Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ Дървояди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ Дървояди

    Дървояди ми нападнаха уникалната маса и пейките.
    Дайте съвет как да ги унищожа.









  • #2
    От: Помощ Дървояди

    Голяма играчка е , но става. Първо отиваш и купуваш препарат с/у дървояди, после с една спринцовка пълниш всяка една дупчица с препарата, след един ден разтопяваш восък и го разтваряш с терпентин, пак пълниш всяка една дупчица. И се молиш и кръстиш да не се появят пак.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Помощ Дървояди

      До преди 2-3 седмици и ние имахме от тези гадини в едно дървено стъпало на вътрешна стълба. Как само ядеше това нещо.. По едно време вече си мислех, че ще изяде и желязото под стъпалото.. Както и да е. Помогна ни един препарат - "Айкън" - комбиниран препарат срещу много гадинки.
      Със спринцовка се напълни стъпалото и след няколко часа излезе не един, а цели три дървояда.
      п.п. Препаратът се продава в селскостопанските аптеки и се разрежда.
      Успех в борбата!
      Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ Дървояди

        Благодаря ви много но ако някой има още рецепти нека пише.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ Дървояди

          "Savo" имаха препарати за третиране на гредореди и други дървении против дървояди, виж при вас кой ги дистрибутира и разпитай за подробности или бръкни в Гугъла.Тук чеха фалира и се омете в друг град, та не мога да ти помогна с повече информация.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ Дървояди

            Така, и аз имам един и ме побърква.. Четох постовете с интерес, чух и рецепта с нафта - излизали веднага, но не съм пробвал ! Обработих всичко с Бохемит, и после пръсках с отрова за подобни гадове ! За сега още го чувам нощем но борбата ще продължи успех и не теб
            Николай
            VITARA 1.6, 93 къса кабр
            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

            Коментар


            • #7
              От: Помощ Дървояди

              Значи въпреки третирането Гадината още работи.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ Дървояди

                За съжаление да. Установи се че реброто е частично с кора, лоша работа. Беше изчистена, но вероятно вече и бил по навътре. Сега обмислям обработка и с Райт, действа супер срещу паяци например
                Между другото да спомена един случай, който не препоръчвам от съображения за безопасност! Бях напълнил малка газова бутилка но на автомобилна газ-станция.. в колата усетих като че ли изпускане, после я прибрах в стаята ми за гости. След някой и друг ден като влязох пода беше покрит с най-различни гадини Чудя се дали мога да намеря въглероден окис да опитам какво ще стане..? / или един маркуч в ауспуха и да паля дизела/
                Николай
                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ Дървояди

                  Имам една стара маса нападнаха ми я дървояди.Намазах я с импрегнант за дърво който се казва РЕЗИСТОЛ гадините изчезнаха.Имам наличен в София.
                  "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ Дървояди

                    Резистола е напълно професионален препарат. Бохемит-а е най-лошото нещо, което съм виждал в моя над 20 години опит. Редица самоделки са по добри от него.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ Дървояди

                      Хм, според моя опит тия гадини са по-витални от хлебарките..

                      Преди време в старата ни къща бях намерил някаква ритуална дървена чиния, която реших, че е много ценна, и я прибрах с идеята да я реставрирам малко и да си я сложа в колекцията на стената.
                      Хубаво, ама след почистване и безиросване се появиха гадовете..
                      Едни дупчици с диаметър 2-3 мм, едно хрупане..

                      Налях в една тава бензин, натопих чинията вътре, затиснах я с нещо, и в продължение на седмица опреснявах бензина.

                      Ефекта беше НУЛЕВ!!!!

                      След една седмица без въздух, и накиснати като бензинова помпа в резервоар, гадовете единствено бяха поизгладняли и поизнервени..

                      След още две седмици в бензина явно им намаляха силиците, и повече не се обадиха. Изделието го лакирах с двукомпонентен реактивен лак, и това явно ги накара да се откажат. Повече не са се обадили.

                      Ама цяла маса да киснеш в бензин...

                      Това все пак го бях правил по времена, когато днешните химии ги нямаше още, така че - дано успееш.

                      PS Имаше едно филмче с розовата пантера Пинко и дървояда ( да не го гледаш в никакъв случай, че ще се отчаяш )

                      Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ Дървояди

                        Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                        За съжаление да. Установи се че реброто е частично с кора, лоша работа. Беше изчистена, но вероятно вече и бил по навътре. Сега обмислям обработка и с Райт, действа супер срещу паяци например
                        Между другото да спомена един случай, който не препоръчвам от съображения за безопасност! Бях напълнил малка газова бутилка но на автомобилна газ-станция.. в колата усетих като че ли изпускане, после я прибрах в стаята ми за гости. След някой и друг ден като влязох пода беше покрит с най-различни гадини Чудя се дали мога да намеря въглероден окис да опитам какво ще стане..? / или един маркуч в ауспуха и да паля дизела/
                        Въглероден окис от дизела няма да изкараш, трябва ти бензинов за тая работа. И не, въглеродният окис не действа на насекоми. Тях можеш само да ги задушиш, но в дървото е трудно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ Дървояди

                          СО нали задушава? А и насекомите дишат Не знам нямам инфо.. но звукът на дървояда е супер гаден! Понеже никога преди не ми се е случвало, се доверих за Бохемите.. Не знаех за Резистол. Благодаря за което че ми е доста важно
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ Дървояди

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            ....затиснах я с нещо........
                            А това защо да не избягат ли?
                            Допитах се до четирима които работят мебели, тримата казаха Саво продава се във всеки магазин за битова химия, другия не знаеше, определено при него няма да си поръчам мебели
                            Око за око и светът ще ослепее

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ Дървояди

                              Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                              А това защо да не избягат ли?
                              Допитах се до четирима които работят мебели, тримата казаха Саво продава се във всеки магазин за битова химия, другия не знаеше, определено при него няма да си поръчам мебели
                              Някакво специално за дървояди Savo ли? Щото ако същото, дето за мухъл, то е белина с вода.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X