Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интериорна плъзгаща врата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интериорна плъзгаща врата.

    Здравейте, имам идеята да си правя интериорна врата - плъзгаща. На мястото е имало портална врата двукрила, като отвора е с размер 2300 на 2100 мм. Касата е дървена, запазена и няма да се демонтира. Намислил съм нещо такова :


    Целта е да се избегнат всякакви лайсни и релси по пода.
    Нахвърлях си и някакви чертежи, но не съм убеден в оразмеряването на детайлите.
    Би било чудесно, ако някой който се занимава с мебелно производство да си каже мнението.
    Вратата ще се състои от две пана - 800/2100 мм и 1500/2100 мм. Материал - МДФ или друг подходящ с дебелина Х (18 мм ми се струва тънко за тази площ, но пък иначе ще стане тежко)
    Колелата горе - каква конструкция ще е подходяща за тях, така че да се движат свободно.
    Изобщо идеи всякакви се събират и за детайлите и за материалите. Целта е да излезе евтино, да изглежда добре и да е трайно и здраво.
    Ето и някакъв първоначален чертеж без детайли...
    door.pdf
    Александър

  • #2
    От: Интериорна плъзгаща врата.

    Здравей,правих подобна ,става без грешка от 18мм .По спомени излезна около 100-на лева.Ако имаш въпроси 0885001813 или след 20 09 и тук

    Коментар


    • #3
      От: Интериорна плъзгаща врата.

      колега сложи един водач на стената иначе ще се клати много

      Коментар


      • #4
        От: Интериорна плъзгаща врата.

        Такъв тип врата не може да се използва без релса. Всеки път когато хванеш бравата, крилото на вратата ще се разклаща. Рано или късно това ще доводе до проблем в захващането на колелцата отгоре.... в смисъл, че ще се изтръгнат винтовете от самото крило. Ако погледнеш снимката отново по детайлно, ще забележиш, че между пода и стената има жлеб, които държи крилото във вертикала. Без да демонтираш касата на старата врата това ще е трудно за изпълнение, в смисъл, че не искаш да те дразни присъствието на долна релса. Типа врата, който ти искаш в повечето случаи се прави скрита, т.е. крилото влиза в предварително направена ниша (джоб) в стената. Човек, който се занимава с производство на мебели няма да ти помогне. Обърни се към производител на врати.
        Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

        Коментар


        • #5
          От: Интериорна плъзгаща врата.

          Да, наистина има. Но какво ще стане ако, както съм показал, се сложат и колелца отдолу под вратата. По този начин тя ще стъпва и на пода и няма да има такова натоварване върху горните колела. За плъзгащите врати, които влизат в стената съм наясно, но това означава или нова стена от ГКП или предстенна обшивка от същото, а мен ме мързи и ми свиди.
          Проблема при липсата на релса и заместването и с колела е, че трябва доста прецизно да се монтира горната релса, така че колелата горе да не се изплъзват от нея, но и вратата да не "виси" във въздуха и да се клати при отваряне. Друг възможен вариант е да се монтира релса от алуминий на височина 20 см от пода по стената, като по нея да се "води" вратата. При този вариант обаче, имайки предвид, че вратата е на около 1-2 см от стената заради касата, тези релси ще имат подобаваща височина и няма как да останат дискретни.
          Според мен, колелата отдолу ще решат проблема, за който ти говориш, а именно устойчивостта на конструкцията в посока перпендикулярна на движението. Или греша ...
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Интериорна плъзгаща врата.

            Първоначално публикуван от yor Преглед на мнение
            Здравей,правих подобна ,става без грешка от 18мм .По спомени излезна около 100-на лева.Ако имаш въпроси 0885001813 или след 20 09 и тук
            Ами ако пуснеш снимка или разкажеш накратко за конструкцията, ще бъда благодарен.
            Между другото, относно хоризонталната стабилност - може освен тези колелца, да се поставят две тънки лайсни на пода, с височина 2 мм (за да не се препъваш в тях) и те допълнително да гарантират движение в права посока.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Интериорна плъзгаща врата.

              Отдолу на вратата се прави улей или може да се сложи п-профил. На пода се поставят шнапери, които влизат в улея. Като се поставят в "мъртвият" участък на всяка една врата. Така няма да се клати, нито да се вижда. Но този тип врата, имайте предвид, че е всъщност завеса. За да стане врата, трябва да се сложи механизъм тип "WV". Но той не е евтин. Механизъм за отгоре продават и изобщо не е скъп. Да си го правиш сам, не виждам смисъл. 18мм е достатъчно, по-дебело има смисъл само от естетически съображения. За да не се огъне вратата от вътрешни напрежения, добре е да се сложат поне кант дръжки по височина.Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Интериорна плъзгаща врата.

                Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                Отдолу на вратата се прави улей или може да се сложи п-профил. На пода се поставят шнапери, които влизат в улея. Като се поставят в "мъртвият" участък на всяка една врата. Така няма да се клати, нито да се вижда. Но този тип врата, имайте предвид, че е всъщност завеса. За да стане врата, трябва да се сложи механизъм тип "WV". Но той не е евтин. Механизъм за отгоре продават и изобщо не е скъп. Да си го правиш сам, не виждам смисъл. 18мм е достатъчно, по-дебело има смисъл само от естетически съображения. За да не се огъне вратата от вътрешни напрежения, добре е да се сложат поне кант дръжки по височина.Успех!
                Колега, идеята е супер - така ще стане максимално скрито. Да, вратата е по-скоро завеса, но е достатъчна за целта. Откъде може да се купи такъв механизъм според теб, защото ако е 20-30 лв, не си струва да си правя труда. Основно плоскостите ще са малко по-скъпи, поне като гледам в случая около 80 лева. За кантовете - имаш предвид алуминиеви П-профили по краищата, или нещо друго ?
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Интериорна плъзгаща врата.

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Колега, идеята е супер - така ще стане максимално скрито. Да, вратата е по-скоро завеса, но е достатъчна за целта. Откъде може да се купи такъв механизъм според теб, защото ако е 20-30 лв, не си струва да си правя труда. Основно плоскостите ще са малко по-скъпи, поне като гледам в случая около 80 лева. За кантовете - имаш предвид алуминиеви П-профили по краищата, или нещо друго ?
                  Механизъм, най-евтин мисля, че беше в КЕНТ. Кант дръжки пак там. Може и с някакъв профил, важното да не се огъва. Плоскостите ако са ти скъпи, вземи си гол МДФ и го боядисай. Или някакви кофражни плоскости, само при тях ще трябва повече да грундираш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интериорна плъзгаща врата.

                    Колегата artefekt е много близо до истината. Мога само да допълня (ако позволи). Отдолу на вратата се прави улей и се слага малък (може и алуминиев) винкел, като към пода сочи вътрешния ъгъл. Естеството на плъзгащата врата изисква около 10 см презастъпване на отвора, така че има едни 10 см на пода, където се монтира много малко колелце на лагерче, което да опира във вътрешния ъгъл на винкела. Това ти е направляващата. Определена тежест носи и колелцето, което прави вратата конзолна. Аз понякога правя такива врати, но се стремя да ги вграждам във вратата. Става един път...

                    Винкела е по-добро решение от п-уайзена, защото от тежестта колелото се самозаклинва и вратата не се клати. Проверено.
                    Последно редактирано от CAESAR; 06-09-10, 20:53. Причина: Допълнение...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интериорна плъзгаща врата.

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Колегата artefekt е много близо до истината. Мога само да допълня (ако позволи)...
                      Де да имах патент, та да се нуждае някой от позволението ми...
                      Май само пропуснахме да кажем на колегата, че са му необходими и стопери. Ако са фиксиращи, най-добре...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интериорна плъзгаща врата.

                        Аааааааа. стопери-да.

                        Като цяло плъзгащата врата си е голям гъзария и ако се направи като хората носи голям кеф.Ако се направят някои компромиси (а те са много възможни) носи голяма досада.
                        Последно редактирано от CAESAR; 06-09-10, 21:26. Причина: допълнение...
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интериорна плъзгаща врата.

                          "П" уайзен... винкел... фолксваген.... ?!? Или аз не съм разбрал нещо, или вие. Колегата не иска да има нищо по пода... до колкото разбрах. Колелцата по пода ще решат проблема само ако вратата е 1 тон. Иначе ще се клати. Човека има дървена каса, която не иска да маха. Ако слага каквото и да е на стената, то ще трябва да направи жлеб в касата, което пък ще е грозно от вътрешната страна.
                          Трабва да решиш пич с кое ще направиш компромис. Ако ще слагаш "П" профил в пода, трябва да сложиш и четки, които да предпазват от събиране на мръсотия. Със стопера нема да имаш проблем. Ако не искаш такова нещо вратата ще се клати, каквито и колелца да сложиш. Ако ще слагаш водач по стената, първо реши къде да го сложиш и как ще го скриеш. Стопера на крилото е най-малкият проблем.
                          Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интериорна плъзгаща врата.

                            за вграждане в стената със профил във пода със щора някаква здрава

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интериорна плъзгаща врата.

                              Явно ще трябва да се повторя - винкела се слага не на пода, а на вратата и не се вижда никъде. Колелото може да се монтира на пода така, че въобще да не се забелязва. Отдавна и порталните плъзгащи врати вече се правят конзолни, за да няма профил по пода/земята. Дано сега да съм ясен....
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X