при тея техни цени - направо ме е срам да ги напиша. Явно трябва да е друг варианта.Жалко,че не можах да помогна!
                            Успех в начинанието!
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Водоем

                              Първо сигурен ли си че земята ти е пропусклива.И глинестата земя не я бъркаш и мажеш а насипваш двайсе сантима и тя сама се стега и не пропуска.

                              Ако пропуска найлон от черния най евтиния и отгоре пак земя

                              200квадрата ше ги засипя сам за един денТова е 10 на 20 метра

                              Да не идвам да правя показно че ракии мезета и накрая по добре да викнеме некой да го направи
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X