Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
    ...

    Чавдаре, а ти с кой Бохемит си ги мазал? Станали са много хубави. ...
    Форте плюс кафяв. Ама това беше за първите. После се наложи да докупувам и взех от безцветния, че по-евтин и го омешах с остатъците от кафявия, та се получиха розовеникакви. Ама аз от този Бохемит естетика не съм търсил. Той си е против плесени и буби. Кафявото е само за да виждаш къде си намазал.
    Където трябваше фасон - първо Бохемит форте плюс, а отгоре - Естетик. Челните дъски направих така (цвят палисандър) и ми допадна как се получи. Ама с Естетик да мажеш всичкия материал за покрив нещо ми се губи смисълът, ако няма да са ти видими гредите и да гониш естетика.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      За големи конструкции се купува Бохемит на баки. Излиза много по-евтино. Миналата година офиса им в София беше в бизнес център Сердика, сигурно и сега си е там. Имат и дистрибутори по големите градове, напр. за Варна има.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Подкрепям за баките.Разликата м/у тях и кутиите е .......
        Ама на не всякъде има в наличност та се налагат заявки.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          За големи конструкции се купува Бохемит на баки. Излиза много по-евтино. ...
          Възможно е, но зависи с какъв обем са баките и човек може ли да си направи сметка колко ще му трябва. Ако не се занимава постоянно с това - вероятно не.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            Някой може ли да каже какъв е чалъмът за рязане на ребрата под ъгъл, така че две срещуположни ребра да легнат с челата си едно към друго, а не да се допират странично, т.е. да са като на първата снимка, а не като на втората.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pokrivna_konstrukcia.jpg
Прегледи:1
Размер:770.5 КБ
ID:5796558

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5796559

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              Слагаш реброто на столиците, както ще бъде когато е монтирано и бележиш по терзия вертикална линия.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                В книгите е описано.
                Нареждаш всички ребра едно до друго, на равно. Фиксираш ги.
                Би трябвало да знаеш ъгълът на покрива по конструкционните чертежи. Ако ли не го изчисляваш по cos; tg кавото беше там в четиризначните таблици.
                След това настройваш циркуляра на този ъгъл и ги режеш наведнъж.
                Същото и в другия край, който ще се вижда.
                Със съшият ъгъл може да направиш и зарязванията за лягане в-у столиците, за които питаше. Само трябва да се съобрази посоката на наклон на диска, а и да се зададе и дълбочина на рязане, на двата катета. Пак се реже наведнъж всичко.
                Това е най-бързият и професонален начин, и ако кнструкцията не е крива, всичко после трябва да си дойде на място.

                Аз, като непрофесионалист, обаче го првих по по-аджамийския начин. Направих си шаблон с формата на зарязване, и режех на място горе. Постваям реброто на място, бележа къде опира на столицата и там рисувам с шаблона. След това с нож-триона. Това за зарязванията, които те съветвам да си направиш, след като ще работиш за себе си.
                Челата най бързо се режат с циркуляр и транспортир. Това може да стане и на земята предварително, като знаеш ъгъла.

                И последно, за ония коронни шайби за клещите за които пита.
                Пак ги погледнах в магазинчето, Цената им е 1,90, така че съм се объркал че са много скъпи. Ако прецениш си купи. То ясно че може и без тях, но ти си решаваш.

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Слагаш реброто на столиците, както ще бъде когато е монтирано и бележиш по терзия вертикална линия.
                  Благодаря. май така ще го направя, защото нямам циркуляр, а и не познавам никой, който да има. А, и мисля, че така е по-сигурно, та макар и по-бавно.
                  Относно зарязванията, все още се двуумя, дали да зарязвам. Ще ползвам криви ковани скоби за спъване, които ще държат допулнително ребрата към столиците. Някой знае ли обаче, дали от двете страни на на всяко ребро да ги кова, или мога примерно да сложа една скоба отляво на реброто при долната столица, и друга скоба отдясно при средната столица. Или задължително при всяка столица ребрата трябва да ги хвана отдвете страни със криви скоби(това само при условие, че се ползват допълнително скоби).

