Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
    Да, изляхме пояса и всичко е на едно ниво. Т.е. ако на частта, която не е издадена поставя греда 14х14, на издадената част трябва да е примерно 7х14(7см по вертикал).
    Не, с въпросните (6-7) сантиметри по-тънка. Нали наклон 1/3 (да кажем, а колко е конкретно, ти трябва да знаеш) - значи на Х размер по хоризонтала, има снижение/задигане с размер Х/3.

    Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
    ПП каква е минималната дебелина на гредата/талпата, която ще е над издадената част, така че да носи две ребра 12х8, без никаква подпора отдолу, т.е. ребрата на наклонената стреха. Керемидите са бетонни.
    Няма особено значение, защото каквато и да е, отдолу е стоманобетонен пояс (и без нищо може). Всъщност, тези столици върху поясите, имат главно монтажна функция.

    ПП
    Късно отговарям и може би вече няма смисъл, но сега влизам във форума оттогава.
    Последно редактирано от davc; 15-09-18, 19:01.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Събота завърших един навес 4 на 4, и улука вече е пълен с листа и клечки. Докато опадат листата съвсем ще задръсти и тръбата. Старите ги чистя отвреме навреме ама много улуци ми станаха вече ...
      Гледах някакви "системни" решения - в улука се слага нещо като тръба от пластасова мрежа, и се твърди че листата стоят отгоре и като изсъхнат вятъра си го отвява. Обаче не го намирам да се продава. А и да го намеря цената няма да ми хареса сигурно, пък и колко върши работа за борови иглички не е ясно - може само да влоши положението.
      Та някакви идеи по въпроса за защита на улуците?
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        Събота завърших един навес 4 на 4, и улука вече е пълен с листа и клечки. Докато опадат листата съвсем ще задръсти и тръбата. Старите ги чистя отвреме навреме ама много улуци ми станаха вече ...
        Гледах някакви "системни" решения - в улука се слага нещо като тръба от пластасова мрежа, и се твърди че листата стоят отгоре и като изсъхнат вятъра си го отвява. Обаче не го намирам да се продава. А и да го намеря цената няма да ми хареса сигурно, пък и колко върши работа за борови иглички не е ясно - може само да влоши положението.
        Та някакви идеи по въпроса за защита на улуците?
        Значи това го има , но е леко тъпо като решение. Като се натрупа върху решетката и водата прелива над олука , та се обезмисля идеята.
        Чистене си трябва.

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не, с въпросните (6-7) сантиметри по-тънка. Нали наклон 1/3 (да кажем, а колко е конкретно, ти трябва да знаеш) - значи на Х размер по хоризонтала, има снижение/задигане с размер Х/3.


          Няма особено значение, защото каквато и да е, отдолу е стоманобетонен пояс (и без нищо може). Всъщност, тези столици върху поясите, имат главно монтажна функция.

          ПП
          Късно отговарям и може би вече няма смисъл, но сега влизам във форума оттогава.
          Благодаря. Не е късно, аз още зидам фронтоните, и утре би трябвало да ги приключа, но ще отливам допълнително пояс върху тях, защото казаха, че било добре да има какво да ги държи. Само не разбрах- между долната столица и фронтона съм оставил около 10см където новия пояс да хване стария(стария е на една седмица), но не знам колко от него да къртя за да вържа арматурата на новия към него. Само леко колкото да се покажат биглите и за тях да хвана арматурата на новия пояс, или повече? Питам понеже ме е страх да не разкъртя много, а и самото къртене да не навреди на фронтоните по някакъв начин(от вибрациите).

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            Ма то и аз много не можах да разбера. Значи, в момента зидаш надзид - така ли? Този надзид е над плочата и върху него ще правиш пояс - (пак) така ли? Кои в случая се падат нов и стар пояс? Защо столиците не лежат върху пояса?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              Ами плоча няма, т.е. има, но е между етажите, а подпокривното е на гредоред. Изляхме пояс върху надзида преди малко повече от седмица. Сега върху този пояс зидам два фронтона за двускатния покрив. След като са готови, ми казаха, че трябва да излея малък пояс върху двата фронтона, който пояс трябва да хвана към пояса, който изляхме преди седмица. Двете долни столици лежат върху пояса, който изляхме преди седмица и е върху четирите стени.

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Значи , гледам че се комуникира по тънък лед. Автора , като толкова много пита, поне да се постарае да е ясен със снимки , схеми.Подхвърлят се едни лаишки приказки , а се чакат конкретни отговори...

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                  Ами плоча няма, т.е. има, но е между етажите, а подпокривното е на гредоред. Изляхме пояс върху надзида преди малко повече от седмица. Сега върху този пояс зидам два фронтона за двускатния покрив. След като са готови, ми казаха, че трябва да излея малък пояс върху двата фронтона, който пояс трябва да хвана към пояса, който изляхме преди седмица. Двете долни столици лежат върху пояса, който изляхме преди седмица и е върху четирите стени.
                  Аха - двускатен покрив с калкани. Сега зидаш калканите. Ориентирах ли се? Сега - какъв е въпросът?

                  ПП
                  Алекс, аз преди доста време питах, тези работи нямат ли си "картинка" и явно няма.

                  ППП
                  Верно, малко акушерство по телефона .
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Ами не, няма "картинка", та за това и питането
                    Та, интересуваме как е най-добре да се направи този нов пояс върху фронтоните(калканите) и как да го хвана към вече излятия преди седмица пояс, който е върху всички външни стени.

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                      Ами не, няма "картинка", та за това и питането .
                      Ами като няма направи! Какво е било изходното положение, какво сте изливали преди седмица и т.н. Искаш помощ, а караш хората да гадаят по приказките ти. А напъни се малко!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        Горните пръти на наклонената част от пояса, за горните пръти на хоризонталната. Съответно долните. С кука. Стремената са си отделно и няма какво да ги връзваш, освез за прътите в прилежащата част.
                        А т. е. столиците са си върху пояса и тези 10см, за които говориш са хоризонтален размер?
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Някакси леко неприятното е, че колегата пита активно тук в тази тема, отделно има още две негови теми за все същия обект и наистина дотук няма никъде нищо нарисувано... Там на място явно има съвети оттук-оттам, тука караме на налучкване, накрая да не стане крив покрива Мани другите бели...
                          Калкани и фронтони не са ли различни нещата?

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            Ами кажете какво да нарисувам, за да добиете представа. Малко съм скаран с рисуването, но ще се опитам. В момента калканите са готови и предстой изливането на пояс върху тях, който трябва да хвана за вече готовия пояс(готовия пояс лежи на четирите външни стени и е 20х25см)

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Снимай. Не рисувай!
                              Виж, ако начертаеш нещо, може и да те разберем.

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Стой не мърдай (майтап де).
                                Зле стои въпросът, с ПДЧ даже хич и не застава, с ОСБ е малко по-добре, но не бих го препоръчал никому.
                                ПДЧ само кофражно или ОСБ само канадско с висока степен на влагоустойчивост!Най-добре евтин съчак или дебели прави "даски".
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X