Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електролитен/електролизен/ котел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електролитен/електролизен/ котел

    Колеги, някой има ли такова чудо - електролитен котел. Дайте мнения, струва ли си, вярно ли е че е икономичен. Става дума за апартамент 180кв.м, ще се изгражда нова самостоятелна система и се търси оптимален топлоизточник.
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

  • #2
    От: Електролитен/електролизен/ котел

    Преди време по телефона ми се обади дистрибутор на такива котли и започна да ме убеждава какво чудо е. След обстоен разговор стигнахме до изводите, че КПД не може да надвиши 100%; Цената на отоплението много зависи от изолациите на стените, дограма и т.н; Че при тези цени ще се изплати след 10 - 20 години; Че ако смъкнат няколко пъти цената ще е подходящо за резервно отопление.
    Дано да бъркам и дистрибутора да е бил невежа, защото и мен ме вълнува евтиното и мързеливо отопление.
    Поздрави.

    Коментар


    • #3
      От: Електролитен/електролизен/ котел

      Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
      Колеги, някой има ли такова чудо - електролитен котел. Дайте мнения, струва ли си, вярно ли е че е икономичен. Става дума за апартамент 180кв.м, ще се изгражда нова самостоятелна система и се търси оптимален топлоизточник.
      Електрически котел, на който нагревателите не са "реотан", а електроди, потопени в разтвор. Трябва допълнителен топлообменник между този разтвор и основния топлоносител. Рекламират някакви предимства пред тези с нагревателите, но за икономия на ток не виждам как може да се говори. По-скоро технологични - регулиране на мощност, резервни части и донякъде надеждност.

      Коментар


      • #4
        От: Електролитен/електролизен/ котел

        Може ли да обясниш как точно работи?

        П.П. Докато писах, някой е обяснил какво е. Мерси. Щом има разни електролити и електроди - смятай и висока сервизна поддръжка и консумативи в цената на отоплението...
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Електролитен/електролизен/ котел

          Технологията ми е ясна, интересува ме дали някой има и е доволен?
          Disco II td5
          2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
          planed: air locker, rear D44bumper

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X