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Една две, нещо не ми харесва със скоби.
                    Пъво скобата ще трябва да е кръстосана на 90 градуса.
                    Второ скобите трябва да са натоварени на опън така, че да не позволяват никакво преместване в съединяемите части. Което не го виждам как ще се гарантира при това изпълнение. Трябва някак да се опират средите им в столиците.
                    Еле пък ако няма и зарязвания...
                    Просто си представи картинката.
                    Слагаш реброто на столиците. То се стреми да се свлече (хлъзне) по накллона.
                    Скобата трябва да се закове така, че с гаранция да не му даде да се мръдне надолу. Ако прецениш че може да го постигнеш, действай.
                    А зарязванията са една гаранция за невъзможност за свличане. Имаме един вид стъпала, а не наклони. За това пея за тях. Тогава скобата ще трябва най-вече да осугури натиск м-у двете части. Да не говорим че става и с монтажен винт или як пирон.
                    Преценявай и го прави както решиш, но отговорноста си я носиш ти.

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      Зарязване (и изобщо сглобки) е най-доброто, хубави винтове е най-рационалното. Скобите са само за "всеки случай".
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        Спъни/ опаянти ги с летви и дъски вместо скоби в процеса на изграждане и после постепенно заменяш с болтове.

                        пп металната конструкция е в пъти по по по във всяко отношение. После я камуфлираш с каквото дърво, както, колкото и когато искаш.
                        Последно редактирано от veskov; 17-08-18, 16:31.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Знам, че някои хора се изказаха негативно относно кованите скоби, но аз съм решил да ги ползвам, за да съм по-спокоен. Та, кривите скоби, за кръстосани сглобки както столица-ребро, къде се коват отпред на столицата или отзад? Също така, и от двете страни на реброто ли е задължително да се коват, или може при долната столица от едната страна на реброто, а при средната от другата?

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            Дали от двете страни, или не и от коя страна на столицата, не е толкова съществено. Най-важното при използването на скоби е да се определи точно векторът на силата и да се позиционират по него. Инак са си само свидетели (и баласт).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Е това последното с вектора на силата е добре казано и на място казано. Демек пак, че козата си сака пръч.
                              Колегата mybabybook, в другата тема питах в кое градче около Плевен е тоя обект? Че там нещо роза на ветровете и т.н., често дават страхотии по новините... И не знам дали аз случайно такива съм видял, ама все двускатни покриви има по земята, или залепени по къщята на комшиите... А ако е така и що така се получава, някой от колегите дето е държал много изпити по строителство, може и да го обясни при добро желание.
                              За скобите - на мойто село /40 км от Плевен/ имаме такива само по навесите дето са с почти плосък покрив и май баш за баласт са слагани... 90-та година на 01 септември /пет дена след Партийния дом /изгоря покрива на къщата и тогава правихме авариен ремонт - с перфектна организация и помощ от ТКЗС-то за 21 дена приключихме. Верно, че бяхме и четирима здрави мъже в семейството /един строителен инженер, един монтажник пром. строителство и аз с УПК образование строител-монтажник/ но майсторите на покрива бяха двама селски старци. Дървенията топола и салкъм направо от гората и през селския банциг горе на покрива, никакви обработки, коване само с пирони на кръст, никви скоби и вече близо трийсе години нищо не е мръднало. Тук-таме още си седи и кората , но старците си спомням че гледаха и годишните кръгове по гредите как са и си ги слагаха "по теркя си". Та така, това е само за протокола, разбира се. И пак там, щяхме да вземаме бетонови керемиди от Димитровград, ама взеха че бракуваха най-стария обор, строен края на 40-те години и ни дадоха керемиди по 1 стотинка, ние си ги сваляхме и прекарвахме. Десетина-петнадесет бройки съм подменил досега, другите държат...

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Единствено ако приемем че ще има някаква хипотетична сила нагоре, тези скоби ще вършат работа. Само че тогава, мисли как да вържеш по същия здрав начин и столиците към фундамент ли ще е, или каквото там.
                                Иначе на никакъв друг вектор на силата няма да противодействат тия кръстати скоби! Ще са като панти Острието забито в реброто ще се стреми да се завърти, а дългата част на скобата или ще се огъва, или ще се стреми да извади острието забито в столицата, ако е от горната страна на столицата, при положение че приемем че реброто ще се стреми да се смъква по ската на покрива.
                                Кови с пирони. Тук-там сложи по някоя скоба, за твое успкоение, да не литне покрива. Най вече кък първта столица.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X