Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за помпа

    Значи вземах една помпа мнооого яка.Потопяема ,4kw. 80кубика/час. 45м. напор. 3цола шланг.Но още с вземането ,беше ясно ,че няма да деяни дълго-чистене на герани.по точно отводняване ,за да може да се чисти герана.Та отворих помпата-отдолу където е турбината странично и челно лягат гуми и няма луфтове.Отдолу си има стандартната решетка,но помпата е работила много малко и испаднаха няколко дребни камъчета и малко пясък.
    Та въпроса е как да предпазя помпата ,и възможно ли е да е предназначена за мръсна вода-едва ли.
    Единсвеното което ми идва на ум е да прорежа един бидон,в който да стои помпата и да смуче само песъчинки и тиня.но без едри боклуци?

  • #2
    От: Въпрос за помпа

    Увий смукателя в ситна метална мрежа какъвто размер искаш.Но чисти буклука който ще се събира.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за помпа

      Винаги когато ми се наложи да ползвам потапяема помпа я поставям в съд като съдът се пробива от страни а не на дъното и помпата се връзва за него така че да не опира в стените и дъното му.Така че идеята за бидон ми се струва по добра от мрежата защото когато е по замърсен кладенеца мрежата ще се задръсти и ще намалее притока на вода към помпата.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за помпа

        От опит - увих подобна с мрежа за топлоизолация /стъклофибърна/ . Добре е ако може след работа да се сложи в кофа чиста вода и да поработи 2-3 секунди...Вече повече от година се получава
        Николай
        VITARA 1.6, 93 къса кабр
        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за помпа

          Ще я видим в действие тази седмица
          И м/у другото търся подобна помпа -само помпения елемент или по мощна.Тази е с диаметър на турбината около 200мм.Трифазния ток го няма навсякъде и е сложна работата.Маслото също-но е по лесно.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X