Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Махане на строително лепило

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Махане на строително лепило

    MONTAGE FIX или нещо от сорта е. Точно на основа, на каквато и C200 е, само дето по-здраво и лепи по-добре. То е като паста, додето не е изсъхнало. Като изсъхне става поупрозразно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Махане на строително лепило

      Преди години, още като нямаше това изобилие от строителни смеси, един голям майстор ми шпаклова една стая с обикновен гипс, "подобрен" с лепило за тапети. Нямам идея на каква основа е, но няма друга такава гнус. Оставаше по валяка с латекс и боята ставаше на петна неспасяемо. Чак след третото пребоядисване "миряса".

      Коментар


      • #18
        От: Махане на строително лепило

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Преди години, още като нямаше това изобилие от строителни смеси, един голям майстор ми шпаклова една стая с обикновен гипс, "подобрен" с лепило за тапети. Нямам идея на каква основа е, но няма друга такава гнус. Оставаше по валяка с латекс и боята ставаше на петна неспасяемо. Чак след третото пребоядисване "миряса".
        А защо го е "подсилвал"? Точно стандарния гипс при правилна работа с него става предостатъчно здрав. Семо дето не се залепва добре към всяка основа. Вместо това далеч по-добре е теракол, съвсем тънко, че да хване към основата, и върху него вече гипсовата шпакловка, която пък ще хване добре към теракола. Това се налага за стари основи, върху които например са били лепени тапети.

        После, преди боядисване с латекс, вместо стандартните грундове, грундираш с български лазурен безцветен лак на водна основа, разреден 1 към 1, примерно на лакпром. Става много по-здраво от стандартните грундове за латекс. Казвам от пресен опит. Закрепва дори стара, ронеща се мазилка, или шпакловка с пресечен гипс. Отделно хваща и когато върху старата основа е имало лепени тапети (пак моя случай). Опитвал съм още 2 грунда специално за латекс, но и двата сравнени с домашно приготвената от лазурен лак и вода бъркоч, силно не стават.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Махане на строително лепило

          Не го е подсилвал, а е забавял втвърдяването, за да може да работи по-бавно
          И говоря за времето, когато тераколи и други такива нямаше. Грундираха се стените с разтвор на цимент и с200 едно към едно. Сега е лесно, има готови каши и грундове.
          Мисълта ми е, че с200 и лепило за тапети, каквото предполагам е проблемното, нямат нищо общо след изсъхване. Едното можеш да го измиеш с парцал и вода, другото само механично да го изстържеш

          Коментар


          • #20
            От: Махане на строително лепило

            Толкова е бил шпакловчик.

            Иначе за другото си прав.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Махане на строително лепило

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              MONTAGE FIX или нещо от сорта е. Точно на основа, на каквато и C200 е, само дето по-здраво и лепи по-добре. То е като паста, додето не е изсъхнало. Като изсъхне става поупрозразно.
              да, точно такова БЕШЕ!

              Изстъргах го неговата ...
              Най-лесно става с шакла за кит широка около 15см. Много е тънка и направо му влиза под кожата. Предварително пръскам с топла вода, пуша една цигара и после голямо стъргане. Утре ще шпакловам набързо да обера днебните неравности и после грунд и латекс.
              Благодаря на всички ви!

              Коментар


              • #22
                От: Махане на строително лепило

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                да, точно такова БЕШЕ!

                Изстъргах го неговата ...
                Най-лесно става с шакла за кит широка около 15см. Много е тънка и направо му влиза под кожата. Предварително пръскам с топла вода, пуша една цигара и после голямо стъргане. Утре ще шпакловам набързо да обера днебните неравности и после грунд и латекс.
                Благодаря на всички ви!
                Радвай се че е върху гипсова шпакловка, а не върху циментова или някаква друга. Тогава щеше да го махнеш барабар с мазилката, или изобщо да не успееш. Към бетон и керамика хваща нечовешки здраво.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Махане на строително лепило

                  Щом е толкова кораво станало значи спокойно можеш да шпакловаш отгореВ крайна сметка целта е да боядисаш отгоре.Лепило,гипс,боя.Чопли ако основата е слаба.За ронеща се повърхност С-200+цимент както споменаха по-нагоре -мисля че върши повече от добра работа за цената си.А виждали ли сте бетонен елемент в който има и С-200?След 20 ина години става доста солидно нещо.
                  Последно редактирано от //Радо//; 20-10-10, 21:27.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Махане на строително лепило

                    кораво, докато е сухо... като се намокри и ела да видиш кораво ли е. Да целта е да боядисам отгоре, но главната цел е да стане както трябва, а не да отбия номера. Правя го за себе си.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Махане на строително лепило

                      Правилно си почнал - механично отстраняване, финна шпакловка, груд, боя. Няма друга рецепта.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Махане на строително лепило

                        Днес шпакловах цялата стая, никакъв проблем!
                        утре шкурка, грунд и накрая латекс.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Махане на строително лепило

                          Видя ли, че не е толкоз страшно. Аз сим на 145 квадрата и всичко съм си прешпакловал сам. И таваните. Както и боядисването. Има едни оранжеви мечета, с едно като мъх върху тях. Става супер. Между първа и втора ръка, пак със шкурка 100-120.
                          Цеди латекса през дамски чорапогащник!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Махане на строително лепило

                            мен шпакловането не ме притеснява, притесни ме загубеното лепило като го видях как се изкилифинчва, когато го намокрих. Представих си как боядисвам и на сутринта - изненада...
                            ден и половина изгубих в стъргане, но резултата ще е добър.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X