Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кладенец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • кладенец

    здравейте,

    имам имот на името на фирма, където искам да построя кладенец за битови нужди. може ли някой да ме посъветна как да постъпя - ако имотът бе на името на физическо лице, то е на уведомителен режим, и крайно облекчен, докато ако е на името на фирма - крайно усложнен - поне по документите, които гледам от сайтовете на басейновите дирекции. от водно бюро софия ми казаха, че ако документът е на името на фирма - минавам по "фирмената" процедура. а на мен ми трябва за къпане на няколко души само.

    моля за съвет.

    предварително благодаря.

  • #2
    От: кладенец

    Не знам защо ти е този кладенец,а и той не се строи а копае.Набий си една тръба 1/1.2,,,1/1.4 или 2 цола.Така с глава-помпа и мотор-помпа или хидрофор вадиш вода.Не знам за какво ти е този кладенец-бунар.Това за къпането не го разбрах много!!!
    Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
    GSM-0878722322

    Коментар


    • #3
      От: кладенец

      "кладенец" го казвам, защото така е описан в закона за водите. как да си го направя ми е ясно. може би не се изразих добре - трябва ми да е регистриран, поради еди кви си причини. та въпросът ми е не как да го направя, а как се регистрира.

      относно къпането - популярно описвам, че ми трябва за битови нужди, а не за стопански.

      Коментар


      • #4
        От: кладенец

        По фирмената процедура мисля, че трябва да се ходи и до Басейнова дирекция и веднъж годишно ще те проверяват но незнам дали това е в случай на използване за промешлени или битови нужди.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: кладенец

          За регистриране на водовземните съоръжения (шахтови и тръбни кладенци, каптажи и дренажи) фирмите-собственици трябва да подадат заявление за вписване на съоръженията в регистъра на водовземните съоръжения. Към заявлението се прилагат:
          1. документ за собственост на имота, в който е разположено водовземното съоръжение;
          2. координати на съоръжението;
          3. информация за дълбочината и конструкцията на съоръжението;
          4. информация за оборудване на съоръжението за експлоатация (вид и технически характеристики на помпеното оборудване);
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #6
            От: кладенец

            Абе кво ти трябва беля на главата??? Копаи и ако имаш късмет ползваи!! Кво ти трябва регистрация и тем подобни?Чунким малко бюрокращини ами и още една!! Тя сичката мара фтасала ами и регистрации,аисиктир!!! Ти знаиш на кого!
            Най-добре е да имаш богати приятели!!!
            Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

            Коментар


            • #7
              От: кладенец

              Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
              Абе кво ти трябва беля на главата??? Копаи и ако имаш късмет ползваи!! Кво ти трябва регистрация и тем подобни?Чунким малко бюрокращини ами и още една!! Тя сичката мара фтасала ами и регистрации,аисиктир!!! Ти знаиш на кого!
              няма да ми регистрират обекта без тази регистрация. а трябва да го регистрирам.

              Коментар


              • #8
                От: кладенец

                Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
                За регистриране на водовземните съоръжения (шахтови и тръбни кладенци, каптажи и дренажи) фирмите-собственици трябва да подадат заявление за вписване на съоръженията в регистъра на водовземните съоръжения. Към заявлението се прилагат:

                1. документ за собственост на имота, в който е разположено водовземното съоръжение;
                2. координати на съоръжението;
                3. информация за дълбочината и конструкцията на съоръжението;
                4. информация за оборудване на съоръжението за експлоатация (вид и технически характеристики на помпеното оборудване);
                като гледам документите от басейновите дирекции - регистрацията е по-лесна от заявлението за дупчене (или както там се казва). има ли чалъм да е по-лесно?

                Коментар


                • #9
                  От: кладенец

                  Имаше - но си го изпуснал срока. Май беше края на 2007г. за вече изкопаните кладенци.Ако в закона не е разграничено ползването на вода във фирмен имот за битови /не промишлени/ нужди, не пречи да пуснеш едно писмо до висшестоящата на "Басейнова дирекция" инстанция да ти дадат тълкувателно писмо. Все има някаква вероятност да ти приравнят процедурата към битовите потребители.

                  Битката със "Софийска вода" не е лесна. Както гласеше един стар виц "И на вас да ви е... майката".
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: кладенец

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Имаше - но си го изпуснал срока. Май беше края на 2007г. за вече изкопаните кладенци.Ако в закона не е разграничено ползването на вода във фирмен имот за битови /не промишлени/ нужди, не пречи да пуснеш едно писмо до висшестоящата на "Басейнова дирекция" инстанция да ти дадат тълкувателно писмо. Все има някаква вероятност да ти приравнят процедурата към битовите потребители.

                    Битката със "Софийска вода" не е лесна. Както гласеше един стар виц "И на вас да ви е... майката".
                    софийска вода каза, че няма отношение към ВиК в имота ми, тк няма инфраструктура в района. да, благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      От: кладенец

                      Първоначално публикуван от mehudi Преглед на мнение
                      софийска вода каза, че няма отношение към ВиК в имота ми, тк няма инфраструктура в района. да, благодаря.
                      Щото на мен миналата година при подобен казус ми отговориха - "Разходите са за сметка на инвеститора" - каквото и да означава това. Ама си реших проблема с "изкопаването" на кладенец. Имота е частен обаче.

                      Не мога да проумея , защо в иначе сравнително новия закон за водите не е предвидена хипотезата да си събираш пречистваш и ползваш дъждовни води. Сигурно щото Господ няма да ти издаде удостоверение за валежите.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: кладенец

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                        Щото на мен миналата година при подобен казус ми отговориха - "Разходите са за сметка на инвеститора" - каквото и да означава това. Ама си реших проблема с "изкопаването" на кладенец. Имота е частен обаче.

                        Не мога да проумея , защо в иначе сравнително новия закон за водите не е предвидена хипотезата да си събираш пречистваш и ползваш дъждовни води. Сигурно щото Господ няма да ти издаде удостоверение за валежите.
                        в новия закон дори не е направен разлика между "питейна" и "технически чиста" вода. а навсякъде се говори за битово-питейна.

                        Коментар


                        • #13
                          От: кладенец

                          Първоначално публикуван от mehudi Преглед на мнение
                          в новия закон дори не е направен разлика между "питейна" и "технически чиста" вода. а навсякъде се говори за битово-питейна.
                          А ти се чудиш що намесвам "дружествата" в разговора ....... е кой тогава си го е поръчал така тоя закон? Аз ли? Гражданина?
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X